bugün

12 saatte ancak yüzde 50 tamamlanabildi. Vay ananın babanın kemüğüne arkadaş
Bilgisayarın kezbanlaştığını gösterir.

(bkz: uff sana n b slk)
hard disklerin daha stabil çalışması için arada sırada yapılması gereken bir işlem ancak bazen windows her açılışta bu işlemi yapar bokunu çıkartıp insanı çıldırtabilmektedir kapatmak için başlat menüsü içinden çalıştır komutuna basıp* regedit komutunu yazdıktan sonra HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager takip edilir sağ taraftaki "bootexecute" anahtarına sağ tıklanıp değiştir seçilir "autocheck autochk *" değeri "nocheck nochk *"* değiştirilerek her açılışta çalışması engellenir.
garip bir şey bu.*şöyle ki; sabit diskimi tararken 4. aşamada %0'da duruyor, hiç ilerleme yok, bad sektor taraması yapıyorum, bad sektor de yok, ne sorunu var bu sabit diskin anlamadım gitti.kaç saat süreceğini önceden söylese de biz de ona göre yolumuza baksak.
/f komutu ile birlikte kullanılırsa diskteki hataları düzeltir.
çok ezik bir programdır. çalıştırırsınız, "bu program pek işe yaramaz. siz en iyisi scandisk'i çalıştırın" gibi bi uyarı verir.
az evvel bilgisayarın kendisini yeniden baslatmasıyla calısan ve yaklasık 15gb lik konser arşivimi içeren klasörü çat diye 0 byte yaparken beni gözyaşlarına boğan gerizekalı windows aparatı... işin garibi klasör ortadan kaybolduğu halde şu anda hdd de herhangi bir yer azalması yok... bu da beni dosyaları kurtarma konusunda ümitlendirir mi? sonuna kadar... hadi bismillah...
bilgisayarın ethernet bağlantısı gibi komutlara cevap vermemesi ve/ya bilgisayarın aşırı yavaşlamısındn çalıştır komutundan yapabileceğiniz bu komut ile dertlere deva yaratabilirsiniz. bir nevi doktor kontrolü.
check disk.bilgisayar hard diski üzerinde bir bozulma,kırık çıkık var mı onu tarar.sonra rapor bildirir.gnctrkcll'ye ilham kaynağı olmuştur.
güncel Önemli Başlıklar