bugün

çok ilginçtir bu harekatın ergenekon uzantılı bir uzuvu olan çağdaş yaşama destek derneği faaliyetleri arasında slanzeger seks partilileri, alkollü zirveler, rakkaslı eğlenceler tertip etmekteydi düne kadar bu mudur çağdaş, aydın gelecekten cehapenin anlayışı.
Kemal Kılıçdaroğlu yerine mustafa balbay geçseydi dediğim yegane parti.
kendisine sataşan ak hırsızların bedava propagandasını yaptığı partidir. sizin sevmediğiniz her şey ülkenin geleceğidir. devam edin.
Tek partı dıktasında halka cesıtlı zulumler uygulayan partı.
atatürk kurmamış ve/veya iş bankasından belli bir payı oluk oluk kendilerine akmamış olsaydı şimdiye kadar elli kere tarih sahnesinden silinmiş olacak parti.
iş bankasındaki hisselerinden gelen gelir, türk tarih kurumuna, mehmetçik vakfına ve çocuk esrgeme kurumlarına gitmektedir. bilmeyen aptallar günaha girmesinler.
sizin tiksindiğiniz tc'nin değerleri bizim iç dinamiklerimizdir.
halkın partisi olup birazcık içkiyi ara ara fazla kaçırmaktır.

özlenen ses, buraların en iyisi.
iş bankasından tek kuruş almamış partidir. alıyor olsa 12 yıldır iktidar olan bazı tipler 50 defa tepesine binmişti.
görsel
istanbul teşkilatı şu anda hareketli saatler geçiriyormuş.
türkiye nin baş belası partidir. bu ülkenin ve milletinin başına ne geliyorsa bu parti ve sempatizanlarının yüzündendir. kesinlikle kapatılmalı ve zihniyeleri yerle bir edilmelidir.
9 Eylül 1923'te Mustafa Kemal Atatürk tarafından Halk Fırkası adıyla kurulmuş Türkiye'nin en köklü siyasi partisidir. Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur.
(#22328475)
ben iktidar olduktan sonra bölünürler diyordum. bunlar daha iktidar olmadan bölündüler.

ulusalcılar ulusalcı aday istiyorlar, solcular solcu aday istiyorlar. aday değişti diye istifa eden bile var. vay amk.

hayır yine savunuyorum diye laf yiyeceğim ama kılıçdaroğlu ne yapsın ki?
bakırköy'de solcular tavır koymuşlar "ateş ünal'ı istemiyoruz" diye. ulusalcılar da aday olmazsa ortalığı dağıtırız diye tavır koymuşlar.

yani neyin peşindesiniz? ibb adayı sarıgül iken, bakırköy'de ateş ünal nasıl tekrar aday olabilir ki? aklınız alıyor mu böyle bir şeyi? hayır adamın kendisi bile aday olmak istemiyordur muhtemelen. size ne oluyor?

esas mevzu nedir bilmiyorum, ama dışarıdan olaylar eğer benim gördüğüm gibiyse söylenecek çok şey yok. insan gerçekten hayret ediyor
yazdığınız maillere hiç bir şekilde geri dönmeyen partidir. övgü de yazsan, öneri de yazsan, şikayet de etsen yazdığınız maillere veya iletişim formunda yazdıklarınıza kesinlikle zahmet edip cevap vermemektedirler.
tükiyenin birleştirici gücü olan partidir, en uç olan düşünceler bile bu parti içinde söylem bulabilir. herkesin hasret duyduğu barış ve özgürlük dolu günlere bizi ulaştıracak partidir.
30 mart 2014 yerel seçimlerindeki belediye başkan aday tercihleri yüzünden eleştirilen parti.

Sağ tercihli bir aday belirleme sonrası parti içindeki "nereye gidiyoruz" sorusu, son günlerde herkes tarafından soruluyor ve bu da beraberinde istifaları getiriyor. Peki bu bu istifalar neden ediliyor? Sebep sadece sağ tandanslı adayların belirlenmesi olabilir mi? Yoksa işin içinde koltuk kavgası, belli bir grubun parti içinde hakimiyet kurma çabası da mı var?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun chp genel başkanı olması ve daha sonrasında yaptığı hamlelerle, chp'yi sosyalist bir çizgiye taşıyacağını, bu minvalde projeler üreteceğini, parti siyasetini ayrımcılık üzerinden değil toprak, emek ve özgürlük üzerinden yürüteceğini düşünenlerden idim. Geniş kitlelere hitap eden bir sosyalist partinin olmayışı ve gerçek solun birleşme ihtimalinin olmayışı, aynı zamanda bu gerçek solun sesini duyurma imkanını bir türlü bulamayışı, gerçek sol partilerin ülke genelindeki seçmene hitap etmesinin bu sebeplerden dolayı hemen hemen imkansız olması, birçok sosyalistin gözünü chp'ye çevirdi. CHP, dinozorlardan kalma yapısını değiştirecek ve gerçek bir sol parti olma yolunda ilerleyecek miydi?

