bugün

Kucagina oturmasindan iyidir... Evet oturdu hanimefendi. Onunu alamadik. Hemem kalkti tabi, iyiki de kalkti. 120 kilo kadin yahu...
Kendi sandalyesine otursundur,neden ogrencimin sirasina oturup onu tahrik ediyor?
büyük ihtimalle saatlerce ayakta kalmaktan sırtı ağrımış öğretmendir.
hiç bir art niyet aramayın sayın öğrenciler, şu öğretmenlerinizi birazcık anlamaya çalışın. kolay mı insanla uğraşmak? hele bir de bir sınıf dolusu bebeyle? biz de zamanında bebeydik kıymetini bilmedik bir çok öğretmenimizin. tamam kimisi de gerçekten uyuz ama birazcık çift taraflı düşünün.
ayrıca ders anlatırken talebenin sırasına oturan öğretmen benimdir efendim.
tahtaya kaldırdığı öğrencinin başında bekleyip strese sokmaktansa ya da öğretmen masasına oturup ''gözüm üzerinde ufaklık, buradan seni izliyorum.'' imajı vermektense tahtadaki öğrencisinin yerine oturan öğretmendir. ayrıca öğrenciler de öğretmenleri aralarına karıştığı için mutlu olur.ilköğretim yaşındaki çocukların sevgisini toplar bu davranış.sonrasında derse daha ilgili olurlar.aynı zamanda konuşan öğrenciyi rencide etmeden uyarmak için de güzel bir yöntemdir.ne fesat insanlar varmış.okudukça insan gerçekten hayret ediyor sözlük!
kadınsa, süperdir. erkekse öğrenciler arasında or.spu çocuğu diye hitaba alınır.
öyle bir şey oldumu çok çekınıyorum tüm sınıf bana bakıyor sankı içimde osurmuş gibi bir his oluyor.
hafif meşreptir.
can, ciğer, rahatlatıcı. genelde cinsiyetleri kadın olan öğretmenlerdir nedense.
sınav sırasında yapmamalıdır.

yediği küfürlerin haddi hesabı yoktur.
sınıfta dolaşarak ders anlatırken , genelde şuursuzca yapılan ,altında birşey aranmaması gereken bir durumdur . ders anlatırken öğretmen masasında oturan öğretmenden bir farkı yoktur . hatta aynı öğretmende olabilir . başımızın üstünde yeri vardır . candır .
Öğrencilik yıllarını özlemiştir.
En samimi,aradaki sınıf farkını kapatmaya çalıştığını anımsatan eğitimci tipidir.Helal denir.
öğrencisiyle samimi olan öğretmendir. en iyisini yapıyordur. helal olsundur.
samimi, içten öğretmendir.
oturduğu sıranın sahibi olan öğrenciyi afakanlar basar.
işte bu öğretmenin dersi sıkıcı olsada en sevilen öğretmen olur , öğrenciye sizden biriyim imajı verir ve öğrenciler onun değerini bilirlerse sınıfta kalmazlar.
aynı sorun tahtaya yazarknde öğretmen tahtayı kaplar ve hocm biraz kenara çekilirmisiniz sözünü aldırmamakta ısrar eder.
örn;
hocam önümüzden çekilirmisiniz!
hocaaam göremiyoruz!
hocaaaaam!
yazmıyorum ak.
severim böyle öğretmenleri, halkın arasına karışan başbakan gibi. * samimi mesajlar verircesine oturur sıraya, oturduğu sıradaki çocuğun yüzü güler falan, dersi dinliyormuş gibi hareketler yapar ama aklı öğretmenin sırayı çökertip çökertmeyeceğindedir.
Genelde bu tarz öğretmenler sol tarafa oturmuşsa sol dirseğini masanın ucuna sıfır ayarlayarak kafasını da sol elinin desteğiyle tutup yere tam 45 derecelik açı oluşturarak 32 dişi ile gülümsemeye çalışan öğretmenlerdir.
sınav anında yapıyorsa ve sürekli kağıdını röntgenliyor ise strese girilen durumdur.
Öğretmenin oturduğu sıranın arkasındaki ögrencinin ögretmenin arkasından hareketler yapmaya zorunlu hissettiği durumdur.
lisede bir edebiyat hocam vardı. Adamın sadece bacakları 2 metreydi bir de gelir bizim sıralarımızın üstüne oturup o leylek bacaklarını açardı. Belki yakın olmaya çalışıyordu ama biz bu durumdan rahatsızdık tabi. Kıssadan hisse çok büyük bir öğretmenseniz bunu yapmayın.
bugün sıranıza oturdum, yarın tepenize çökerim mesajı veren öğretmendir.
sınıfa hareket getirmek çabasında olan öğretmendir.
ilkokul öğrencilerinin hoşlandıkları durumdur.