bugün

görüntüsü ve çekimleri çok güzel film. distopya. arka plandaki sahneler çok kalite. çok hoş sahneler var yani. ama...

birkaç basit hata yapılmış film. klişe olayı da var. mesela hatalardan biri: arabanın pusuya düştüğü sahnede ön cam parçalanıyor ama sonrasında ön cam var... garip....

klişe olarak da: hollywood filmi gibi bir uzatma olmuş sonuna doğru, şu "uprising"çiler tekrar kee'yi kaçırıyor. sonra theo'nun ölmesi de kahramanlık klişesi. ayrıca jasper'in ölmesi de klişe. siz gidin ben hallederim diyip kendini ölüme bıraktığı belli oldu orda... ama michael caine çooook iyi bir iş çıkarmış filmde..ki bence en iyi oyanayan oydu...
imdb puanını da baz alarak diyorum beklediğimi bulamadığım bir film. ama çekimler inanılmaz güzel. özellikle çatışma sahneleri ve çatışmada ölenler ders olarak gösterilebilecek nitelikte. call of duty oynar gibi hissettim kendimi bir ara. o kadar içine girebiliyorsunuz sahnelerin.
alfonso cuaron'un harikalar yarattığı filmi.

özellikle filmin sonuna doğru dört bir yanda çatışmalar sürerken kameranın clive owen'ın karakterini takip ettiği sahne hayvandır. ulan tek bir ara vermeden, tek seferde nasıl çekresin öyle komplike bir sahneyi?

bir de herkesin bebeği gördüğü sahnede savaşın durduğu, ortalığa sessizliğin, huzurun çöktüğü, sonra birden tankın üzerinde patlayan roketle savaşın kaldığı yerden devam ettiği sahne cidden çok anlamlıydı.

top 10 listemin olmazsa olmazlarından.
----- spoiler --
geçen gün izlediğim ve beğendiğim filmdir. film dünyanın geri kalanının ne halde olduğu mehul bir şekilde ve ingiltere'de geçmekte. ingiltere'ye gelen mülteciler var. dünya kısırlıkla boğuştuğundan çok kötü bir hal almış durumda. ortalıkta anarşi kol gezmekte.
film'in başındaki patlama sahnesi ve julian moore'un ani ölümü ile şok yaşıyorsunuz. sonrasını theo ve siyahi hamile kızın maceralarını izlemekle geçiyor. filmde bazı sahneler güzel. özellikle film'in sonlarındaki mülteci kampı ve o kamptaki çatışma sahneleri gerçekten iyiydi. çatışma sahnelerinde kendimi call of duty izliyor gibi hissettim. bebeği gören iki çatışan tarafında bebek sayesinde bir süre için şok ve ateşkes yapması gerçekten iyiydi. yalnız film'in sonunda theo öldüğünde siyahi kızın oyunculuğu rezaletti. karşında senin ve bebeğin için hayatını veren adam var. kız ise adam ölürken inanılmaz ruhsuz bir oyunculuk yapıyor. doğru dürüst ağlamadı bile.
neyse herkese tavsiye edebileceğim güzel bir film.
-- spoiler -----
(bkz: 18 yıl boyunca insan doğmaması)
türkçe'ye son umut diye çevrilen film. son on yılın en iyilerinden. bu kadar gerçekçi patlama ve bomba sahneleri daha hatırlamıyorum.
sıkıntıyı, karamsarlığı ruha bu kadar başarılı işleten bir film olduğu için de ayrıca beğenilesi. ütopik olduğu kadar da fazlasıyla gerçekçi. tavsiye edilesi.
2012'den daha etkileyici bir kıyamet senaryosuna sahip film.
kurgu, görüntü ve anlatım konusunda aşmış bir filmdir.

--spoiler--
rasta saçlı kötü adam o son binaya sığınmadan önce theo ile karşı karşıya gelir, theo mal mal adama doğru yürür. adam da bir süre tepkisiz kaldıktan sonra theo'ya kurşun yağdırır; fakat theo'yu değil otobüsteki insanları vurur. çok ilginç bir sahnedir, doğaçlama çekilmiş gibi sanki.
--spoiler--
orijinal aldığım cd sinin 2.sinin bozuk olduğunu ilk cd yi izledikten sonra öğrenmem sebebiyle bende pek hoş hatıralar bırakmayan, ama beni ortada g.t gibi bırakan film.
başrolde cliwe owen, ütopik bir konu bu yüzden sevmediğim sevemeyeceğim film. o cliwe owen'ı ne diye oynatırsın adamda gram surat ifadesi yok amk.
yakın bir gelecekte olmasa bile gerçekleşmesi muhtemel bir durumu yansıtmaktadır.
--spoiler--
New Scientist dergisinin yazısında ingileterede Dr. Susan Jobling tarafaından yapılan bir araştırmaya göre sulardaki antiandrojenlerin erkek balıkların kısırlaşmasına ve hatta dişileşmesine neden oluyor. Nedeni olaraksa sanayi atıkları, böcek ilaçları ve kimyasal atıklar gösteriliyor. Önlem alınmaması durumunda boyutunun ciddileşeceği tahmin ediliyor.
--spoiler--
ingilizlerin tipik kıyamet senaryolu filmlerindendir.
Son bebeğin üstüne 19 yıl geçiyor ve bebek doğumları duruyor.

