bugün

yanlis isler pesinde olan uuser'lari ortadan kaldirmakla gorevli olusum.
(bkz: ciddi misin)
*uuser'lar arasındaki şifreli konuşmaları çözmek için eğitilmiş özel tim'e sahip sözlük kurumudur. adı da sit* olsundur.
sözlükten sanal polat alemdar yaratabilecek olan güç.
Sabırsızlıkla romanını ya da dizisini* bekledigim oluşum.
(bkz: mit sözlük)
devlet uludağsözlük ilişkisidir.
http://www.uludagsozluk.com/soz_uye.php
(bkz: uuserler vadısı)
bitmek tükenmek bilmeyen yüzeysellikten kurtulma çabalarının örgütleşmiş sözlüksel hali.. kısacası, atın cinsel organını dal zanneden kelebeğin can sıkıcı görüntüsü..
(bkz: sığ sözlük)
(bkz: kurtlar vadisi sözlük)
Sözlüğe sızabilecek dış mihrakları önceden tespit edip engellemek üzere oluşturulmuş sözlük gizli birimler topluluğudur. Diğer sözlüklerin derin oluşumları ile ilişki içinde olması muhtemeldir. SiT (sözlük istihbarat teşkilatı), SGT (sözlük güvenliği teşkilatı), SiSEViM (Sözlük istihbarat ve Seri Eksi Oy Veren ibne ile Mücadele) gibi birimleri bünyesinde barındırır.
sözlük kavramının normal olgudan çıkıp da bok olma yoluna girmesi yolunda atılan ilk adımdır. özellikle yazarların özel hayatlarını bir türlü sözlükten atamamaları, sürekli bir tanıma-tanışma-tanıştırma eylemleri içine gitmesi de derin sözlük eylemini doğurur. derin sözlük demek moderasyon içindeki moderasyon değildir elbette. sözlüğü sözlük yapan uuser ların kendi içlerindeki sorunlarıdır. argoda bunun adı "kimin eli kimin skinde bilinmez" dir. derin sözlük oluşumu gruplaşmanın doğurduğu en büyük sorundur. ve elbetteki kaçınılmaz olandır. çünkü hepimiz insanız. bizim doğamızda bu var; gruplaşmak, selekse etmek, elemek ve yoluna devam etmek.
- kim o?
+ derin sözlük, aç kapıyı! az önce ortamı gazlayıcı başlık açmışsın.
- abi istemeyerek oldu, affedin abi. bokunuzu yiyiim abi.
+ sus üleen! cezan neyse çekeceksin.. sokun şunun kafasını monitöre!
moderatör olmayan ama yazar uçurabilen uuserların sözlüğüdür bu derin sözlük.
mafya ile sözlük moderatörlerinin organize çalışmaları durumunda ortaya çıkması muhtemel oluşum.
düşüncesi bile ürkütücü olan ifade.
derin sozluk... biliyorum bu cogunuz icin yeni bir sey. dediklerimi kabul etmeyeceksiniz, hatta benim ustume geleceksiniz. ilk basta kabullenmek zordur, zamanla alisirsiniz.

oyunlarina ilk geldigimde cok taze bir sozluk yazariydim. karma olayini ciddiye alirdim. cok fazla eksi alirsam entryimi silerdim. ya da seovi bana ugrarsa bir daha ayni konularda yazmazdim. arti oy aldigim konulara ve stile devam ederdim.

dusmenin siniri yokmus.

karma, derin sozluk olusumlarinin, kendi olusumlarina yonetim gucu vermek icin olusmasina destek verdigi bir aracmis. eksi ya da arti oylariyla, yazarlarin stillerini ve konularini belirlerlermis. tamamiyla kendi istedikleri sozluk. diger yazarlara ozgurluk hakki taninmayan bir sozluk.

komplo bu kadarla sinirli degil. gorusleriniz var degil mi? insansiniz sonucta sizden olani savunursunuz. ve derin sozluk olusumu sizin bu ozelliginizi kullaniyor. nasil mi? seoviler size mesaj atmaz degil mi? bunun sebebini dusundunuz mu hic? size seovi olan yazarin, aslinda sizin safinizdan biri olabilecegi hic akliniza gelmedi degil mi? entryniz duser dusmez yediginiz eksi oy, sonraki entrylerinize yon verdi degil mi? aldiginiz hizli eksi oylarla, basiniza dolanan seoviyle karsi tarafa saldirmayi dusundunuz hep. klavyenin basinda, karsit gorusle savasan hep siz oldunuz; sizi yoneten taraftariniz, dostunuz sandiginiz seovi hep biyik altindan guldu size. kullanildiniz.

dusmenin siniri yokmus.

derin seovi olusumlarinin, karsit gorusler oldugu dikkatinizi cekmistir, tahmin etmissinizdir bu gercegi. peki bu karsit goruslu gruplar gercekten karsit mi? ben soleyeyim. degiller. karsit degiller. karsit gorusleri gosteriyor olsalarda, bu ozgurluk amaci degil sizin icin, sizi kullanma araci onlar icin. onlar sizi birbirinize dusuruyorlar, kapali kapilar ardinda, gelecek donemlerdeki sozde kavgalarini planliyorlar. bir masaya oturup sizi birbirinize dusurme planlari kuruyorlar. kahkahalar atiyorlar sahip olduklari guclerle daha fazlasini istiyorlar gucun.

dusmenin siniri yokmus.
Polat Alemdar Efendinin zamanında kullandığı sözlük.
Bu başlığa en iyi tanımı, ekşi sözlükte meydana gelen derin yapılanmayı örnek göstererek verebilirim; Fethullah Gülen öğrencilerinin ekşi sözlükte yapılanması zira artık derin yapılanma deyince aklıma Gülen Cemaati geliyor.
uludağ sözlüğün çıkar menfaatleri doğrultusunda çalışan, moderasyondan bağımsız ve isimleri top secret olarak nitelendirilen şahıslardan oluşan gayri resmi oluşum.

köşe başındaki simitçiler de derin sözlük teşkilatlanmasının bir parçası olabilirler.
her zaman sözlüğün pis işlerini yapan oluşumdur.
hani illegal gibi görünen ama legal bir yapıya sahiptir. zall'ın kendisinin yaparsa yazarlar tarafından büyük bir eleştiri alacağı pis işlerini derin sözlük yazarlarına yaptırır.

bu yazarlar güneş gözlüğü ve siyah takımlarla sözlükte entry girerler. uludag sözlük birlik ve bütünlüğüne ters düşen bütün yazarların haklarında atıp tutarlar, asılsız e-postalar falan.
(bkz: sözlük içi mafya grupları)
sözlüğün kimselere göstermediği yönüdür. (bkz: fazla derine inme çünkü orada sen varsın) *
hakkında çok az şey bilinen, varlığı hiçbir zaman resmi olarak kabul edilmemiş gizli kadro. bir nevi sub net.

sözkonusu teşkilatın ayarla mücadele kanadında görev yapan elemanlarının, sözlük ve yazar hesaplarına full access'i vardır.
laf dalaşlarında uludağ yönetiminin koymuş olduğu kanun ve nizamlara ayırılık tespit ederlerse bağımsız operasyon yapma yetkilerine haizdirler.
zaman zaman adları, kirli işlerle de anılmış fakat varlığı ispatlanamadığı için soruşturmalar tozlu raflara kaldırılmıştır.

yapılanmayı deşifre etmeye karar vermiş tanıklar ve eski üyeler asla buluşma yerine gelmemiş ve kendilerinden bir daha haber alınamamıştır.