1. 1.
  genel kültür copy paste'lerinin yazıdaki fazlasıyla entelektüel ve kitap cümlesi havasından anlaşıldığı ve anlaşıldığı için yapılmaması tavsiye edilen davranış biçimi.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  çağımızın hastalığıdır, aids'idir, ebolasıdır. bünyeden kesilip atılması gereken urdur.

  "ama sen de yapmadın mı bıy bıy" diyenler için açıklanması gereken durumdur.

  şimdi abudabi hakkında bilgi gireceksindir. bunun için o kadar yol tepip oralara kadar gitmene gerek yok elbette. açarsın bir online ansiklopediyi kopyalayıp yapıştırırsın. bu bilgi içinde yorum yoktur, net bir açıklamadır.

  ancaak. gündelik hayatta yaşanan bir olayla ilgili açılan başlığa bir başkasının görüşünü, izlenimini, yorumunu noktasına virgülüne dokunmadan entry giriyorsan, kusura bakma ama sen bu sözlük için zararlısın.

  senin yazdığın o yapışık bilgileri biz de google aracılığıyla bulabiliriz. ne sen kendini yor ne de biz bu şekilde yazı döşemeyelim

  ne demişler:

  (bkz: yalancının mumu yatsıya kadar yanar)

  ben de sizinleyim ey bu entryye olumlu görüşünü bildirenler.
  2 -1 ... arabaciarabayatasget
 3. 3.
  eğer itüden kopyaladığı o yazıları kendisi yazmışsa,bırakın adam kopyalasın..kendi üretimidir.
  onun malıdır.
  istediğini yapma hakkı vardır .
  ama sözlüğümüz itünün aynısı olma durumu da vardır bu yüzden aslında bilemiyorum ?
  2 ... mosquito
 4. 4.
  faydalı entrylerde, bilginin gerçek kaynağına ulaşılıp, ordan alıntılar yapıldığında ve de yanına garnitür olarak eğlenceli yorumlar yapıldığında *
  okunası enrtyler ortaya cıkaran tarzdır.
  ... pilotmont
 5. 5.
  bilmiyorsan sus,
  biliyor diyip adam sansınlar.
  biliyorsan konuş ilminden yararlansınlar.

  bu sözü hatırlatan bir başlık. copy paste, kişisel bilgi entrysinde kullanılması elbetteki saçma ve komik düşürücü. lakin, net bilgi verilmesi gereken başlıkların altına kaynak belirtilerek yapılan açıklamalı copy paste herzaman faydalı olmuştur. ilkokuldan üniversiteye kadar öğrendiğimiz tüm bilgiler, malumunuz hep bir bilgi kaynağından olmuştur. bilgi aktarımında copy paste yapmak, hem yapanı hemde okuyanı bilgilendirir. ciddiyet isteyen başlık ve konu altlarına, entryi lakayit tavırlı yazılarla açıklamak, (bkz: assos) kişinin kendi ciddiyetini gösterir. bu açıklamadan sonra, üstte yazmış olduğum deyimi algılama sorunu çeken bünyelerle zaten fikirsel bir birliktelik sözkonusu olamaz.

  tavsiye edilen şudur; eleştirme, bir tohumda sen at, filizlensin yeşersin ki başkaları fayda görsün.
  1 ... western
 6. 6.
  başlarındaki hacılardan, hocalardan aldıkları direktifler doğrultusunda, sözlükleri kendilerine hedef seçmiş, dinini sözlük ortamlarında savunmayı kendine vazife edinmiş birçok dinci kişinin son zamanlarda sıkça yaptıkları eylem. ya hocaları konuşurken iyi dinlememişler ki gelip buralarda anlatsınlar ya da kendilerini ifade edecek kadar yazı yazma yetenekleri yok, abilerinin başka sitelerdeki yazılarını olduğu gibi kopyala yapıştır yapıyorlar sözlüğe. üstelik ne orjinal yazıya dair bir link ne de bilgi veriyorlar. sanki kendi derin dini bilgileriyle yazmışlar o yazıları. bugünlerde neredeyse hergün görüyorum böyle araklama yazıları. kendilerini burdan uyarmak isterim, yaptığınız hırsızlığa girer sözlük imamları, allah katında cezası büyüktür.
  ... subliminal message
 7. 7.
  &&988))-* gibi karakterler barındıran entrylerdir sözlük rollerinin ise oldukça sık başvurduğu bir yöntemdir.
  ... cileksultan
 8. 8.
  bir zamanlar bir yazar arkadaşımızın çok sık yaptığı eylemdir. eylem diyorum çünkü onun açtığı başlıklar, yazdığı entry'ler sanki sözlüğe karşı başlatılmış bir copy paste eylemi gibiydi. durmuyordu, duramıyordu. şimdilerde pek yapmasa da yine de tutamıyor kendini.
  eski yazarlar çık iyi tanır kendisini. *
  -1 ... rosinha