bugün

tefe tüfe ve ham petrol fiyatını dikkatle takip eden firmanın zam stratejisi, aynen benzin zammı gibidir önce zammı geçirir ardından ramazan sonuna doğru hafif bir indirim yapıp o fiyatı da eşşek büyüklüğünde puntolarla şişelerinin üzerine basarlar.

nerede efendim hoşaflı iftarlar, torba yoğurdundan yapılmış ayranlı iftarlar.

neymiş, cola olmadan iftar sofrası olmazmış... bsg efendim.
an itibari ile 3.25 kr olması durumudur.
kutu kolanın 2 tl olduğunu söylemiyorum bile.
( arada bir tutarsızlık vardır )
her yıl zamlansa yine iyi bir sene içinde 2 ya da 3 kez arttı fiyatı. Ama bim de 2.95 tl gidin oradan alın.
benzinin gördüğü zamma göre ucuzdur. ne alaka derseniz şöyle izah edeyim doksanların başında 64 model bir chevrolet pikabımız vardı ve daha ortada lpg denen olay yoktu mecburen benzin koyardık buna haliyle. o dönemlerden çok iyi bildiğim ve emin olduğum üzere benzin ile 1 lt coca cola fiyatı aynı idi. bu bakımdan benzin fiyatına göre geri kalmıştır.
kesin petrol fiyatlarının artmasıyla ilgilidir.
sadece coca cola firması değil, aslında bütün kola firmalarının uyguladığı politika.

bugün 2,5 litrelik coca cola'nın tavsiye edilen satış fiyatı 3,5 tl iken pepsi'nin fiyatı da 3,25 tl'dir.

bu arada coca cola'nın yeni zamları kapıda, haberiniz ola.
bim yada a 101'den almanızı öneririm zira bugün a 101'den 1.25 litresini 1.95 tl'ye aldım başka yerlerde 1 litresi bile 2 tl'den satılıyor.
hiç almayın* dediğim durum.