1. 1.
  tam adı christopher michael benoit olan, profesyonel güreş sektörünün temel direkleri arasında gösterilen güreşçilerden birisidir. kariyerine 1985 yılında başlamış ve günümüze kadar njpw*, ecw*, ve wcw* markaları altında güreşmiş en sonunda o da büyük çoğunluğa uyarak 2000 yılında wwe*'ye katılmıştır. benoit tam 22 yıl süren kariyeri boyunca sayısız mükemmel maç çıkarmış ve birçok profesyonel güreş otoritesi tarafından günümüzün en iyi teknik güreşçisi olarak adlandırılmıştır. kariyerinin zirvesine 2004 yılında çıkan benoit önce 2004 royal rumble*'ı kazanıp wrestlemania 20'nin son maçında triple h ve shawn michaels'la yaptığı maçı kazanıp tam 5 ay boyunca o zamanın en prestijli kemeri olan world heavyweight championship*'i o günden itibaren 5 ay boyunca taşımış, ppvlerde 7 kez üst üste kazanmış ve 5 ay sonra dünyanın şimdiki en genç ağır siklet şampiyonu olan randy orton'a ünvanını kaybetmiştir. 2004 yılında internette profesyonel güreşin tartışıldığı en bilinen ortam olan pro wrestling illustrated'da benoit yılın güreşçisi oylamasında rekor kırıp oyların %72sini alarak yılın güreşçisi seçilmiştir. baktığımızda ise kariyerindeki önemli başarıları şunlardır:

  Extreme Championship Wrestling
  ECW Tag Team Championship (1 kez) - & Dean Malenko

  World Championship Wrestling
  WCW World Heavyweight Championship (1 kez)
  WCW United States Heavyweight Championship (2 kez)
  WCW World Tag Team Championship (2 kez) - & Dean Malenko (1) ve Perry Saturn (1)
  WCW World Television Championship (3 kez)

  World Wrestling Entertainment | World Wrestling Federation
  WWE Tag Team Championship (1 kez) - with Kurt Angle
  WWE United States Championship (3 kez)
  WWF/E Intercontinental Championship (4 kez)
  WWF/E World Tag Team Championship (3 kez) - & Chris Jericho (1) ve Edge (2)
  World Heavyweight Championship (1 kez)
  Royal Rumble (2004)
  Triple Crown Champion (tarihte 12.ci)

  benoit 25 haziran 2007 günü atlanta'daki evinde karısı ve oğluyla beraber ölü olarak bulunmuştur. 24 haziran'da vengeance: night of champions'ta ecw heavyweight championship'i kazanmak için maça çıkacakken* acil bir aile sorunu nedeniyle eve dönmesi gerektiğini yönetime iletip ortadan kaybolmuştur. kendisinden haber alınamayaınca evine zorla girmek durumunda kalan yerel polis benoit, eşi nancy ve oğlu daniel'i ölü olarak bulmuştur. polis şimdilik olaya bir cinayet - intihar tanısı koymuştur. otopsi raporları olmaksızın konulan bu tanıya göre benoit önce hafta sonunda eşi ve oğlunu öldürüp, pazartesi günü de intihar etmiştir. benoit'in kendisinden son haber alındığı dönemlerde gönderdiği smslerde ise karısının ve oğlunun şiddetli derece kan kustuğunu belirtip, gelemeyeceğini iletmesi ise henüz açıklanamayan bir durumdur.

  40 yaşında hayatını kaybeden benoit ise tahminimce güreş fanları tarafından hiç unutulmayacaktır...
  4 ... shyer
 2. 2.
  amerikan güreşi nde, 1992 yılında dünya ağır sıklet şampiyonluğuna ulaşmış olan kanadalı güreşçi.
  2 -1 ... ze minbo zuk
 3. 3.
  World heawyweight şampiyonluğunu bir 3 lü maçta Triple H den alan Benoit ilerleyen zamanında şimdinin üstadı o zamanın genç yıldızı Randy Ortona kaptırmıştır. Ölümü ise belkide duyduğum en trajedik olay. Bir kemer maçından önce gideceği uçağı erteliyor ve ölüm haberi geliyor. Rawda onu anma programı yapılıyor fakat o yayında çok şaşırtıcı birşey öğreniliyor. Benoit önce eşini ve çocuğunu öldürdüğünü sonra ise kendini astığını söylüyor polisler. Bu öğrenilince WWE bir daha Chris Benoiti anmıyor hatta resmi sitesinden onunla ilgili herşeyi kaldırıyor. Ayrıca spikerler adını dahi anmıyor. Öncelikle bu cinayetin steroid yüzünden olabileceği, sonra ise ring içinde yaptığı diving headbutt hareketi yüzünden olduğu söyleniyor. Cesedinde yapılan bir araştırmada beyninin 85 yaşındaki adamı andırdığı açıklanıyor. Bazıları Benoitin hareketlerinin yasaklandığını söyler fakat Daniel Bryan imza hareketi olarak Diving headbutt bitirici hareket olarak ise Benoitin kullandığı crossfacedir (galiba hareketin adı böyleydi ve danielin harekete verdiği isim yes lock) Ölümü hakkında ise birilerinin parmağı olabileceği halen söyleniyor.
  ... warlord17
 4. 4.
  efsanevi güreşçi, aşağılık insan.

  kendisini tanımlamaya bu kadarı yetiyor.

  eğer o olay yaşanmamış olsaydı ve planlandığı gibi cm punk ile karşılaşsaydı ecw şampiyonu olacaktı kendisi.
  ... legendkiller
 5. 5.
  kafa üstü atlama hareketi yüzünden beyninde ciddi sıkıntılar çıkan ancak zamanında ilgilenilmediği için tahminimce karar mekanizmasını da etkileyen ve sonunda da bir cinnet anında ailesini katleden güreşçi.

  çok yetenekli bir herifti ama işte hayat be..
  ... system error
 6. 6.
  2007 yılında karısı ve oğlunu öldürdükten sonra intihar etmiş eski güreşçi.
  -1 ... true