bugün

Bugün malum kesimin yapacağı eylemdir. Şimdi kara bir darbe oldu ve olan 249 şehide ve bir o kadar gaziye oldu. Kara ve unutulması gereken bir gün olarak hatırlanması gerekmiyormu bu günün? Tankın üzerine çıkan halk kazandı tamam iyiki darbe başarılı olamadı ama yıldönümünde bu günü kutlamak nedir amk?
Bu bir zafer olarak algılandığı için kutlanıyor. Çanakkale savaşında şehitlerimiz, gazilerimiz olmadı mı? Oldu Ama kutluyoruz.
çanakkale zaferi ile bir tutan tiplerin yaptığı eylemdir. o masumların kemikleri sızlayacak bir kez daha..

çanakkale zaferi ne bileyim sakarya gibi şeyler ile kıyaslıyorlar ya insanın midesi bulanıyor. ulan o saydıklarınızın tamamında işgal güçlerine karşı verilen şanlı mücadeleler vardır. hiç mi tarih okumadınız gözleriniz kör kulaklarınız sağır mı ? 15 temmuzda hangi işgalci güce karşı neyin mücadelesi verildi ? bizzat kendi elleri ile büyütüp devlet kademelerine tsk ya emniyete sızmalarına izin verenlerin yüzünden oldu bu şerefsizlik. olan vatandaşımıza oldu onların canı yandı hayatlarını kaybettiler aileleri sevdiklerinden ayrılmak zorunda kaldı bugün ise sefasını bu olayın meydana gelmesine sebep olanlar sürüyor. bu mu zafer bu mu şanlı direniş ?

o gün sokaklara dökülen herkesin gözlerinden öpmek lazım. samimiyim bunda hiçbir zaman aksini ne söyledim ne yazdım. bayrakları uğruna vatanları uğruna indiler sokaklara canlarını hiçe sayarak. kendi çocukları sarayların güvenli sığınaklarında etraflarında binlerce koruma varken telefonla insanları ölüme gönderenlerin tek bir söz söylemeye hakları yok..
yukarıda çomarların zafer anlayışını ifşa eden kişiyi niye eksilediniz.
Kanla beslenen iktidarin isidir. Kanla siyaset yapmak kolay cunku.
bir önceki entrylerinde ömer halisdemir aşığı olanlar burada onun boşuna öldüğünü tartışıyorlar. aynen ay parçası aynen o dediğinden.
öyle mi oluyor o iş ya ?

mesela çanakkale zaferinde 250 bin kişinin şehit oluşunu mu kutluyoruz ?
Çanakkale zaferinde anzaklar'a, "gelin. ne isterseniz verecez." mi demiştik?
konuyu saptırmayalım.

iktidarın hataları yüzünden 15 temmuzun olması ayrı bir şey, ölen insanları anmak ayrı bir şey.

ya öyle işte.
ben hala o boğaz köprüsünde kafası kesilip dövülerek ölen erlerin nereden fetocu olduğunu anladıklarını merak ediyorum. o çocukları o hale getirenler, kıyanlar herhangi bir ceza aldı mı ?
15 temmuz devlet mekanizmasının bir zafiyeti, devleti korumak ve kollamakla görevli kurumların pasifliği ve ataleti değil midir. Bu rezaletin hesabını vermesi gerekenler görevlerini bilerek veya bilmeyerek ihmal eden o gün devleti yönetenler olması gerekirken günün kahramanları onların olması da ayrı bir ironidir.
15 temmuz bir ibret, ders alma ve yas günüdür.
hadi halkı anlarım da; fetö ile iş tutup ne istedilerse veren parti ve üyeleri hangi hakla 15 temmuz bayramı kutluyor merak ediyorum?