bugün

enteresan siteler icat ve inşa eden 'yaşam alanı yapımcısı' firma.
http://www.dapyapi.com.tr
akp ile hukuksuzluğa batmış bir inşaat şirketi daha

--spoiler--
Ağaoğlu’nun “Maslak’ta ata binmiştim, burada kayığa bineceğim” dediği istanbul Kartal’daki projesinin imar planında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yargı kararlarını baypas ettiği ortaya çıktı. Iraklı Mimar Zaha Hadid tarafından Kartal için hazırlanan planlar, açılan davalarda kamu yararına aykırı bulunarak defalarca iptal edilirken, Bakanlığın Ağaoğlu’nun projesinin yükseleceği Kartal sahilindeki eski çimento fabrikası arazisi için hazırladığı planın mahkeme kararıyla iptal edilen planlarla neredeyse aynı olduğu ortaya çıktı. Ağaoğlu ve Dap Yapı ortaklığında gerçekleştirilecek projeyle Kartal sahilinde gökdelenler yükselecek.
Kamuoyunda ‘Zaha Hadid planı’ olarak bilinen 1/1000 Ölçekli Kartal Merkez Uygulama imar Planı’na TMMOB Mimarlar Odası ve istanbul Büyükşehir Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi ibrahim Doğan tarafından açılan davaların hemen ardından planın içinde yer alan Kartal sahilindeki eski çimento fabrikası arazisi için Bakanlık 05.11.2012’de imar planı değişikliğine gitti. Hazine’ye ait arazi TOKi iştiraki Emlak GYO tarafından arsa karşılığı kâr ortaklığı usulüyle Ağaoğlu ve Dap Yapı’ya satıldı. Mimarlar Odası ve Doğan tarafından açılan davalarda Zaha Hadid planı şehircilik ve planlama ilkeleri yönünden hukuka aykırı bulunarak iptal edilirken, bu planlarda yer alan Ağaoğlu’nun projesinin yükseleceği Kartal sahilindeki arazinin imar planı aynı yapılaşma koşullarını getirmesine rağmen şu an geçerliliğini koruyor.

‘DiZ BOYU HUKUKSUZLUK’
Süreci ‘diz boyu hukuksuzluk’ olarak niteleyen Mimarlar Odası Kartal Şube Başkanı Aysel Durgun, “Zaha Hadid planları, 2005’ten bu yana her gündeme getirildiğinde dava açtık. Mahkeme her seferinde telafisi güç zararlar doğuracağı gerekçesiyle önce yürütmeyi durdurma, ardından iptal kararları verdi. Bakanlık açtığımız son davada da lehimize karar çıkacağını anlamış olacak ki biz davayı açar açmaz dava açtığımız planda yer alan fabrika arazisi için özel imar planı hazırlamış oldu. Ancak bu plan bu zamana dek mahkeme tarafından iptal ettirdiğimiz tüm planlarla aynı” dedi.

REKLAM VAR PLANI YOK
Ağaoğlu ve Dap Yapı’nın projesi Kartal sahiline ciddi bir yapılaşma getirecek. Denize sıfır olan arazi için tasarlanan 3000 konutlu projede otel, ofis, alışveriş caddesi, marina, hızlı tren, özel okul ve hastane bulunacağı duyuruldu. Bakanlık tarafından yapılan imar planı değişikliğinde eski plandan farklı olarak arazinin üzerinden geçen tren yolu projenin başlangıcından bitimine dek battı çıktılarla yer altına alındı. Reklamı yapılan marina ise imar planında yer almıyor.

KARTAL SAHiLiNDE BETONLAŞMA
Projenin imar planının sınırsız yükseklik, 2.70 emsal değeri ve yaklaşık 142 bin metrekarelik inşaat alanıyla Kartal sahiline inanlılmaz bir yoğunluk getireceğini söyleyen Mimarlar Odası Kartal Şubesi’nden Mimar Esin Köymen, “142 bin metrekarelik inşaat hakkı deniyor; ama emsale dahil edilmeyen bodrum katlarıyla inşaat alanı neredeyse iki katına çıkıyor. Kartal sahilinde dev bloklar yükselecek. Denizle ilişki tamamıyla kesilecek” dedi.

DEĞERi 235 BUÇUK MiLYON TL
Emlak GYO tarafından arazi için hazırlatılan değerleme raporuna göre Ağaoğlu’nun projesinin yükseleceği arazinin değeri 235.460.000 TL. Kamuya ait arazinin satılarak hukuka aykırı bir şekilde yapılaşmaya açılmasını eleştiren Köymen, “Yunus Çimento Fabrikası, yıkılmadan önce fabrikanın silolarının tescillenerek müzeye dönüştürülmesi taleplerimiz vardı. Bölge çok sıkışık olduğu için oranın yeşil alan kalması çok uygundu. Ancak tamamıyla hukuksuz bir şekilde sahilde gökdelenler yükselecek” dedi.
Ağaoğlu şirketi yetkilileri konuya dair açıklama yapmazken yönlendirildiğimiz DAP Yapı yetkilileri telefona cevap vermedi.

‘Kamu arazisi peşkeş çekildi’

iBB ve Kartal Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi ibrahim Doğan, Ağaoğlu ve DAP Yapı ortaklığında yapılacak projeye engel olunması çağrısında bulundu. Projeyle Kartal sahiline betondan bir duvar örüleceğini söyleyen Doğan, “Kartal’ın en değerli alanlarından olan sahilde kamuya ait bir arazi TOKi aracılığıyla yandaş şirketlere peşkeş çekildi. Açtığımız davalarla iptal edilmiş bir plan var ortada. O planın aynısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yangından mal kaçırırcasına hazırlanıyor, askı sürecinden haberimiz olmuyor. Tamamıyla hukuksuz bir süreç işliyor” dedi.
--spoiler--
Reklamlarını kim yapıyorsa kendisiyle ilişkiyi bir an önce kesmeleri gereken inşaat şirketi, bu kadar itici bu kadar iğrenç bu kadar kafa ütüleyici bir reklamı uğraşsan yapamazsın. bu reklam ne zaman çıksa kanalı değiştiriyorum uzun bir sürede açmıyorum gerçekten iğrenç.
az önce bana sms göndermiş.

mesajda 100.000 tl indirim falan yazıyordu gerisini okumadan sildim.
z ofislerine taşınacağımız site.
büyüklüğü ve devam eden inşaatların bitenlere çok yakın olması sebebiyle biraz endişeliyim açıkçası.

dev bir oteli andıran koridorları var. artık tavada pickurusu mu yaparlar, haşlama pickurusu mu tercih ederler bilmiyorum ama ölsem bulunamam gibi geliyor.

orada ikamet eden varsa deneyimlerini paylaşmasını rica edeceğim.
çalışmayın burada.
izmir'e üşüşen baron şirketlerden biri.
sms mesajlarını numarama yollamalarından anlaşıldığı üzere hedef kitleyi epeyce ıskalamış müteahhit firması. bildikleri bir şey varsa piyango bileti falan alayım. çıkarsa belki alırız yoksa bana güvenip dikmeyin binaları elinizde kalmasın yazıktır onca emeğe.*