bugün

türkiye de bir ilk olmasının yanısıra ebeveni chp li olan gençlerin ben solcuyum edasıyla (büyük bir kısmı için) sol veya solculuk adına hiçbir şey bilmeyen, deniz baykal'ın son sosyalist enternasyonalde başkan yardımcısı olmasıyla (başkan da tony blair) övünen ancak o enternasyonelin sol, sosyalist akımla durumla hiç bir alakası olmadığını göremeyen, seçim ve etkinlikler öncesinde afiş asma işinde kullanılan, ikili tartışmalarda sadece chp şöyle atatürkçü, laiklik vb klişe lafların dışına çıkmayan, sanki atatürk geri gelecek de türkiyeyi içinde bulunduğu durumdan çıkaracakmış gibi düşünen, tartışamayan, gençlik örgütlenmesidir.
partizandan çok sempatizan doludur.
atatürkçüden çok sosyalist gençleri içinde barındıran toplulukdur. helal olsundur.
olumsuzlukları olmasına rağmen kişisel olarak dostluğun ve arkadaşlığın iyi bir şekilde yaşanabildiği yerdir. gençlik kolları karın tokluğuna süsleme,afişleme,çalışma yapar, bazen sigara olmaz bazen yemek olmaz ama gençlik kolları sevdalıdır bunun karşılığında para veren partilerde bu duyguyu yaşamak mümkün değildir. bir başka güzeldir.
gençlik kollarında hiç bulunmamış kişilerin hakkında atıp tuttuğu olgu her parti süslemelerde ve bayraklamalarda parayla adam tutar ama chp gençlik kollarının buna ihtiyacı yoktur gençler öğlesine bağlıdır ki karın tokluğuna bayraklama yapar.
ergenekonun savcısıyım diyen rte'dir şu aralar hakkında atıp tutulan gençlik kollarıdır bariz iftirala maruz kalmıştır.
savcı mı?
akp li gençler kapı kapı dolaşırken, rahat yataklarından ayrılmayıp, halk içine karışmayan gençlik kollarıdır. böyle mi seçim kazanacaksınız ?
akp li gençler kapı kapı dolaşırken gece gündüz çalışan ekiptir her ilde sahte seçmen araçları kurulmuş her gün vatandaşı bilgilendirmek amacıyla binlerce broşür dağıtılmaktadır ve kapı kapı gezilmektedir esas sıcak yatanlarında yatanlar hiçbir oluşum içinde bulunmayan sadece eleştirenlerdir.
chp çalışma grupları hiçbir partinin yapmadığı sahte seçmen olayını yapmış il ve ilçelerde internet siteleri kurmuş bunun için seçim büroları açmış çalışan gençlik kollarıdır.Hani mhp, hani dps hani anap vs. diye gider.
alkolları.*
http://imagecache2.allpos...-2-Dr-Octopus-Posters.jpg *
neren var olduğunu anlamadığım kitle. chp nin yönetim kadrosuna bakıyorum babamı geçtim hepsi dedem yaşında. bir tane mi aralarında ali babacan yaşlarında adam olmaz hiç mi genç insanlara fırsat tanınmaz anlamıyorum.
şu sıralar çarşaflı teyze arayışı içindedirler. sokak sokak, mahalle mahalle gezip, büyük liderlerinin karşısına dikerler sayın baykal rozet taksın diye.

rozet takıldıktan sonra salıverirler bunları ve tekrardan mahalle baskısı ile suçlarlar bu teyzelerimizi.
akp'nin bok ettiği ülkenin halini düsünmekten dolayi, simdilik coluk cocuk/torun tosbağa olayina sicak bakmayan insanlardan olusan genclik kollaridir. allah sizi inandirsin, memleketin halini düsüne düsüne seks yapmaktan sogudum. züriyetimiz söz konusu, tayyip cinsel hayatımıza kadar girdi. geçen yine sevişmeye niyet ettim, tam soyundum yatağa girdim gözümün önüne tayyip geldi; ''van minut olmaz van minut'' dedi. prezervatif takmayi unutmusum, onu belirtmek istemiş...
içinde bulunan arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla milletin birbirine yazdığı gençlik kolları.

zorunlu not: keşke azınlık mensubu olarak dinci - milliyetçi partilerce katledilme korkum olmasa da chp'ye oy vermek zorunda olmasam. bu kadar düz mantık bir parti ve seçmeni olamaz. bu kafayla çooook muhalefet olursunuz.
bir dönem ki bu doksanlara tekabül eder birçok yapının içine dahil olup çalışma yapabildiği gözaltı yediğinizde avukatından destek alınabilecek bir oluşumdu. sonra baykal'ın gelişiyle birlikte chp'deki tüm kurumlar gibi içi boşaltılmış seçimden seçime afişlemede ve amelelik gerektiren işlerde akla gelmiştir sadece.
internet sitesinde ki anketlerde fena halde saçmalamış siteye sahip örgütlenmedir. (bkz: Eğitimine devam eden gençliğin en önemli sorunu aşağıdakilerden hangisi olabilir?) ve (bkz: Eğitimini Yarıda Bırakmış-Tamamlamış Gençliğin En Önemli Sorunu Ne Olabilir)? isimli 2 anket mevcuttur ve bu anketlerin ikisinde de gençliğin sorunları arasında (bkz: anayasa değişikliği) gençliğin en büyük sorunları arasında gösterilmiştir.

[null http://genclik.chp.org.tr...kilerden-hangisi-olabilir]

http://genclik.chp.org.tr/index.php?option=com_poll&id=17:eitimini-yarda-brakm-tamamlam-gencliin-en-oenemli-sorunu-ne-olabilir
bunak ihtiyar chplilerin bugünkü halidirler. daha genç cahildirler.
çoğu öğrencisinin chp'den daha sol görüşlü olduğu oluşumdur ayrıca resmi olarak üye olmasamda bir ilçede yönetim kurulunda olduğum oluşum.
henüz ilkokul seviyesinden öteye gidemeyen cocuklardan olusan grup.ama onlara kızmamak lazım ana muhalef yapan partının uslubu sevıyesı ne kı genclık kollarından ne bekleyelım.afferın lan boyle devam edın daha nıce seneler ak partıyle...
(bkz: akp eziyetleri sergisi)
(bkz: anaokulu terk)
hiç bir partizanı sevmediğim gibi tanısam bu arkadaşları da sevmezdim büyük ihtimal.
resmen aşağılık kompleksine bulanmış koca partinin gençlik kolları. eğer türkiyenin -en azından- beşte birinin oyunu alan bir partinin bu kadar sığ bir muhalefet yapıyorsa, bu ülkedeki siyasetin tekrar tekrar sorgulanması lazım.
internet aleminde tartışmasız bütün platformlarda örgütlenmiş olan bir örgüttür. bir dansöz-kemal karikatüründen kıyameti koparmışlardır.

(bkz: yalansa yalan deyin)* *
önder sav a destek veren, öndersiz teşkilat yıkılmaya mahkumdur diye, maalesef cumhuriyet devrimlerinin farkına varamamış, bağımsız, aydın kalmayı başaramamış kurumdur. yazıktır.