bugün

ülkenin bulunduğu durumla alakalı meclis başkanının çok gerekli açıklamasıdır.

http://www.habergzt.com/c...n-yakasinda-olamaz/14667/

kendisinin demeç geçmişini araştırdığınızda bunun gibi çok gerekli milyon tane açıklama görürsünüz.
(bkz: chepulcu)
şöyle bir ortamda tam ihtiyacımız olan şey che'ye sempati besleyen gençler ile meclis başkanının çok gerekli polemiği zâten, evet.

meclis başkanını kutluyor, ülke ve ilerisi adına yaptığı bu açıklamadan dolayı tebrik ediyorum.
bayadır gardropta duruyordu, yarın giyip bir çarşıya çıkayım. Ulan tam içkiyi bırakmışken de bunlar yüzünden tekrar başlamıştım.
80li yıllarda yaşayan kafanın beyanı.
işte bunlar hep arap boku yemekten.
görsel
kültürel m*rksistlerin götünü cayır cayır yakan bir laf.

yha o kadar zorunuza gittiyse kırsal cimayı bırakın kardeşim, bırakın samanlıkta kuru kuru sürtünmeyi! evlenin, yuva kurun, beşer tane çocuk yapın, bu lafı söylemeyi düşünen adam söyleyemesin.
bazıları gibi bürokrasinin, nüfuzun, bal tuttum parmağımı yalayım adamı olmadığı için çekememeniz normal. zaten ölünün arkasından edebiyat yapmak modaydı eskiden beri. şimdi daha bi moda oldu. o'nu bunu siktir edinde muhammed ali'nin cenazesinde neden konuşturtmadılar sizi? ateş cürüm olayında koca dünyaya göre çok spesifik bir alandasınız başganım.
madem yakasında olacak lider o değil kimi takacağız başganım. sanki r.t.e. dediğinizi duyar gibi oluyoruz.
madem öyle başganım bize yer gösterin nereye takacak bu kadar insan rozzzetilinasını.
bundan sonra liyakat ilkesine göre adam alacağız diyorlar. fakat gaflar gifleri geçiyor.
ammentü yareppimm.
görsel
5 yıl sonra adı bile hatırlanmayacak amcamın osuruktan Tayyare beyanı. Ayrıca merak etme amcabey senin gencin che'nin telâffuzunu alfabenin dördüncü harfi zannediyor, yakasında taşıyan da zaten senin gencin değil.
daha kominiz bile sayılmayan, kominizlerle yaşamaya çalışsa bir ay sonunda intiharın eşiğine gelme potansiyeli taşıyan zevatı hüngür hüngür ağlatan bir laftır.

yahu size ne be ? tiksindiği için gazi mahallesi'nden, maden mahallesi'nden falan bile geçmeyen tipler che rozetlerine laf geldi diye ispirtoya sarılıyor. böyle bir şey var mı aq ya ? kominizler bile o kadar sallamamıştır bu lafı. size ne ulan ?
son derece doğru bir söz.

ben küba'ya kgb namına silah taşımış biri olarak bunu söylüyorum. bu che gavara akşamları aç karna bir şişe rom içip bizi palaska ile döverdi. yapma abi dedikçe acıyan yerlerinizi gösterin oralara vurucam derdi. rt pls.
Değerlere, insanların veyahut ulusların, özel insanlarına, idollerine dair konuşup, yorum yaparken, defalarca düşündükten sonra, konuşulması gerektiğini unutan bir yönetimle karşı karşıyayız ne yazık ki...
Che, c' den sonra, d' den önce gelen bir harf değil, bir halk kahramanıdır. Küba'yı, Küba yapan, o ulus için özel insanlardan biridir.
Mustafa Kemal de öyle... O da çapulcu veya ayyaş değildir.
Bu kulaklar neler duydu!!!
Siyasetin bile bir raconu ve adabı olmalı...
Üzgünüz!
Meclis başkanımızın, bu talihsiz söyleminden ötürü, Küba halkından özür diliyoruz!
ulan elin arjantinlisini kral yaptınız kendi milletinizdeki kahramanları da barbar yaptınız.
Diğer ülkelerdeki Atatürk heykelleri ve tabelalarını görünce sevinçten takla atanlar che hakkında söylenenleri "Atatürk'ü örnek alın" şeklinde savunuyor. Sanki her ülke kendi devrimcisinden bahsedecek diye bir kural varmış gibi. Kendi ülkenizdeki farklılıklara tahammülünüz yok anladıkta bari dünyanın diğer ucunda bir şeyler başarmış insanlara saygınız olsun.
bu adamı hangi akla hizmet meclis başkanı seçtiler anlamış değilim. Bir insanın her açıklaması ofsayt olur mu arkadaş.
Che sizin neyinize ulan yavşaklar?

siz CHE tişörtü giymeyin; babasını öldürüp tahta çıkınca 8 kardeşini tüm eş ve çocuklarıyla boğduran yavuz sultan selim tişörtü giyin, gerisine karışmayın.
Sorsak Che hakkinda bildigi tek sey gavur oldugudur herhalde. Allah kimseyi cahillikle sinamasin. Bilakis milyonlara hitap edenleri.

Edit: siz gundemi goz boyayarak evirin cevirin sayin yetkililer. Her gun bir hic ugruna, baskalarinin davasina olen mehmetlerimizi de unutmadik.
görsel
naftalinli dert erbabının yıllanmış kuyruk acısı.

işi gücü bırakıp takıldığı konuya bak.
Ve eşkiyalık kavramının anlam karşılığını bilmeyen bir zevzek.
che yi okuyup telaffuz edemeyen bir cahil tarafından iteklenmek onurdur. az kalsın cehepe diyecek sandım. ve bu adam nankörlük ettiği cumhuriyet sayesinde meclis başkanlığı makamını işgal ettiği için maaş alıyor.
emevi dininde helal, kuranın dediğine göre haramdır kazancı. kalkmış halk için savaşan adama laf ediyor. ey allahım ya sabır.
Ulan böyle faul bir adam gelmiş bi de meclise başkan yapılmış ya. .
galiba haklı beyler.