bugün

lüleburgaz'a bağlı olan köy. karadedeler olayının burada gerçekleştiği söyleniyor.

görsel

bana kalırsa pripyat terk bir yer.
gerçekte olmayan bir olayın halka belgesel ciddiyetinde yutturulması şeklinde para kazanmayı amaçlayan yapımcı şirketin filmin geçtiğini iddia ettiği köydür. evet aslında yok böyle bir şey... bu lafım bu olaya inananlar içindi. isterseniz ben değil de gazete trakya nın sorularını cevaplayan davutlu köyü muhtarı konuşsun;

“Ben bunun tamamen filmin çıkarı için yayılmış bir söylenti olduğunu düşünüyorum. Benim yaşım 61. Daha önce de 1976 senedinde 86 yaşında amcam vefat etti. Böyle bir olayı da ne yasamış, ne duymuş. Köyümüzde Karadedeler Olayı filminde gerçek olduğu iddia edilen olay ve görüntülerin hiç birisi yaşanmamıstır.”

Köy muhtari olarak bu söylentilere karsi oldugunu aktaran Karagöz, “Kesinlikle böyle birsey yok. Civar köylere de sorabilirsiniz. isterseniz daha yaslilari da getirip, konusmalarini dinleriz. Ben 1984’te muhtar oldum. Yani 1989’da da muhtardim ve köydeydim. Daha önce de böyle bir olay duymadim. Ben bu konuyu derinlemesine olarak arastiracagim ve ne gerekiyosa o islem için start verecegim. Davutlu Köyü’nün böyle bir olayla anilmaya baslanmis olmasina, bunun internette yayilmasina hiç anlam veremiyorum. Sadece gülüyorum” dedi. Muhtar Karagöz, gerekli arastimalari yaptiktan sonra icap ederse yapimci sirketle bu noktada hukuksal olarakta mücadele edecegini kaydederek, Davutlu’nun magduriyetinin ciddiligine dikkat çekti.

link; http://www.gazetetrakya.c..._yuzu-717197.gazetetrakya
arkadaşımla muhabbetini ettiğimiz köydür.

a arkadaş - b ben
- (b) gel gidelim lan
- (a) yok lan olmaz,
- (b) neden
- (a) kanka ben gelemem öyle durumlara, kalamam orada.
- (b) tamam kalmayalım duralım çıkalım,
- (a) yok olmaz gelemem. sınavlarım var!

ben mi? yok lan ben gitmedim. mesai var o hafta.
kafalar adlı youtube kanalının gittiği köy. baştaki yapmacıklığa dayanamadım kapattım.