1. ?.
  niye sorusunu sorduran gerçektir. akp'yi iktidara taşıyan en büyük etkenlerden olan din istismarı konusuna artık chp'de ortak olmuştur. türban dersen türban, çarşaf dersen çarşaf, kur an kursu dersen e o da var. niye olmasın. hele bir de kömür meselesine el attılar mı tamam artık.
  2 ... guzunamca
 2. 1.
  kudurmuş yobaz şevki yılmaz kıvamına gelmiş yobaz hayali.
  1 -4 ... rakimalboga
 3. 2.
  milletimiz kazıklandığı, kandırıldığı gerçeğini inatla görmemesi sebebiyle maalesef gerçektir. iki gün önce haberlerde rastladım, son doğalgaz indirimi ile ilgili halkın görüşü alınıyor, genel kanı şu ki; %80 küsürlük zamdan sonra bu indirim hiç bir şeymiş, indirim en az %50 olmalıymış. en az yirmi kişiyle röportaj yaptılar herkes de aynı şeyi söylüyor. ulan oy vermeye gelince veriyorsunuz sonra kazığı çıkartırken acıyor değil mi? o zaman ampüle oy verirken bir zahmet vazelinini de sürüver.
  2 -1 ... madrid ulku ocaklari reisi
 4. 3.
  deniz baykal'ın partinin son genelkurulunda binlerce partili ve onlarca delege önünde "bu parti yüzde 20'i geçmez" cümlesini kurmasından sonra bu kadroyla olmaz düşüncesinin doğurduğu gerçek.

  yazık; ülke umutsuzluktan kıvranıyor, insanlar oy verecek parti arıyor sen ıkmış bu parti yüzde 20'i geçemez diyorsun.
  ... xargn
 5. 4.
  (bkz: barajı geçerse şükretmeleri gerektiği gerçeği)
  -3 ... tia dalma
 6. 5.
  (bkz: bir gün herkes chpli olacak) *
  ... yendik mi lan
 7. 6.
  çok pis gerçektir. vakti zamanında halkın ebesini sken halk partisi, halkı kendisine küstürmüştür ve bu halktan oy alamaz. bu halkın gelecek nesillerinden de oy alamaz. ancak kafasını alır.
  3-5 kişinin oyuyla da ya meclise girer ya da kenefe gider.
  -2 ... yazarsam olay olur
 8. 7.
  chp koalisyon ortağı olarak iktidar olabilir efenim.

  ecevitin din istismarı yapmadan kömür nohut dağıtmadan kazandığı seçimlerden sonra apoyu getirmiş başbakanken girdiği erken seçimde siyasi hayatının bitmesi çok ibret verici bir örnektir. RTE ye oy veren kitle ecevite oy verenlerle aynı kitledir. türk halkının siyasi sadakati hiç yoktur, batının desteklediği baba türk, anne kürt demirelimsi başka bir lider çıkarsa halk RTE falan tanımaz.
  2 ... mermer
 9. 8.
  o dandiklikle bu kadar bile oy almalarının çok büyük birşey olduğu durum. ancak yakında köktendinci ve heel bir de türban açılımı yaparlarsa fetoşçu kesimin de oyunu alıp %5 ihtimalle koalisyon ortağı olabilirler.
  1 ... darkranger
 10. 9.
  deniz baykal başkan kalmaya devam ettiği sürece maalesef değişmeyecek olan bir durum.
  ... blackberry