bugün

Cenabetlik, usengeclik vs sebeplerle cuma namazina gitmeyip entry giren yazarlardir.
cuma'ya gidiyorum diye bir şekilde gidemeyenlere iftira etmeyen yazarlardır aynı zamanda.

ben gidiyor muyum? gidemiyorum... zira çalışıyorum...
Otobüs yolculuğu yapanları da vardır. Lütfen.
Cünup olan gencin gidememesi durumudur.
gitmemekle beraber çalıştığım iş hanının girişini kapayan öfkeli kalabalığı da kışkışlamaktayım. sen kalk şehrin en işlek caddelerinden birinin kaldırımını olduğu gibi işgal et, yıl 2012 bu arada hatırlarım, gelenin geçenin gözünün içine "çömsene amuğaaa koyduğum bugün cuma" ifadesiyle bak ondan sonra da yok efendim ibadet kişinin içinde yaşanırmış da, kulla tanrı arasındaymış da, mahalle baskısı yokmuş da. saçmalık diz boyu arkadaş.
Çoğu yazar ise cami de wireless olmasını fırsat bilip , leptopunu kapıp safları sıklaştırmaktadır.Şu anda camiden yazıyorum sorun yok yani.
kadınlara farz olmadığından gitmeyen yazardır. *
Bu ülkede ne zamandır cuma namazına gitmemek için sebep bulmak gerekiyor diye düşünüp, hem bu başlığı açmış hem de gitmeme nedeni yazmış yazarlara anlam verememiş yazardır.
bahanelerini allah'a vakti gelince birbir siralamak zorunda olan sözlük yazarlaridir..

bazilari özgür iradesini kullanarak gitmemeyi tercih eder bazilari gitmek isteyip gidemediginden ancak kisisel ibadet olan cuma namazi sadece kisinin kendisini ilegilendirir isterse gider istemezse de gitmez.. unutmamasi gereken telefonlar dinleniyor adimlar hesaplaniyor birgün bir yerde hayatlarimizi seyredecegiz film gibi yani.. isteyen buyursun kabul etmesin kabul etmeme hakki da var..
şu dakika camiide, namazında olması gerekirken, sözlükte allah satıp, din iman sorgulamakla meşgul sahte dindar yazarlardır..
kadın olma olasılığı yüksektir.
daha yeni uyanmış sözlük yazarıdır.
müslümansa şayet günah işlemiş olan yazardır.
Müslüman bir kişinin cuma namazına gitmeme bahaneleri olabilir ancak bu durum aciliyetten olmalıdır. Hz.Muhammed'in '' 3 kez üst üste cuma namazına gelmeyen bizden değildir'' hadisi unutulmamalı ve buna göre hareket edilmelidir. Cuma namazına gitmeyi yobazlık olarak gören zihniyete de dikkat edilmelidir. Polemiğe girilmemelidir. Kendilerinin de, çocuklarınında kulaklarının dibinden ezan sesinin eksik olmayacağı aşikardır.
kendince nedenleri olan yazardır. üzerine gitmemek gerek.
kendisine kalmıştır. sana ne sığır.
bu 3 olmuşsa geçmiş olsun zira kendisi dinden çıkmıştır. kendine din arasın.
şüphesiz ki cehennemliktir.

kucak kucak odun taşıyacağım bunların altlarına...
bizi ilgilendirmeyen durumdur.

(bkz: günah onun kimene)
erkencidir. dün gittim ben olm.
hepimizi ilgilendiren durumdur.

zira müslüman müslümandan sorumludur. allahü teala bunun hesabını, gitmeyenlerden soracağı gibi, gidenlerden de soracaktır. onun için her mümin en az 5 kişiyi cuma namazına gitmeye ikna etmelidir.
sadakallahülazim...
şu anda burdadır.
Allahın bir şeyler yaratıp sonra da o yarattıklarının arasından birini diğerine üstün kılmasına kıl olan sözlük yazarıdır belki de.
Niye cuma?

Ben çarşamba ya gidiyorum.
mükellef ise laik ve kemalist olma ihtimali çok yüksektir.
Akp döneminde sayıları azalmıştır.