aston villa'nın kongo asıllı belçikalı gelecek vaadeden futbolcusu.
bu sezon aston villa forması ile gayet başarılı performans sergilemiş olan 1990 doğumlu forvet.
dünya kupası elemelerinde belçika ile çıktığı 3 maçta 2 gol atmıştır.
tam adı christian benteke liolo. o kadar vahşi ki, sanki demokratik kongo cumhuriyetindeki karisimbi dağının eteklerine düşmüş bir uzaylı gibi.
soyadı itibariyle dosta güven düşmana korku vermektedir.
Bu sene liverpool fc ye 2 maçta 3 gol atmış belçikalı forvet. Ben tek siz hepiniz dedi tüm liverpool savunmasına.
Menajeri Kısmet Eriş tarafından Galatasaray ve Fenerbahçe'ye Aston Villa'ya transferinden önce tavsiye edilmiş tırt topçu iyi ki alınmamış çünkü Bienvenu daha iyi (!).
bvb nin ciddi ciddi ilgilendiği iddia edilen 1990 doğumlu oyuncu.
adı fenerbahçeyle anılan ''keşke olsa ama gelmez bu saatten sonra'' dedirten güçlü yetenekli atletik ve teknik forvet. neden gelmez dersek bizimkiler hep 30 yaş üstü alıyolar bok var 12milyon cardozo ya vereceğine al bentekeyi zencilerin korku salsın. tamam cardozo da mükemmel futbolcu ama yaşı var aga 12 milyona alırsın 1 sezon kötü oynar ertesi sene kezman gibi bedavaya bırakırsın . bentekenin potansiyeli var cardozonun şöhreti . akıllı adam şöhrete değil potansiyele yatırım yapar. hersene şöhret alıyor real madrid ama dortmund lewandowskiyle götzeyle daha başarılı kaçımız tanıyorduk 3 sene önce bu adamları. ilkayı kim biliyordu veya hummelsi.
fenerbahçe'nin yeni gol makinesidir.
Her kurdugum fm de transfer ettigim oyuncu.
aston villa ile sözleşmesini 2017'e kadar uzattı.
2-3 sene içerisinde real madrid ayarında bir takımda göreceğimiz futbolcudur. premier lig izleyenler bilir, geleceğin drogbasıdır.
(bkz: buralar entry dolacak)
Dostum benteke demişsin ama bu bildiğin teneke teneke.

Hakem aldatmayı da severmiş.
Galatasarayımı tercih edeceğini açıkçası düşünmüyorum. Real madrid bale, ronaldo ve marcelo ile harika bir kanat üçlüsü yakaladı. Forvetleri benzema daha çok teknik kapasitesi önde bir oyuncu. Şu takımın forvetine güçlü, hızlı bir golcü gerek. Gol atabilecek bunun yanında kanatlarda koşu yapan adamlara pas atabilecek, top tutabilecek bir oyuncu gerek. Evet real madrid lukakuyu, balotelliyi, bentekeyi alabilir. Ama yapması gereken ve yapacağı bentekeyi almak olacaktır. Luis suarez olayına girmeye gerek yok. Ronaldo ve bale zaten önümüzdeki sene birlikte 80 golü bulacaktır. 45/35 gol atacaktır büyük ihtimalle ikiside. Bentekeden gelecek 20+ gol katkısı ve oyunda yaratacağı top saklama, havasal üstünlüğe getirisiyle birlikte real madridi iyice yenilmez yapacaktır. Ha kendisi bayern derse, futbolu kapatın gidin. Lewa ve bentekeyi tankla bile durduramazsınız.
Aşil tendonunun kopmasiyla 6 ay sahalardan uzak kalacak futbolcu.
fm 2014'de öyle bir yapmışlar ki sanarsın pele oyuncusu. sinir bozuyor hadi gerçekte olsa gam yemeceğim ama bu kadar abartmasalar olmaz. evet.
liverpool un seneye mutlaka alması gereken santrafor. mevcut santraforlar yetersiz. yeni gelecek olan origi ise yetenekli ama kanat forvet tarzı daha iyi oynayan bir futbolcu.
çok iyi bir forvettir, tam da siyahi hücum oyuncusu özellikleri taşır. yırtıcı, hızlı, atletik.
dünyanın en iyi santraforu olabilecek futbolcudur. ah sakatlıkları olmasa.
bu adamı mutlaka büyük takımlar almalı. harika bir golcü. güç ve teknik birleşimi. seneye aston villa tutamaz takımda.
Fm 14'te jübile maçı oynattığım oyuncu. Çok emeği geçti. Var ol emektar, yaşlı kurt benteke.
çok büyük bir sürpriz olmazsa gelecek sezon liverpool forması giyecek. fiyatı yüksek olduğu için ve bizim sistemde iş yapamayacağını düşündüğüm için pek istemiyorum kendisini ama umarım yanıltır beni.
46 buçuk milyon euro bedelle liverpool a transfer olmuştur.
liverpool hayvan gibi para ödemiştir kendisini transfer etmek için*. değer mi? değmez... ha bir andy carroll kazığı da olmaz ama liverpool harbi çok hesapsız para harcıyor.
Gereksiz futbolcu, gereksiz değer.