1. 1.
  web sitelerinin geçici süreyle hizmet dışı olmasını sağlamak için yapılan saldırı türüdür. bir siteye çok sayıda istek göndererek servislerin normalden fazla çalışıp hizmet verememesi durumudur, siteyi hacklemekten ziyade geçici süreyle yayınını durdurmayı hedefler ve sürekli hizmet vermesi gereken siteler için büyük kayıplara yol açabilir.
  3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 2. 2.
  distributed dos.
  birçok kişi aynı anda organize olarak sağlam zararlar verebilir.
  2 ... ben hep 17 yasindayim
 3. 3.
  genelde lamerlerin en yaygın saldırı tekniğidir. bide bunlar resim doğrulamalı olmayan formlara flood saldırısı yaparlar.
  1 ... eurasia
 4. 4.
  açılımı; distributed Denial of Sevice

  Öncelikle, Saldırı yaptırılacak bilgisayarlara zombie olarak nitelenen yazılımlar yüklenir.(paylaşılan dosyalar, kontrolsüzce girilen siteler vs. aracılığı ile) Atak yapılacağı zaman, uzaktan kontrol ile tüm bu binlerce bilgisayarlardan hedef ip'ye paketler gönderilir. karşıdaki makina bir süre sonra paketlere cevap veremez hale gelir ve kitlenir. Güvenlik önlemleri ile sistemin paketlere cevap vermesini engelleyerek, kitlenmeyi önleyebilirsiniz. Ama işin bir başka önemli noktası vardır: Eğer saldırı devam ederse karşıdaki serverin tüm bant genişliği kapatılır, internet çıkışı kesilmiş olur. (Tıpkı kapının bir tarafında siz varsınız ve dışarı çıkmak istiyorsunuz, dğer tarafta da da kapıyı size doğru iten binlerce insan var) Bu nedenden dolayı kullanıclar makinaya ulaşamazlar ve server hizmet dışı görünür.

  Bant genişliğiniz yüksek ve saldırının şiddeti düşük ise ya da google gibi dünyanın binlerce noktasında serveriniz var ve her makinaya saldırdıklarında siteyi bir diğer makinaya yönlendirebilecek sisteminiz var ise saldırıyı hafif çaplı atlatabilirsiniz. Aksi halde engellemek, neredeyse imkansızdır.

  Hackerların bu sistemi lamerlik olarak nitelendirmeleri de tamamen onların cühelalığıdır zira, yurt dışında bu iş, saldırının büyüklüğüne göre günlük, 3-5 bin dolar gibi ücretlere yapılmaktadır. Yani hackerlerın yaptıkları gibi kendini tatmin etmek değil, bir nevi meslektir.
  3 ... lts66
 5. 5.
  en en en kısa tanımı "hacı ben bişey buldum. sitenin server'ına öyle bi saldırıyosun ki server kitleniyor reset atıyor. o arada da site servis dışı. anladın mı kardeşim?" diye lamerciklerin dialoglarından tanım yapılabilir.
  ... azarath
 6. 6.
  genelde websitelerinize eklediginiz toplist kodlarini (ornegin toplist.com/button.php?asda$3 gibi) get header kullanarak baska siteye yonlendirmeyle 1000lerce kisinin ayni anda giris cikis yapmasini saglamaktir. bundan kurtulmanin ucuz bir yolu olmadigi dibi hayvani işlemciye sahip sununucularla on binlerce dolar harcanmış firewall sistemine sahip sunucular gerekmektedir ki bunlarda cok pahali oldugu icin en basit cozum belirli ip araliklari sisteme gecici olarak almamaktir.
  1 ... alp er tanga
 7. 7.
  yaşanılan inci sözlük saldırısının ardından celallenip, tarafımdan yapılmak istenip ancak yoğun bir biçimde karışık olması nedeniyle vazgeçilmiştir.

  götüm yemedi lan, kim uğraşacak o kadar.
  1 -1 ... placebo38