bugün

pamuk şeker.
genç yaşta kanser illetine yenik düşmüş çok eski bir yazardır.
Bir zamanlar burada, bizimle aynı sözlüğü paylaşmış yazar.
tanımak istediğim hayalleri yarım kalmış efsane yazar. allah rahmet eylesin.
Uzun zaman önce vefat etmiş yazar. Üzdü. Evet.
mekanı cennet olsun.
http://www.uludagsozluk.com/e/7361619/

bu entryi okuduktan sonra ağladım ve kendimi berbat hissediyorum.

abla, seni tanımadım, sen, ben henüz o kadar büyük değilken göçüp gitmişsin buralardan. görüşlerimiz uyuşmuyormuş varsın uyuşmasın, bu dünya o kadar büyük gözüküyor ki bize, ideolojileri, eğlencemizi her şeymiş gibi sanıyoruz. bunlara bağımlı yaşıyoruz, vazgeçemiyoruz bir türlü. bir yakınımızı kaybettiğimizde aklımıza geliyor bu yaşamın anlamsızlığı, ama bu düşünce kısa sürüyor, günlük yaşama kapılıveriyoruz hemen.

sen hala aramızdasın abla, sen hala eczacılık okuyan burcu ablasın. Bana birini görmeden, tanımadan hüzünlenmeyi öğrettiğin için çok teşekkür ederim.

Sevgi ve sefaletle!
6 sene evvel bugün hayatını kaymetmiş olan altıncı nesil yazarımız. nur içinde yatsın.
samimi dostları var çünkü burada. bizim gibi sırf laklakci degiller bazıları.

edit: (#7361619)
Arkadaşlar ben buna şaşırıyorum. Damdaki deli de öyle, bu yazar da keza. Bu insanlar Arkalarında ölüm ve yaşamla ilgili mutlaka anlamlı bir entry bırakıyorlar. Bilmiyorum malum mu oluyor bu insanlara?

Ben yarın ölsem arkamda goygoydan ve "aq jsjdjskshdjsks"den başka bir şey bırakmayacağım mesela. Bilmiyorum ölürsem küfürlerimin kusuruna bakmayın olur mu? Teşekkürler.
yazdıklarına şöyle bir bakayım dedim de, dikkatimi çekti.

(#6917494) -arkadaşın ölmesi-
"defalarca gelirsin bu başlığın altına, beklersin.
ellerin kitlenir, ismini ağzından o günden beri bir kere bile
çıkaramadığın gibi.
küsmüşsündür bir kere ne bir resminize bakmışsındır ne de bir
hatıranızı o dolaptan çıkarmışsındır.
sadece geleceğini bildiğin için beklemişsindir.
ölüm bile bizi ayıramaz derdi çünkü.
yanılmış.ayırdı işte."

insan bunları görünce, okuyunca sanki hiç kendi başına gelmeyecekmiş gibi hissediyor. lakin hiçte öyle değil.

tekrardan, allah rahmet eylesin..
öldüğünü nasıl anlamışlar diye düşündüğüm yazar.
allah rahmet eylesin.

topu topu 200 küsur entrysi var. okuyorum hepsini. bilmiyorum ama kendime benzetiyorum. kelimeleri seçişi, düşünceleri, ilgilendiği konular.

pis yobaz ve pis kürt gibi ayırıcı sözlerden haz duymazmış. ben de duymam.

yoksa reenkarne mi olduk be? swh

ama şu farkımız var galiba. o az ve değerli bi kısım entry bırakıp gitti, bense gereksiz onca entry ile hala yaşıyorum. belki de öyle saniyorum.
Aramizda olup da beni etkileyen bir diger yazar.Cok huzunlendiriyor insani sonradan entrylerini okumak...
"aramızda" belirtisini görüyorsun ya, tanımasan bile için sızlıyor.

Allah rahmet eylesin yazarı.

Not: ideolojisini sevmesem bile.
Pamuk şeker demekir ingilizce. Hani o lunaparkta satılan pembe boyalı şeker. Yazarını bilmem. Yazarın sayfasında aramızda yazıyor, ölmüş diyenler var. Bilmiyorum ilk kez böyle şeyle karşılaşıyorum. Öldüyse de allah sevenlerine sabır versin.
bir damla gözyaşı... sadece bir damla... unutamadım...
bundan 4 sene önce bir gece aklıma gelmiştin de o geceyi uykusuz geçirmiştim. bak 4 sene sonra yine aklıma geldin ve yine uykum kaçtı.

ben çok unutkan biriyim çoğu kişi bilir bunu ama seni hiç unutmadım. sadece bana bir şeyleri hatırlatıyorsun ve zoruma gidiyor. fakirlik zaten almış başını yürümüş...

velhasıl aynıyız, aramızdasın, yoksun, aşk olsun.
şu sözlüğe ne zaman girsem hep bu kızcağız aklıma geliyor. açıp mesajlarını falan okuyorum. o kadar duygusal bir adam değilim ama bazen bu hususta duygulanıyorum.
ne diyor nazım " büyümez ölü çocuklar " .
çok gençtin be kardeşim.
bu tür genç ölümler beni çok üzüyor. Boğazıma bir şeyler düğümleniyor ve açılmıyor. Sonra hayat geliyor ve ölümü tokat gibi suratıma çarpıyor. Allah rahmet eylesin, Mekanı cennet olsun. Bu gece dualarım onun olacak.
mekani cennet olsun.
vefat etmiş olduğunu öğrendiğim sözlük yazarı. gerçek kimliğini bilen varsa lütfen mesaj atsın.
tanışıklığım olmasada, bu sözlüğün unutulmayacak değerli insanlarından birisiydi. mekanın cennet olsun dostum.
aramızda olduğunu bildiğim yazardır.
(bkz: arkadaşın ölmesi/@cotton candy)

sözlüğü açınca karşıma çıkan ilk entry. görmeyeydim olmaz dı demi? olmazdı niye, çünkü bu gün herşey ters gitmek zorunda, canım sıkılmalı...