bugün

söylemiyim, söylemiyim diyorum ama söyletiyorlar. bu iki avam mağaza ucuz ve kalitesiz mallar satıyor. bazı ezik ve kırolar da bu zevksiz kıro şeyleri giyiyor, yahu iğrenç bu neden giyiyorsun? diesel'den lewis'dan giyinsene, gerçekten aklım almıyor.

edit: evet bu başlık bir troll faaliyeti, ama bu yazılanlar, senin içinde sakladığın dışına vurmadığın, önyargılarının sadece bir tezahürü.
keşke yurdum insanının gelir düzeyi yüksek olsada istediği kıyafetleri giyebilse.
bir zamanlar ikisi de pahalı ve kaliteli ürünler sunardı. Politikalarını değiştirip sözlükçülerin bile diline düştüler. ne yazık.
böyle düşünen kesimin ergen olması.
doğru bir önerme.

ayrıca bunların çarşamba pazarından giyinen türleri de vardır. uzak durun derim gençler.
(bkz: ezik demenin ezikliği)
insanlara giyindiği yere gore ezik ve ya değil diyecek kadar ezik insanlar da var. .
akıllara "ezik miyim lan ben?" repliğini getirtmiştir.
1 alana 1 bedava t-shirt kampanyası duymamış halktan bigane yazar başlığı.* *
kolezyon yerine kolezyone diyen insanın ezik olması durumu yanında siklenmeyendir.
(bkz: ye kürküm ye)
para var huzur var. (bkz: beyin bedava)
bu dünyadaki dengesizlikten yararlanılarak söylenmiş sözdür.
Sizler özel değilsiniz,
Sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan
Kar tanesi de değilsiniz,
Sizler işiniz değilsiniz,
Sizler paranız kadar değilsiniz,
Bindiğiniz araba değilsiniz,
Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz,
Sizler iç çamaşırı değilsiniz,
Sizler her şey gibi çürüyen birer organik maddesiniz...
Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden yeri geldiğinde dalga geçen yeri geldiğinde gülüp geçen pislikleriyiz.

CCc tyler durden Reis CCc
collezione, lcw, defacto ya da her ne şeylerse işte, tüm bunlar tek ortak bir amaca hizmet ediyor: belli mevsimlerde, belli yerlerimi kapayıp, korumak! çok sallanacak bir durum değil kanımca... *
saçmalıktır, insanın içinde olcak olmaynca polodan giyinse ne fayda, beyin aynı beyin.
ŞıKLıĞıN 'MARKASı' DEĞiL 'TARZı' VARDıR.
lacoste, us polo giyenden daha ezik durmaz, 200 lira verdiğin gömleğin bire bir aynısı eminönünde 20 lira. neyin kafası bu dedirtir.
sikindirik yabancı giyim markalarının aT boku kalitesindEki ürünleri "Belli bir marka giyinen" andavallara "yüksek kaliTE" vaadiyle kakalamasıdır.

bizim apaçilerde "çok havalıyım yea" havasında alırlar ürünlerini.
Bu markaları giyemeyen yazarın yakınmasıdır. Bu eziklik duygusu, yazarı troll olmaya yönlendirmiştir.
öncelikle bu listeye defacto da eklenmelidir.

genellemeden nefret etmeme rağmen buna katıldığım önerme. daha bugün sabah annemle, öğlen alışveriş yaparken sevgilimle konuştuk bunu. vakti zamanında ben miniminicik bir çocukken annem bizi sırf lcwdan giydirirdi, o zamanlar çok dayanıklı ve iyiydi.

şimdi nasıl koton başta kaliteliyken sonradan bozdu, bunlarda aynı mantık. bi marka türkiyede azcık ünleniyor, hemen daha geniş kitleye hitap etmek için kaliteyi düşürüyorlar. dolayısıyla kolpa oluyor sonradan.
sattığı malın üstüne bire bir koyan tekil magazalari begenmeyen, kitle üretimi yapan bu tip büyük firmaların sezon başında bire iki buçukla sattığını bilmeyen,çocuklara aldığı sümük gibi malı "elsivadan alıyorum ben hep" diyerek bir bok zanneden, ezikliğini bilemem ama kendini sütten çıkmış ak kaşık sanan halkımızdır.

bire bir fahiş kazanç öyle değil mi? 10 lirayı aldığını 20 liraya satmak zo run da sın arkadaşım, ben hazır giyim satacağım diyorsan. bu üzerine koyduğun 10 lira ham kardır. 3 lirası kira, 3 lirası tüm giderler, 2 lira çoğu yerde çoğu zaman indirim, 2 lirası da senin net karındır. ama anlatamazsın 20 tl ye ihracat fazlası gap satarsın. "imitasyon mu bu?" derler. bok alırsın mına koyum imitasyonu 20 liraya sen. iyi ki öğrenmişsiniz o kelimeyi. zara'ya yapılmış çorabı elli kuruşa satarsın burun kıvırırlar. forum'da aynı çorabın çifti dokuz buçuktur ama. he büyükler iyidir ama onlara. sen küçük esnafsın her zaman kazıkçısındır.

cesareti olana denemesi bedava buyrun; mal alıp satmaya çalışın ve görün halkı da esnafı da anasını satayım.
onu da bulamayanların varlğını unutanların sıçmasıdır.
Bütçesine göre giyiniyordur. Ailesinin durumu olmadığı halde zorla polo, Prada, burberry, gucci vs. alip giyenler utansın.
ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok, ne elbiseler gördüm içinde insan yok.