her seferinde bardağa dolan sudan daha fazlasının yere dökülmesiyle sonuçlanan olay.
BARDAK dolmak üzereyken deliğe parmağı tıkamak ve 3 saniye beklemekle çözülecek basit sorundur. *** *

(bkz: tecrübeyle sabittir)
önüne geçmek için sürahi gibi bir nesneyi aracı olarak kullanmanın yararlı olacağı durum.
(bkz: sürahi)
bardak dolmak üzereyken kafayı eğip yere dökülme potansiyeli olan suyu mideye indirmekle de çözülebilecek olay.
bir tek ben döküyorum suyu sanarken başkalarının da başına gelmesi ne hoşmuş yeahrrebbiimm dedirtir.
(bkz: sınırı aşmak) istenilen miktardaki sıvının bardağı taşırana kadar fazla akması.
(bkz: nereden bardağın birde dolu tarafından)
damacana pompasına basma şiddetini ayarlayamayan bireyin sürekli karşılaşdığı elim ve bir o kadar vahim problem. Zira yakın zaman içinde millet içmeye suyunu zor bulacak. **
(bkz: ayarı kaçmış pompa)

(bkz: ne kadar basarsan bas yere düşer son damla)
seri hareketlerle pompalanmış damacananın, siz pompalamayı bıraktıktan sonrada ısrarla su akıtmaya devam etme durumudur. evet efendim böyle sinir bozucu bir durumdur bu. sürahiyi yada şişeyi koyarsınız altına aha doldu bu deyip pompalamayı kesersiniz ve içeride kalan bir kaç damlanın akmasını beklersiniz. ama öyle mi olur? asla! bir yarım sürahi daha dolduracak su akıtır şerefsizim. napcağınızı şaşırırsınız. sürahi ağzına kadar dolmuş hala dolmaya devam edip yerleri suya bulamaktadır gözünüzün önünde. ne bok yedim lan dersiniz. sürahiyi çekemezsiniz altından ne farkeder ki sanki. çeksende çekmesende yere akacak lan o su.anne kızar falan koşulur bir yer bezi getirilir delikanlı bünye yerlerde su temizlemektedir. hele misafir evdeki pompalar ayrı stres kaynağıdır. tepkileri önceden tahmin edilemeyen bir damacana pompası. daha bir stresli doldurulur o. çünkü her pompanın kendi içinde dinamikleri, huyları, duyguları vardır. zamanla kendi evinizdeki pompa hakkında teoriler geliştirirsiniz. bunlardan bazıları pompalama hareketlerinin arasında ki sabit süreyi biraz arttırmak örneğin saniyede 2 kere basmak .yada gene hızlı basıp şişenin son yüzde 38.2 lik kısmını pompalanmadan dolmasını seyretmek. zamanla öyle usta olursunuz ki pompalamayı kesersiniz su yükselir yükselir şişenin ağzına 2 cm kala durur. kendinizi quantum fiziğini çözmüş gibi hissedersiniz.
(bkz: pompa ölmüş ablam)
(bkz: kaç sefer söylicez kullan şu calgonu)
(bkz: damacanaya fazla basilan andaki caresizlik)
bazı pompalarda musluğu taşmak üzere olan suyun içine daldırmak sorunu çözmektedir. hangilerinde işe yarar bilmiyorum, tesadüfi biraz. (bkz: deneme yanılma)
anneden terlik yeme sebebi.
elizabethe bağladıkdan ve etrafı temizledikden sora boxerin tekrar berbat olması gibi birşeydir.
halının ıslanmasıyla son bulur.

anne görmeden kaçar, suçun başkasının üzerine kalmasını sinsi ve sessiz bir şekilde uzaktan seyredersiniz.
o son pompayı basmasaydım keşke artık her şey için çok geç.
damacanın altına bri bez sermek çözüm olabilir.
ortalığın göle dönmesine sebebiyet verir.
tam su dökülecekken bardağı yukarı kaldırmak sureti ile su akan yeri * bardağın içinde tutarsanız, suyun taşmadığını, aksine geri çekildiğini göreceksiniz.

(bkz: pratik çözümler)
fazla pompalamaktan kaynaklanan durumdur. abartmaya gerek yok, sakin olmak gerekir.
pilli pompa alarak çözülecek sıkıntıdır. iki tane duracell d pille 5-6 ay sorunsuz kullanılır.
(bkz: damacanaya dur diye yalvarmak)