hayatı incelendiğinde görülendir. kendisi zaten fikir üretmeyen var olan fikirleri takım taraftarı gibi savunan adamın biridir. herhangi bir teori üretmemiş var olan ideolojileri bile tam olarak anlayamamıştır. ayrıca başkalarının fikirlerine saygısı yoktur. misal ibrahim kaypakkaya ya hapisteyken fikirleri yüzünden yumruk atmıştır. popüler olmasının tek nedeni idam edilmesidir.
Ne ilgisi var efendim,açın okuyun araştırın ondan sonra gelin tartışalım 'okumuş bilmiş' insanlar olarak.Kabadayı ne demek? 2013 Türkiye'sinde öğrendiğimiz,elinde bıçak gelene gidene saldıran kişilik midir kabadayılık yoksa ülkede iç savaş almış başını yürürken,işçi ve köylü sınıfı açlıktan kırılırken hayır bu düzen böyle olamaz diyebilecek cesareti göstermek midir? Deniz Gezmiş böyle bir kabadayıysa keşke her kabadayı böyle olsa diyorum ve konuyu tartışmasız olarak kapatıyorum.
ciddiye alınmaması gerekilen troll başlığıdır. Ailesi ona oyle ogretmisse sucu ailesinden aramak lazim.
yanlış önermedir. siyasi liderlik, kanaat önderliği gibi şeyler "bilgisiz kabadayılık" ile elde edilebilen payeler değildir.
deniz gezmiş hakkında herhangi bir bilgisi olmadan, kulak dolgunluğuyla buraya gelip fütursuzca başlık açan cahil kişi söylemidir. Deniz gezmiş ve 68 kuşağının tüm devrimcileri vatanını seven her türk gencinin yapması gerekeni yapmış, haksız düzene karşı çıkmışlardır. bu uğurda sonlarının darağacı olacağını bile bile büyük bir cesurlukla yapmışlardır bunu. üstelik davalarından dolayı en ufak bir pişmanlık duymamışlardır ve ölüme güle güle gitmişlerdir.

bu bir kabadayılık değil kahramanlıktır.
(bkz: deniz gezmiş in ibrahim kaypakkaya yı dövmesi)