bugün

Her duyarlı, hümanist, terör karsiti güzel insanin destek vereceği kampanya. Kalbimiz sizinle. Evet.
http://www.charliehebdo.fr/index.html
Destek verilen kampanyadır.
illa bokunu çıkarıcaz dediğim osuruk kampanyadır. o karikatürü çizen de hata yapmıştır, onları öldüren de daha büyük hata yapmıştır. ikisini de savunmak gerekmez.
destekleyin bakalım. yarın sizi sikip de hop dediğiniz de ifade özgürlüğü cevabını inşallah almazsınız.
yarın bir gün atatürk hakkında saçma sapan bir karikatür çizdiklerinde de şunu dersiniz:

"charlie hebdo aboneliğimizi iptal ediyoruz"

önce kendi ülkenizdeki mizah dergilerini alın okuyun. leman kesinlikle charlie'den daha kaliteli.
ırkçı bir karikaturist derginin baskalarını aşağılama özgürlüğünü desteklemek için yapılmış bir kampanyadır. Evet çok humanistiz. Ne özenti, yalaka milletsiniz amk.

terörü kınamak için yalakalık yapmaya gerek yok.
Çığ gibi büyüyen kampanya. Durun durun, tek tek mesajlariniza cevap vereceğim. Evet.
"atatürk olmasaydı babanız fransız olurdu" diyenler şimdi "fransız köpeği" olmuş.

ibretliksiniz .mına koduğum kemalistleri.
2015 yılına damgasını basacak en zort kampanya. charlie parladığı gibi sönecek, abartmaya gerek yok. ölümler üzerinden prim elde etmeye çalışması nafile..
Bir takim akitlerin zoruna giden kampanya. Ulan genel başkaniniz metrobüse biner gibi paris'te korteje girerken neden sesiniz cikmiyordu koyun pacavralari? Çünkü birey değil kulsunuz. Evet.
Eğer yarın önürgün atatürk hakkında karikatür çizer ve onu aşağılarsa dergiyi almam hatta medeni bir insanın yapacağı gibi dava bile açarım. Ama öldürmek mi? Hayır! Ben bir agnostiğim ve humanistim. Kimsenin hayatına son vermek benim görevim değil. Yasalar ve kanunlar ne diyorsa o. işte müslümandan ayrıldığım nokta bu.
penguen'i de, uykusuz'u da, leman'ı da okuyan eden ve abone olan biri olarak desteklediğim kampanya. atatürk'e hakaret olsa yazar arkadaşımızın dediği şekilde (bkz: #26375616) davranacağımdır. en azından fransa'daki karikatürde adam öldüreni destekleyip kendi ülkesinde "bakara makara hahahaha" diyen gevşeği desteklemek gibi bir kaypaklığım bulunmamaktadır.
ifrat ile tefritin arasını bulamıyoruz biz türk milleti olarak...

la hıyar oğlu hıyarlar...

bu derginin fikirlerini değil, fikirlerini ifade etme özgürlüğünü savunuyoruz...

bi ayar bi denge tutmuyor şu memlekette...
islamı kötüleyeceksiniz diye giymediğiniz maske kalmıyor.siz lütfen atatürk'ü sevmeyin bi zahmet.büyük türk başbuğunu komünist, içkici, bacılarına tayt giydiren, islam düşmanı olarak lansettirmenizden bıktık artık.ermeni oldunuz,fransız oldunuz,kürt oldunuz biraz da doğu türkistanda işkence gören uygur türkü olun karabağ'da derisi yüzülen türk balası olun çok fazla çakma hümanist oldunuz biraz türk olun!..

edit:agnoistiğim
kısa süre için abone toplar, sonrası puf...

(bkz: 14 ocak 2015 cumhuriyet gazetesi nin yok satması)
fransız kalanların kampanyası. bişeyi tadında bırakın be.
Mazlumu bile (mazlumun burada tanımladığı grup çok su götürür öyle kullandım diyelim mazur görün) putlaştırmak ayıptır, günahtır. Yapmayın şöyle rica ediyorum ya hu. Neden omurilik soğanınızla tepki veriyorsunuz şu meselelerde ? Düzgünce meselenin gerektirdiği gibi bu vahşeti kötüle buna olan tepkini koy insanlığın bu zihniyetten kurtulması için elinden geleni yapmaya, çoluğunu çocuğunu özgür ve aydın bir birey olarak yetiştirmeye çalış. Charlie Hebdo'nun tirajı mı düştü ki? abone olup yardım etmeye çalışıyorsun. Bu altında başka şeyler aratır. Merhamet yahut üzülmek değil bu suçluluk duygusudur. Bu ülkenin -müslüman olsun,olmasın- namuslu insanlarının bu meselede alnı aktır. Şaklabanlığa gerek yok.
görsel

en önemli sayı hediye olarak geldi. evet.