biraz sıcaktan yakınan tip. acar klimayı evde mis gibi. ohh serin serin osura osura uyur.
Benim, cuma dersim yok hafta sonları da boşum hem evde de değil yurtta geçiriyorum ama dışarı çıkmak istemiyorum.
hafta içi köpek gibi dışarda sıcakların altında çalışan, haftasonuda klimanın altında, solunda televizyon, sağında sözlük ve önünde buzlu diet cola ile huzur bulmaya çalışan tiptir.
Telefon faturası kol gibi giren; evden cıkıp para harcamaya tahammülü olmayan tiptir. Çıkmıyorum ulan sana ne. Kızlar eve geliyor. * Dagılın şimdi sinirlendirmeyin adamı.
çok önemli bir vize ya da final sınavı öncesi dışarı çıkmayıp ders çalışarak doğru davranan insan tipidir.
(bkz: tipolojik başlıklar)
muhtemelen pazartesi finali olduğundan ders çalışan tiptir. * *
Kriz nedeniyle akıllı tutumlu davranan insandır.
her zaman karşı tarafa hesap ödetmeye çalışan cimri arkadaş topluluğuyla dolaşmaktansa bazen evde zaman geçirmek daha ekonomik olabilir.
soğuk kış aylarında işten hem bedenen hem kafa olarak çok yorulduğum bazı hafta sonlarında girmek istediğim mod.
tip yazılmış da biraz alındım. sanki nahoş bir etiket iliştirilmiş bu insana.

başıma bir şey gelmeyecekse bu, benim. cuma değil ama bazen cumartesiyi ama her pazarı evimde geçiririm. yaşımdan olsa gerek (not: 62 yaşındayım) yoruluyorum. haftanın 5 günü bir maske takmak, olmazı oldurmaya çalışmak, cinnet halindeki bir toplumla ölümüne temas halinde olup sağlımı korumağa çalışmak beni ziyadesiyle yoruyor efendim.

fırına gidip "2 ekmek alabilir miyim?" dışında tek kelam etmeden koca bir pazarı geçirdiğim gün mutlanıyorum ama derin bir vicdan azabı da hissediyorum. çünkü o kelamsız gün ben, türkiyenin en zengin adamı oluyorum. gel gelelim bunun vergisini ödemiyorum. hassas bir adamım ben.
(bkz: geri kalmış doğu toplumlarına özgü davranışlar)
hafta icide evden disari cikmiyorsa denilecek bi$ey yoktur.
(bkz: asosyalizm)
cuma cumartesi ve pazarı dışarda geçiren tip kadar normal bi davranış sergileyen tiptir.