bugün

(ing.) derin dondurucu
bir çeşit bilgisayar programıdır. mantığı ise basittir. bilgisayarınızı program kullanılmaya başlandığı andaki haliyle saklar , sistem geri yükleme gibi bir işlemle her açılışta ilk seferki gibi bir hal almasını sağlar. deepfreeze'in kapsamındaki sürücüye eğer bir şey kopyalar veya kaydederseniz , bilgisayarınızı kapanıp açıldığı anda sonradan kopyalanan o bilgiler yok olacaklardır. çünkü kapmsama dahil değildir...

peki bu program ne işe yarar?
şöyle ki , sisteminizi sürekli olarak istenilen ayarlarda tutmak için kullanılır. örneğin bir internet cafede birçok kullanıcı tarafından gün içerisinde bilgisayara indirilen birçok gereksiz belge ve bilgiler bir dahaki açılışta otomatik olarak silinecek ve programı kuran kişinin belirlediği şeyler kalacaktır sadece...

bir başka kullanım alanı da antivirus programı yerine kullanılmasıdır. sisteme belli bir zamanda , en iyi performans verdiği anda deepfreeze kurulur ve istenilen her şey o anda kayıt altına alınır. o andan sonra istenilen virus , trojan veya spy bilgisayarınıza girsin , yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızı açıp kapatmaktır. hepsi bu kadar... ama kullanımını bilmezseniz sistemden kaldıramayabilir ve sorunlar da yaşabilirsiniz...

kullanmasını bilene en kral koruyucu ve dost programdır.
kullanmasını bilmeyene ise dünyada başına gelebilecek en büyük beladır...
Bilgisayarı çok rahat çökerten, abartı şekilde de kastıran; gereksiz program.
Bunun yerine AVG kurun daha iyi.
sıkıntısı vardır ama hdd niz 3-4 parçaya bölünük ise ve ghost tarzı sistem recovery falan kullanıyoranız en küçük boyutlu hdd nize yedeklerinizi atın ve bu programı kurun. ne olursa olsun demir gibi olacağından içiniz rahat olur.

not: bu arada unutulmaması gerek nbu program ile korumaya aldığınız hdd bölümü ( c: d: hangisi ise) eğer prgram aktif halde ise ne ilem yaparsanız yapın restart tan sonra yaptığınız herşey uçacaktır. download yada kurulum yapmak için o bölüme programı shift+ctrl+alt+f6 ile açıp pasif hale getirip restart attıktan sonra yapın.

internet kafelerde kullanlar için söylemem gerek nbir hususta kesinlikle şifre kullanın. ergen gençler bu prgramın gayet farkında çaktırmadan kapatıp yollarına devam edebilirler.

not2: ben nasıl kullanıyorum onu da söyleyeyim tam olsun. 2 ana hdd bölümü yanında küçük boyutlu bir bölüm (30 gb) bütün yedeklerim sürücülerim hepsi orda. deepfreeze yapıştırıyorum. içim rahat
lan keşke 2019 a kurabilseymişiz aq programını, şimdi re-start yapar rahat ederdik.
Herkes ghost atmayı öğrendi mertlik bozuldu diyen programdır.

Ağlamıyorum gözüme anılarım kaçtı.

+Abi masa 9 da oyun save lemiştim şimdi yok.
- deepfreeze kurulu onda
+ hımını dibini firiziniii skym!