bugün

herhangi bir şikayet olmaksızın belirli aralıklarla yapılan ve kişinin sağlığı hakkında genel bilgi veren sağlık taramasıdır.
sağlık taramasıdır. ucuza yapan kaliteli bir yer varsa bilgilendirin bir zahmet.

(bkz: öğrenci işi check up)
Herhangi bir şikâyet olmayan kişilerde; sağlığın korunması, hastalık risklerinin ortaya çıkarılması ve erken teşhisi için uygulanan tıbbi tarama işlemlerinin bütünüdür.

Check-Up Neden Gereklidir?
- Yılda 1 kez check-up yaptırılması gelecekte sağlığın kontrol altında tutulmasına
yardımcı olur.
- Pek çok hastalıkta erken tanı koyulmasına yardımcı olarak sağlığın tamamen
düzelmesi veya hastalığın ilerlemesi önlenebilir.

Önemsiz olduğunu düşündüğünüz bir belirti çok önemli bir hastalığın habercisi olabilir.

Check-Up Yaptırılarak Hangi Hastalıklardan Korunulabilir?
- Kalp
- Hipertansiyon
- Diyabet
- Böbrek Yetmezliği
- Kadın Doğum Hastalıkları (meme, rahim..vb.)
- Mide - Barsak Sistemi Hastalıkları
- Kanser dahil diğer birçok hastalıklar
ısrarla dilimize sokulan betimlemelerden biridir. "sağlık taraması" diye bir ifade kullanınca herkes anlıyorsa insanlar neden "çek ap" demek zorundalar?
şehremini parkının köşesinde bulunan, golden kokoreçe komşu tavuk dönerci. dönerin içine koydukları haydarimsi soslarıyla gönüllere taht kurmuşlardır. düşük fiyatları ekmeğin içini dönerdense yeşillikle doldurmalarından ileri gelir. gece saat 1i geçti mi, başvekil ekstradan da sıkıldıysak severek beğenerek yiyoruz efendim.
insanı her türlü üzer bu. bir şey çıksa dert, çıkmasa bi dünya para verdin...

düşünsene binlerce lira bayılıyorsun ve sağlam çıkıyorsun. olacak iş mi?
750 tl ye check-up yaptırdım kanser çıktım. evde büyük sevinç var şu an para boşa gitmedi diye seviniyoruz.
lazım ama birçok kişinin çekindiği durumdur.
aman kalp çıkar, aman kalıcı tansiyon, kolesterol çıkar, yok şeker çıkar yok bu çıkar yok şu çıkar diye diye erteliyorlar.
sonra ebesinin amını görüyorlar.
gidin abi yaşınız gençken gösterin, daha sonra da 6 ayda bir tekrarlayın bunu. olası bir hastalıkta erken müdahale ile kurtulursunuz en azından.
Çoğu zaman hayat kurtaran eylem.
insanlar çok garip o kadar para verdim bir şey çıkmasa üzülürüm falan demiş.

Zaten amaç o bir şey çıkmasın ki sevin.

Ama inan bir şeyler çıkıyor ve ona göre önlem alıyorsun.

Ama kapitalist sistem olduğu için bunun ücretsizi yok. O yüzden zaten durumu iyi olanlar yaptırıyor.
beyin için özellikle yapılanı mevcut sağlık taraması.

(bkz: npistanbul)

kaç paradır kim bilir, etiler şubesi olan bir sağlık merkezi sonuçta.
bir hastalığı erkenden önlemede önemli bir yardımcı. aracına bakım yaptıran insanların söz konusu kendi bedenleri olunca ne kadar cimri olduklarını da gösterir. sağlık sigortaları her sene 1 tanesini ücretsiz yapacağını taahhüt eder ancak bu da pek işe yaramayabilir ya da sağlık sigortası yaptırmayanlar olabilir.