bugün

senin benim gibi insandır o da. belki herkeste var diye almamış insandır.
taban dusuklugu adlı illetten korkan, duz taban olmak istemeyen insandır. *
1 ayda yırtılacak ayakkabıya o kadar para vermek-çakması olsa dahi-içinden geçmeyen insan. haklıdır da.
converse'i beğenmeyen insandır.
kanvirs ve imitasyonlarinin tipini begenmeyen, yaz-kis bot, postal giyen uber insan.
converse in enayi malı olduğuna inan kişidir. converse alırsınız ,üç hafta * içinde o ayakkabının halini görün ,kenarları patlar ,altı aşınır ,plastiği çürür ,hele bir de yağmur kullanmak gibi bir gaflete düştüyseniz atın gitsin hayır gelmez. *
(bkz: vurmayınnn)
converse gibi kalitesiz bir ayakkabıya amerikada avrupada insanlar 15-20 dolar gibi komik bir fiyata ulaşabiliyorken türkiyede 100 liranın üstünde para vermek istememiş insan olabilir. ne kadar rahatta olsa parasını 1-2 ay anca sağlam kalacak bir ayakkabıya vermek istememiştir bu akıllı insan. gerçekten o ayakkabının hak ettiği fiyattan satıldığını gördüğünde gidip alabilir ancak.

(bkz: benim lan bu)
sağlam çoraplara sahip insandır. çorap katili converse giyip çoraplarının tek kullanımlık olmasını istememektedir.
zevksiz insandır ya da converse i beğenmeyen insandır diyelim.

converse dediğimiz ayakkabı bugün binlerce çeşit ürünüyle alıcılarını cezbediyor ve kullanım alanlarının genişliğiyle de rakiplerinin hayli ilerisinde yer alıyor. öyle amerikada 15-20 $ falan da değil efendim.

http://clothing.shop.ebay...850?_trksid=p3286.c0.m282

görüldüğü üzere kargo fiyatını da katarsak ortalama olarak 40-50 $ maliyete ulaşıyor ki bu da türkiyedeki fiyatlarına gayet yakındır. (eski sezon-yeni sezon ürünleri birbirine karıştırmazsak tabii)

1-2 ay sonra yırtılması gibi bir hadisesi de eğer hor kullanılmazsa çok nadir görülen birşeydir. kaldı ki convers zaten eskitilmiş giyilen ve hafif yırtık görüntüsüyle (varoş emolarımızın artık bir terlik haline getirdiği converse leri saymazsak) daha hoş durmaktadır. converse ten başka hiç bir spor veya klasik ayakkabı yırtık, eski veya kirli görünümüyle kullanışlı değildir.

sonuç olarak converse diğer "marka" ürünler gibi kendi fiyatını belirlemiş ve fiyatını sonuna kadar hak eden bir ayakkabıdır.
çok klişe olsa bile:
(bkz: sen kaç beni tanıdılar)
uzun burunlu kunduralar giyen insanlardır veyahut converse'in ne oldugunu bilmeyen hiç duymamış, pazardan jomp yazan spor görünümlü yemeni'leri giyen tiplerdir.
"bez ayakkabıya 100 ytl vermem" diyen insandır.
hayata 1-0 önde başlamış insandır.
muhtemelen sahte converse e sahiptir. belki de kimbilir converse almak istiyor ama için için klişe olmuşluktan da korkuyordur, belki de fazla abartıyordur. *
unisex ürünlerden hazzetmeyen insandır.
ne biçim bi tanım. insan mı lan o?!
converse lerin ayağını vurmasından korkan insandır. * *
ne zaman converse ile ilgili başlık açılsa utana sıkıla benimde olsa bende birşeyler yazardım derdim içimden ama maalesef yoktu. en sonunda benimde altına birşeyler karalayabileceğim converse li bir başlık nihayet açıldı. teşekkür ediyorum.
(bkz: no promise)
taraklı, 44-45 numara ve üstü ayakları olan insandır. kendimden biliyorum hiç yakışmıyor.
nike adidas puma gibi markaları tercih eden insandır ki onlar hem daha dayanıklı hemde daha kullanışlıdır.

edit büdüt: hea unutmuşum bir de pişti olmaktan tırsan bünyedir.
(bkz: pişti)
spor giyinenler için harika rahat bir ayakkabı giymeyenlerde zevklerine hitap etmediği için giymezler.
"özenti olan insandır." diyen insandan daha az özenti olan ve "anti-emperyalist insandır" diyen insandan daha az anti-emperyalist olan insandır. zira artık kendi ayağında converse ola ola converse giyenlere özenti diyenleri görür durumdayız. ayrıca anti emperyalistiz lan biz diye bağırırken ayağında tik işareti ile dolanan insanlar da görmekteyiz. üstlerinde tommy, cepte kanyak.

(bkz: hee lan hee)

(bkz: biz emperyalistik özentiyik tikiyik emoyuk ezelden)
kesinlikle sempati duyulması gereken insandır.
tercihini almamaktan yana kullanan insandır.
inat değil mi lan almıyorum.*