Ülkeler çökerken bir kesimde bu olayların nedenini araştırmaya bakıyor. Kafayı koyuyor bu yolda.

Büyük Britanya ise askeri baskı ile huzursuzluğu önlüyor buna karşılık, sınırlarında, bu ülkeye giriş yapmak isteyen bir dolu mültecinin dramı yaşanmaktadır.

Çok güzel bir film ne kadar izlemekte geç kalmış olsam da.
ben izlerken baya baya sıkıldım ne yazık ki ama bebeğin güzelliğine insanların hayran oluşu, askerlerin savaşı bırakaması sahnesi çok güzeldi, resmen duygulandım izlerken, ha bir de müslümalara laf atmasaydı iyiydi, sonuçta filmde doğrudan bir mesaj var, müslümanlar teröristtir, adamlar can alıcı noktadan vurmuşlar allahu ekber.
bir sinema eleştirmeniyle beraber izlediğim film. kamera açılarından filan bahsetmişti. arabanın içinde çekilen sahne çok güzeldi. izlenilir bir film. sonunda olay kesin bitmese de fikir olarak tamamlanıyor. ayrıntılı bilgi için başka yerlere bakabilirsiniz. sadece izlemeye değer filmlerden olduğunu söyleyim yeter..
özellikle kullanılan çekim tekniğiyle insanı filmin içindeymiş hissi uyandıran , tüm film boyunca karamsarlık ve baskı atmosferini izleyiciye çok iyi hissettiren nadide bi film. hüzünlü birde sonu vardır
http://eksisinema.com/chi...n-bir-tur-distopik-zirve/
çok karanlık bir dünyada geçmektedir, o umutsuzluk hissi filmi izlerken birçok korku filminden daha çok korkutur. neyse ki 60'ların peace müzikleri çaldığı an umut dolar insan.
kameramanların, görüntü yönetmenlerinin işini iyi yaptıkları film. gerçekten çekim tekniği üst düzey olan film. çatışma sahneleri de harikaydı.
animals albümünün kapağındaki görüntüyü izleyebileceğimiz bir film.
(bkz: http://www.kalemsuare.com...children-of-men-2006.html)
yıl 2027 en genç insanın 18 yaşında olduğu bir dünya.
kurgusu itibari ile çok farklı, çok yaratıcı bir film. bebeğin olmadığı bir dünya gerçekten boş bir dünya gibi hissetmenize sebebiyet veriyor öylede. filme dönecek olursak 2027 yılındaki ingiltere de yaşanan olaylar anlatılmış ingiliz vatandaşı olmayanlar kamplara götürülüyor kimisi öldürülüyor.

son olarak bir çocuk dünya ya geliyor ve bu çocuk hem zenci hem mülteci.
ayrıca theo nun ölmesine üzüldüm lan.
kesinlikle underrated bir film olmakla birlikte, benim şaheser olarak gördüğüm filmdir.

konusu, senaryosu, oyunculuklar, yönetmenlik, sahne seçimleri olarak 10 numara filmdir.

kesinlikle izlenmeli.
2006 yapımlı müthiş bilim-kurgu filmi.

izlemeyen varsa hd: http://film.maxilevel.com...0p-hd-altyazili-izle.html
"kee'nin bedeni, kee'nin kararı"
çok özgün bir kamera tekniği kullanılmış film. bir çok sahnede video oyunların aksiyon sahnelerindeki kameranın oyuncunun bakış açısına göre ilerlemesi ani zoom yapma ve kamerayı sarsma efektlerine rastlamak mümkün. bir de bu teknik özel efektlerle desteklenince tadından yenmez bir film çıkmış ortaya. izleyiciyi filmin içine aldığı için bu eşsiz kamera kullanımı hoş bir ayrıntı olmuş. ve bu güne kadar hiçbir filmde de bu tür bir kamera kullanımına rastlamadım. çünkü gerçekten zor iş. yapıldığında ya mükemmel olur ya da filmi berbat eder. neyse ki bu filmde mükemmel olmuş. çünkü konusu da orijinal ve sağlam kurgu isteyen bir konu. kısacası zevkle izlenecek çok kaliteli bir film.