1. 1.
  danimarka dili.*
  ... ck_06
 2. 2.
  ingilizce ve almancadan toplama dil ,fransizlara ayip olmasin diye fransizlar gibi kelimelerin yarisini yutarak konusuyorlar. ögrenirken cok zorlanilan ve türkce'nin kiymetini anlamaya sebep olan dil.
  2 -2 ... lionheard
 3. 3.
  kpds'de sınavı sunulan dillerden biridir. norveççe ise yoktur. norveççe'den tiksinip danca'yı kucaklamayı herkese telkin ederim.
  2 -1 ... osasuna
 4. 4.
  (bkz: getafe)
  ... osasuna
 5. 5.
  öğrenilmesini şiddetle tavsiye ettiğim dildir. kpds kapsamındadır.
  2 ... osasuna
 6. 6.
  Cogu kelimesinin okunusunu danimarkalilarin bile bilmedigi,soylemekte zorlandigi,isvicre almancasi ve hollandacadan sonra gelen ogrenmesi zor ve gicik dil.
  2 -2 ... afterrain
 7. 7.
  bir manyağın çıkıp "ulan biz norveççe konuşuyoruz ya, aslında norveççe konuşmayalım. aslında norveççe konuşalım ama konuştuğumuz şey norveççe olmasın" şeklindeki fikrinin garip bir şekilde itibar görmesi sonucu ortaya çıkmış bir dildir.
  1 ... eraserhead
 8. 8.
  almanca ve ingilizce bilen birinin kolay öğrenebileceği bir dil.
  hele hele almancaya göre kolay yönleri oldukça fazladır:

  -fiillerin kişilere göre çekimleri hep aynıdır. fiil çekimi ezberlemeye gerek yok.
  -sadece iki artikel var onların da %75'i en artikeli alır. yani et artikeli alan kelimeleri artikelleri ile ezberlemek yeterlidir.
  -çoğu kelime ve fiil almanca ile aynıdır, yanlız bazen tutmuyor.
  ... ewentry
 9. 9.
  cermen dilleri'nin kuzey cermen dilleri koluna mensup olan, dünya çapında 5,5 milyon kişinin ana dil olarak konuştuğu bir dil. isveççe ve norveççe ile çok benzerdir, bu üç dilden herhangi birini konuşabilen birisi diğerlerini de rahatlıkla anlayabilir.
  1 ... unknown device
 10. 10.
  konuşmakla alakası olmayan, sadece bir takım garip seslerin çıktığı, bunca ses çıkmasına karşın okudukları kelimelerde çok az sessiz harf var olduğunu gördüğüm dünyanın en garip dili.
  almanca çok kaba, diyenlere 3 gün kopenhag tatili öneriyorum.
  2 ... yara bandini imzalatan adam