bugün

entry'ler (194)

sivas ta da zirve mi olurmuş zirvesi

'keşke sivas'ta oladım la' deyip içime attıgım zirvedir.

yüksek sadakat

boş beleş grup.
(bkz: yüksek sadaka)
(bkz: belki üstümüze bir kuş sıçar)

kalın giydirildiği için kolları kapanmayan çocuk

erkekse ilerde üçgen bir vücuda sahip olup kizların haddini bildirecek cocuktur.

bit palas

bonbon palas'ta insanlar birbirine o kadar uzak, hikayeler birbirine o kadar baglı ki.

kapalı bir sandıgın içinde günışığına çıkmayı bekleyen, kıymeti bilinmemiş bir define degilim ben. Hakkımda soracagın her sorunun cevabı üç aşagı beş yukarı sende saklı zaten. Beni keşfetmeye çalışmanı da keşfettiğini zannetmeni de istemem.Tanımak zorunda degiliz birbirimizi, daha bir arpa boyu tanıyamamışken kendimizi... Başkaları hakkında edinilen bilgiler , çöplükten gelişigüzel çıkarılan yiyeceklere benzer. Tadına varamayacak olduktan sonra kokutmak zorunda degiliz beynimizde....

yarıda bırakılınca beni oku diye bagıran kitap.

beyazperde com

dünyanın en çok okunan 8. sinema sitesi...

prezervatif

(bkz: prezermatik)*

cemaat rukudayken arkadan tekme sallamak

domino tasları mantıgından yararlanılıp hareket edilir. en arka saftan saglam bir tekme sallanınca görsel bir şölen başlar. tekme atana da izlemek düşer.

aşık olmak

kalbin ritmi bırakıp james solosu atmaya baslamasıdır.

tabu diyalogları

nur cemmatinde kalan iki kız arkadas rakiptir.

1. kelime kelime 'karısmaktır':

-ablalar bize ne yapıyor?
-karışıyor *

2. kelime salçadır.

-abla sahurda bize yemek yaparken ne kullandı?
-salça. *

platonik aşk

sırtta oluşmuş, aşık oldugunuz kişiyi gördükçe sizi yerin dibine sokarcasına ezen kambur. nereye gitseniz agırlıgını hissedersiniz. ama onsuz da yapamazsınız.

grand theft auto san andreas

ilkögretim seviyesi gençleri zehirleyen oyun. satın alması bir internet kafeye ulasmak kadar kolay. ve hiçbir denetim hiçbir yasal önlem yok. masallarla, kitaplarla büyüyen gençligin yerine gta da nasıl kafa patlattıgını, önde giden orospuyu arabaya nasıl attıgını tartısan gençlik geliyor. bunların etkilerini onlar lise cagına geldiklerinde görecegiz, görüyoruz.

nurcu

nur cemaatine dahil olan kişi.
tiplerinden tanımlamak kolaydır.tanımlayamadıklarınızsa zaten 1-2 yıl sonra cemaatten ayrılırlar.
sürekli enaniyet sozcugunu kullanıp mutevazilik taslarlar.
tek tip insan tek tip düşünce ortak amactır. birşeyler tartısılmadan direk itaat vardır.
biliyorum genelleme yaparak tek tip düşünen ben oluyorum ama gözlemler paylasıldıkca güzel.*

ölüm

yasamak zorunda bırakıldıgım hayatı sürdürme nedenim.

deliyle sohbet etmek

aslında hiç de normal olmadıgımızı acıga cıkarır.

yapılmış en aptalca dalgınlık

bilardoda eldiveni yanlıs ele takmak. ıstaka ele alınınca durum farkedilir ve olayın sokuyla cırt cekilir.

güzel kızların tipsiz erkeklerden hoşlanması

beşpeşe romanında zehra'nın bulundugu durum. zehra'nın vajinası yakısıklı erkekleri reddediyordu. (bkz: vajinusmus) o da hilkat garibesi bir adamla ilişkisini sürdürüyordu. *

beşpeşe

sınırlı sayıda basıldıgından bulunması zor kitap.* kitap tasarımı ile dikkat cekicidir. bir yapragın tek yüzüne basılmıstır, plastik kapaktır. okurken kitaba zarar vermemek ugraş gerektirir.

su an düşündügümde bile içimde kıpırtılar olusturmaktadır, bir yerlerden bulunup okunmalıdır.

kibar olayim derken sacmalamak

(bkz: sen nasılsınız)

ölüm

murathan mungan a göre 'tüm hesapları kapayan sessiz sözleşme'..

kaan kural

ersanın potanın altından geçip tekrar potaya giren topunu 'e bunun basket olması lazım artık' diyerek yorumlayan, kaan kural küpesi modasını baslatan, basketbolun içinde olamamıs, death metal albumu bekledigim kişi.