bugün

ing. temizleme, onarma, hata ayıklama, hatadan arındırma.

eniac zamanında oda büyüklüğündeki bilgisayarı hamam böceklerinden* ayıklama işlemi idi.
kod yazan insanlar için cok güzel bir cıkış yoludur. Zira sacınızı başınızı yolarken bir debug yaparsınız çat diye görürsünüz hatanızı. En güzel debug sistemi için (bkz: visual studio) ve (bkz: eclipse)
hiç öyle bahsedildiği gibi güzel ve kolay değildir efendim. 80 tane interface importladığınız constructor null reference fırlattığı zaman 4-5 saatte yazdığınız kodu 20 saatte anca debug edebiliyorsunuz.
Şu sql e $tur $cur $son gibi Saçmasapan değişkenler veren kendisine "web developer " diyen script kiddie ları kınıyorum. Allah belanızı versin.
Projeyi kendinden başka kimse görmeyecek sanki, böyle düzen mi olur? 3 gündür bilgisayar başında salağın birinin yanlışlarını düzeltiyorum, gözlerim ağrımaya başladı. Projeyi sıfırdan yazsam daha çabuk biterdi.

"250-300 liraya site yapıyoruz" diyenlere inanıp, site yaptırırsanız bir sorun çıktığında da bize gelip böyle x10 katı ücret ödeyip "debugging" hizmeti alırsınız işte.

insan insana yapmaz bunu ya, yaşama keyfim azaldı resmen.
darlar..

rabbim kimseyi dibagingle sınamasın..
güncel Önemli Başlıklar