1. 1.
  büyünün,kötü*ruhlarla ilgilenen kolu. dinbilimlerince "tanrı" olmayan kötü yaratıkları inceleyen ilim olarak tanımlanır. "demon" kökünün eski yunan' da deha, ruh gibi anlamları çağrıştırmasına rağmen ingiliz erbabı tarafından daha çok kötü niyetli varlıklar için kullanılması ise anlamsızdır. *
  ... shoesalesman
 2. 2.
  cin ve iblisleri sistematik olarak inceleyen çalışma dalı.genelde dinlerin kutsal metinlerinin yorumlanmasını içerir ve teoloji yani dinbiliminin bir dalıdır. osmanlıca karşılığı şeytaniyattır.'cinler bilimi'de denmektedir.
  ... kuzeydogu
 3. 3.
  bütün din, mitolojinin şeytanlara bakışlarını inceleyen dal. hristiyan mitoslarına göre düzenlenmiştir. ayrıca (bkz: nekromansi)
  ... selia
 4. 4.
  genellik role play oyunlarda var olan bir sınıf. bu sınıfa dahil olanlar güçlü büyücüler olabiliyorlar ve druidlerin hayvan çağırdıkları gibi bunlar da bir kaç demon çağırabiliyorlar. oldukça delikanlı karakterler olurlar ayrıca...
  ... irishstorm
 5. 5.
  bir aralar merakım vardı buna.
  ... turkmen balasi
 6. 5.
  Uğraşan kişiler sezgisel açıdan çok özel kişilerdir. Ayrıca bundan maddi bir kar elde etmemek kaydıyla başarıya ulaşabilirler. Ayrıca çok iradeli olmaları gereklidir. Sağlam bir tanrı inancına sahip olmaları ve kendinden daha ustasını bulduklarında ona biat etmeleri gerekmektedir.
  ... adimsamuel25yasim
 7. 6.
  Evlerden ırak ilimidir.
  - Mesleğiniz nedir?
  -Demonoloğum efenim.
  -ha..ttiirr!
  4 ... zeytinyagli dolma kalem
 8. 7.
  baş majisyenlerin evokasyon, invokasyon ya da posesyon yöntemi ile herhangi bir iblis enerjisine hükmetmek suretiyle belirli bir telkin ve materyal zincirini içeren rite başkanlık yaparak icra ettikleri aktif okültizm dalıdır.

  Demonolojinin içeriği özelden genele tarikat ve oluşumlara göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin eski sümer ve babil orijinli ritlerin uygulayıcıları olan temple of the black light majisyenleri (yani frater nemidial, michael william ford gibi anti kozmik satanistler) sadece 11 büyük şeytanla ilgili çalışmalar yaparken, amerika menşeli göetia spiritüalistleri kliffotik yaşam döngüsüne etki etmeyen önemsiz yüzlerce şeytanın bedenlenmesinden yok edilmesine kadar bir çok deneysel işlemi uygulamaya dökmektedir.
  2 ... when night surrounds me
 9. 8.
  (bkz: iblis ilmi)
  (bkz: necromancy)
  (bkz: necronomicon) herkesin ilgisini çeker ancak herkes uzak durur. az bir insan hariç.
  ... ortouch