cuma gecesi dışarıda takılan ' sosyal ezik'ten hallice eziktir. evet cuma gecesi evde takılan ezik benim.
evet şu an sözlükte takılan biz eziklerdir efenim, kimilerine göre fakiriz, kimilerine göre asosyal, tabi cuma gecesi dışarıda olan ' sosyal ezik'ler bizi anlamaz.
belkide ders çalışyordur malum lyssi var.
hayata tutunuyordur.
asosyal diye hiç mi bir şey yapmayacak? sözlükte entry kasar sıkıntı atar.
ne var lan? biz de asosyaliz, biz de cuma gecesi sözlükte takılıyoruz ama mutluyuz lan.
işten eve yorgun gelmiş biraz sözlüğe takılıp kafasını dağıtmak istemiştir.
ebesinin amı gibi trafik var arkadaş, isteyen gelsin evime beraberce ezikleşelim.
Akilli telefonuyla Hem sozlukte takilip hem de ortama takiliyordur, pc basinda sozluge takilan kadar ezik degildir.
eziklikten insan püresi olacaktır o denli eziktir..
(bkz: ay şekeriiiim sabahtan beri bir eğlenmeler bir gezmeler ki sorma)
(bkz: anca attık kendimizi eve)
(bkz: cuma gecesi cuma gecesi evde dinleniyoruz işte)
namaza gitmesi gerekir sevap point kazanmalıdır.
Cumartesi gecesi sözlükte takılan asosyal ezikten farkı olmayandır.
ben, sigaram, küçük bir kütüphane sayılabilecek kitaplarım, biraz çifte kavrulmuş fıstık, arada sözlük takılıyoruz işte. kimmiş lan asosyal.
çok eziğim * eve kendimi zar zor attım...
her cuma bu başlığa entry giren asosyaldir ancak ezik değildir.
çünkü bu kişi gün farketmeksizin entry girmektedir.*
ezik olmamanın dışarda eğlenmek olmadığını çoktan anlamış insan olabilir.

bir diyalog hatırlıyorum bir filmden:

"evde oturabiliyorsan bir iç huzurun var demektir. oysa ki ben onu unutabilmek için her gece dışarılardayım"

diye.
Biri beni mi cagirdi.
Ezik degil kafa dinlemek isteyen tiptir.

Ne yapmaliydi? Cuma aksam ipini koparip pazar gece yarisi tekrar mi baglamaliydi?
Tatil kafa dinlemektir zip zip sokaklarda gezmek degil.
Tabi artik yeteri kadar genc degilseniz.

Not: bir de unutulmamasi gereken cumartesi-pazar calisan grup var ki onlarin hafta sonu sosyal hayatina dair fikri bile yoktur cogu zaman.
(bkz: final arefesi ortamlara mı akacaktık)
bendeniz efenim.Ezik oldugumu bu baslıgı görene dek hissetmemiştim.saygılar...
asosyaliz biz sevmeyiz öyle dolaşıp gezmeyi
birde sevgili yapıp sağda solda fingirdeşmeyi..
psikodok bey olmaz böyle çocuğum desede
....... gerisini getiremedim

bazen geceleri sözlükte takılmak iyidir. belki asosyaldir belki sosyal belki de ezik..önemli olan sözlükte takılıp online sayısını yükseltmesi.. ırkçılık yapmayalım lütfen.
Eziklikle alakası yoktur keyif alıyordur asosyallikle alakası vardır.
Alemlere akarken entry girecek kadar boş ve işsiz olmaktan iyidir.
Ezik değil de yağmur yağan akşamda birde hastayken çalışmışsa akşama kadar, kendini eve zor atmıştır istanbul trafiğinde. E bir zahmet yatsın uyusun telefondan giriversin zavallım. (bkz: ben)
Yarin sabah iş var. Calisilacak. Yani erken kalkilacak. Ne yapalim yani agaca mi cikalim?
zall'ın ülkemizdeki asosyalleşme oranının giderek arttığını görüp, kimsenin 1-2 ay sonra hiç bir bilgi içerikli entry girmeyeceğini bilerek açtığı uludağ sözlükte, sözlükteki yazarları adam sayarak, ama önemli ama önemsiz konular hakkında başlık açıp ya da entry girip vakit geçiren kişidir..
ne yazık ki (bkz: özeleştiri) yapmak zorunda kalıyoruz bazen..