bugün

eroin isimli ünlü kitapta hayatı anlatılan uyu$tucusu müptelası alman kız.
12'de ota
13'de beyaza ba$lamı$tır. *
eroin'i okuyanlar kızın adet dahi geçirmedik ya$ta o kadar kimyasala nasıl dayandığının cevabını hala bulamamı$lardır.
halâ hayattadır.

http://christianef.jarophoto.de/chrispics.html
eroinin bünyeye ve dahi çevreye zararlarını "wir kindem vom bahnhof zoo" isimli eserde dürüstçe olduğuna inandığım bir doğrultuda ortaya koymuş güzel, akılsız ve şanssız kızımız. türkçe'ye "eroin" adıyla çevrilmiştir bu kitap. okuyan dimağlarda şok etkisi yaratarak eroine karşı onulmaz bir tiksinti uyandırmaktadır kendileri. okuyalım, okutalım, "ne güzel uyuşturucuyla mücadele ettik hehe" diye sevinelim..
eroin adlı kitabın* aynı zamanda da filminin baş kahramanı. Diğer eroinmanlardan farklı olarak kendi yaşadıklarının ve başına gelenlerin farkındadır. Halen hayattadır hatta bir kızı olduğu bile söylenir.
yamulmuyorsam,

tam adı christiane felcherinow'dur. 1962 doğumludur ve 2008 yılında, 46 yaşında tekrar eroine başlayarak hayatını kaybetmiştir.

ilgilisi bir arkadaşım söylemişti öldüğünü, hala düşündükçe bir fena oluyorum, demek ki bırakılamıyormuş meret. detlef ne yaptı acep?

edit: öğrendiğime göre, 96 doğumlu bir oğlu varmış ve kendisi hala hayatta olup madde bağımlılığına karşı işler yapıyormuş. hay yaşa christiane.

seksi fotoğrafı için tıklayınız,

http://lh5.ggpht.com/_DQn.../s640/Christiane%20F..jpg

şaka lan.
12-13 yaşlarında berlinde eroine başlamasını ve sonrasındaki hayatını 'eroin' adlı kitapta trajik bir şekilde anlatan kadın. çok salak olmakla beraber garip bir çekiciliği var nedendir bilinmez.
Hayranlıkla okuduğum fakat son sayfalarına gelince kaybettiğim kitap .
Wir kinder vom bahnhof zoo (hayvanat bahçesi durağı çocukları) kitabında 14 yaşında eroin bağımlısı oluşunu ve uyuşturucu alabilmek için fahişelik yapışını anlatan yazar. Film uyarlamasını yine 14 yaşımda izlediğimde Christiane F(elscherinow)le aramda garip bir bağ kurmuştum, sanırım Detlev'le olan ilişkisi, biraz saf oluşu, aldığı yanlış kararlar, hayal kırıklıkları, ümitsizliği ve çaresizliği bir genç kız olarak kendimi onun yerine koymama yardımcı olmuştu. Christiane F'i daha iyi tanıyabilmek içinse kitabını okumak gerekiyor. bir röportajında filmin genel hatlar itibariyle kendi hayatını anlattığını söylese de çocukluk yıllarını ve bunalımlarını yeterince iyi yansıtmadığını belirtiyor.
"... it doesn't describe how I grew up, how I was neglected by my parents. My father was a drinker and he abused my sister and me. He was choleric and my mom just did nothing, She was more into her affair with another man and her beauty. I was so lonely when I was a kid. I just wanted to belong; I was struggling with the world."
yıllarca etkisinde kaldığım kitabın baş kahramanı. süper nick seçimi. takdir ettim.
Atilla ilhan seviyorsa eğer sevilecek bir yazardır elbet.
gördüğüm en iyi nick olabilir..taa 12 13 yaşında askeri gazinonun kitaplığından alıp okumuştum eroin isimli kitabı..derinden etkilemişti beni,kızın ismini unutmuştum nickten görünce çağrışım yaptı..teşekkürler sayın yazar
Doğum günü kutlu olsun madem.

görsel
kadim dostum, sozlugun cicegidir o.
(#29186427)

Bana tükürdüğümü yalatan yazardır kendileri *

Üstüne bir de yardım ettim ben bunlara.

Ne diyelim mutluluğunuz daim olsun efenim.
Hala yaşıyor mu diye merak edilen müptezel.
artık özledim yazarı. gelse de entryleriyle şenlendirse buraları.
Kitabını 3 ayda kendimi sıka sıka bitirdiğim, okurken kabusum, her gece koluma tırnaklarımı geçirmeme sebep olan,fişmini ise şu an izlemekte olduğum, tırnaklarımı avcuma geçirmekten kanatmama sebep olan kişi.
insanın içi parçalanıyor.
buralara ugruyor musun bilmiyorum ama çok özledim allahın yok mu len en azından iyi misin bilmek istiyorum büllüklü pilavım nolur bi haber gonder aq.
uyuşuturucu hayat ziker temalı 1981 yapımı alman filmi.