bugün

evimde beslediğim, sığıntı, uzatmalı kanki, çakma feylesof.

ince detaylarla ve en güzel yemeklerle besliyorum onu. onun da bütün bunlardan payı bulaşıkları yıkamak oluyor. çoğu zaman anlaşamadığımız konularda çetin tartışmalar yaşıyoruz. arada çok sıkılıp ortalıklardan kayboluyor,uzaklara gidip geliyor. ama bilseniz bana neler anlatıyor neler. * *
(bkz: asabi feylesof)
tedavi etme şekli hastalıklı uzvu koparip almak yada hastalanan kişiyi direk öldürerek çözüm üretmek olan tıp fakultesi 3.sınıftan kovulan doktor hunhar karakterının benzeri olan hayali filozof.
bu aralar utanmadan şiire dadandı. esef verici gelişmeler bunlar. kendisine bu tür şairlere ithaf edilmiş şimşek, eşek kafiyeli dizeyi hatırlatmakta fayda var.

(bkz: dendendenyus şiirleri)
(bkz: ulu bilge dandoldenyus)
Çağımızın filozofu. Hayalci bir filozof, o yüzden diğer sıkıcı filozoflardan farklı.
(bkz: masal kahramanım)
(bkz: mucizeler yaratan kahramanı özlüyorum)*
bu ara kendini arayan arkadaşım...

geçenlerde dendendenyus ile erektus kısa bir yolculuğa çıkmışlar. bu, kafasını alçak! bir trafik levhasına vurmuş. sonuç geçici bir şok ve hafıza kaybı... erektus bunu doktora götüreceği yerde, kendine gelir açılır diye akrebin yine kendisi panzehirdir felsefesiyle aynı tabelaya bir daha vurmuş. ne yaptın sen aga? bu adam nasıl kendine gelecek. ya seni ve aribra'yı bir daha hatırlamazsa ? ya eskiyi tamamen silerse. ya dendendenyus şiirleri kabuk değiştirirse?