Heyhat! Ne güzel de yanılmışız meğer... Nasıl da görememişiz, chp'nin yavaş yavaş neo-liberalizmin kucağına oturduğunu. Nasıl da kendimizi boşa ümitlendirmişiz.

Birçok ilde gösterilen adayların sağ tandanslı olması değildir önemli olan; önemli olan parti politikasını bu sağ tandanslı insanların ne kadar uygulayacağıdır. Ancak görüyoruz ki, chp zaten neo-liberalizmin kucağında ve neo-liberalizmin ne kadar argümanı varsa dilinde. Gösterilen adaylarında, zaten şu kapital sistemin birer uşağı olması ve tek bir sosyal politikasının bulunmayışı, chp ile hiçbir sorun yaşamayacaklarını gösteriyor.

iktidara gelmek, bir partiyi devirmek için aday tercihlerinde merkeze yakın isimleri göstermek zorundasın. Diyeceğim hiçbir şey yok, rahatsız da olmadım açıkçası. Bunun iyi mi kötü mü olduğunu, göreve geldiklerinde uygulayacakları politikalardan anlayacağız.

Hayatımda ilk defa chp'ye oy vereceğim, demiştim bir zamanlar. Şimdi diyorum ki, "hayır"... Oy verdiğim diğer partiler yüzde 1'i geçemese, seslerini geniş kitlelere duyuramasa, geniş kitlelere hitap etme olasılığı sıfır dahi olsa, en azından inandıkları uğruna doğru bildiklerinden vazgeçmiyorlar. Belki de bu yüzden hiçbir zaman meclis çatısı altında olamayacaklar; ancak, meclis çatısı altında olmak için emeğin ve alın terinin yanında olmaktan vazgeçmeyecekler. Hiçbir zaman neo-liberal politikaların uşağı olmayacaklar.

AKP faktörü ve chp'nin sosyalist bir parti olabilme olasılığı, seçim pusulasına mührü basarken elimi altı ok'a götürecekti. Şimdi, bu elim nasıl varsın?
Mevcut genel başkan ile bir halt olmayacak parti.
cemaat halk partisi'nin eski adıdır.
fanatik kemalist dinozor kalıntılarından kurtulmaya başladığından beri sempatimi kazanan parti. her ne olursa olsun, kılıçdaroğlu koltuğunu cemaatçi birine devretse bile chp yıllardır türk siyasetinde yer alan ve bir çizgisi olan bir partidir. akp gibi mağdur edebiyatı ve amerika'nın desteği sonucu kurulmuş bir parti değildir. cemaat ile ilişkisi ne boyuttadır, gerçekten de korkuların geçerli bir sebebi var mı, bunu zaman gösterecek. şimdi ilk iş akp kanserinden kurtulmak.
uğraşları sonunda funda gezmiş'i ve ikrar sarısülük'ü belediye meclisine sokacaklar imiş. kendilerini oportünist tavırlarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Narsistlikte zirve yapmış insanların bağımlısı olduğu parti.
Bunlara göre Türkiye cumhuriyeti vatandaşları cahildir, koyundur.
Senin ben beyin nöronlarını silkeyim.

Edit: vay amk cern e çağrılan bilim adamları eksilemiş.*
hakkında hala entry girilince kapandı sandığım dandirik partidir. hala yok olmadı mı bu parti?
Başında başbakandan daha fazla yolsuzluk yapan insanların bulunduğu yönetenlerinin iyi olmadığı için yıllardır iktidara gelemeyen partidir.
http://inciswf.com/yokyokyok.swf
azeri gardaşlarımızı stalin e satan partidir. ben değil başbakan diyor.

http://www.youtube.com/watch?v=LKIdZj7JU8Y +uludağ sözlük video ya eklensin