bugün

karagümrük operasyonu kapsapımda "cübbeli ahmet hoca" olarak bilinen ahmet mahmut ünlü'nün gözaltına alındığı haberi

kaynak : http://www.internethaber....388826h.htm#ixzz1g1odnvvu
geç gelen adalet, adalet değildir.
Enteresan bir süreçteyiz. Cübbeliyi günahım kadar sevmem ama onun karagümrük olayıyla özdeşleştirilmesi, hanefi avcı gibi bir adamın "devrimci karargah" ile ilişkilendirilip -bu dünya görüşündeki bir adamın onuru ancak bu kadar kırılabilirdi sanırım- , gazetecilerin darbe yapacakları iddiası ile alınmaları, komutanların terorist olmakla suçlanmaları ve yıllardır içeride tutulmaları, bana pek paralel, pek manidar geldi. Bu satırları okuyan biri olarak yarın mesela bir "abi" ile ters düşüp bir anda hiç alakanız olmayan bir şeyden içeri alınmayacağınızın garantisi var mı?

Bir an için bile "neden" diye sormaya cesaret edebiliyor muyuz? Erzak yardımı kesilmesin korkusunun üzerine bir de hayatım kararmasın korkusu enjekte ediliyor...

Yeşiller içerisinde egemen olan erkin, kendisine yeterince biat etmeyen diğer gruplara ayar vermeye başladığının anlaşılmasına vesile olan haberdir aynı zamanda bu. Bu olayın bir üst aşaması, bu güne dek kemikleşmiş gibi duran merkez sağ-yeşil (milli görüş-neoislamcı) hareket"in, en sağlam olduğu kanadı olarak tezahür edilen yeşil kanadında çatırdamalar görülmesidir. Her ne kadar birliğin amiral gemisi neo islamcılar gibi görünse de güçlü bir çatırdamada merkez sağ ekibi kaçışınca neler olacağını düşünebilirsiniz...

Bu derin ayrım AKP içerisinde de kısa ve orta vadede bir ya da birkaç klik ortaya çıkaracak gibi görünüyor.
bazen, ''ulan nedir bu gözaltı furyası.. bi şike, bi ergenekon, bi internet andıçı, bi kck'' kafa mı buluyor lan bunlar bizle, diye düşünmden edemiyorum. cübbeli'nin gözaltına alınmasına kafa yormam, o şekilde tanımlama yapmam gerektiğine inanıyorum.

(bkz: almışlarsa vardır bi bildikleri abi)
vatan'ın haberine göre ; kendisine ait olduğu iddia edilen seks kasedi ile ilgili, adamlarının Karagümrük çetesi ile görüşmeleri ve bu kasetleri ele geçiren kişilerin izini bulmak için çeteden yardım istemeleri nedeniylemiş.

http://haber.gazetevatan....na-alindi/416554/1/Gundem
--spoiler--
Avukat Erdem Bey yaptığı açıklamada; 'bugün haber sitelerinde çıkan Cübbeli Hoca tutuklandı' başlıklı veya başkaca başlıklar altında olmakla birlikte müvekkilimin de bu tutuklanma olayıyla bağlantılıymış gibi sunan tüm haberler asılsız ve mesnetsizdir. Müvekkilimle ilgili herhangi bir tutuklama veya tutuklama kararı söz konusu değildir.

Müvekkilimiz Cübbeli Ahmed Hocaefendi, mutad bir uygulama için ifade vermek üzere Beşiktaş Adliyesine davet edilmiştir. Hukuki süreç bundan ibarettir.

marifethaber.com aracılığıyla, kamuoyuna saygıyla duyururuz.
--spoiler--

http://www.marifethaber.c...ukatina-ulasti-h3746.html
hocamıza atılan büyük iftiranın sonuç bulduğu durum . alimlerin canı yandığı an alemlerinde yanacağını unutanlar bu oyuna ortak olanlar iki cihandada kahhar ismiyle yok olmaya mahkumdur ! bize ancak mevlam yeter ..