derginin çizerleri ateist. yahudiler, katolikler hakkında da çizdikleri çok sert karikatürler var. beğenirsiniz beğenmezsiniz ama yayın politikaları böyle. ayrıca yakın zamanda dergi basılarak 11 karikatürist öldürüldü.

bakın adamlar başka dinler hakkında da eleştirel karikatürler çiziyorlar ama o din mensupları tarafından saldırıya uğramıyorlar. bu ülkelerinde suç da değil.

kızacaksanız islamın kanla, vahşetle, cehaletle anılmasını sağlayan terör örgütlerine kızın. adamların önyargıları varsa da bu terör örgütleri yüzünden var.
Oysa ki yahudilere kin kusmaları gerekiyordu.
Tüm avrupa da durup durup terör eylemi yapan yahudiler çünkü.

Müslümanlar bu kapağı hazırlayan adamlara değil bunu hazırlatanlara yani islamcı terör örgütlerine sinirlenmediği sürece daha çok görür bu tarz şeyleri.

Dürüst olalım adamlar yine iyi bile davranıyorlar müslümanlara. Ülkemizde yahudi hir terör grubunun durup durup terör eylemi yaptığını düşünün, bu derginin islama laf ettiği gibi Yahudiliğe laf etmez miydik? Çok daha fazlasını yapardık.
islami terör her daim batıda var olan bir şeydir. burada pkk eylem yapınca çarşaf çarşaf haber yapıp kin güdüyorsanız onların da islam düşmanı olmasını normal göreceksiniz.
ayrıca vahşi islamcılar tarafından çalışanları da katledilmiştir. gidip pkk bir yeri basıp oradaki çalışanları katletse buna terör dersiniz ama islamcılar yapınca müslüman diye sahip çıkıyorsunuz.
öldürülen de sivillerdir ve islamcı teröristler her daim sivilleri hedef alıyor orada.
islam sizin dininiz olsa da bizim için terördür ve terörist faliyeteri de gayet yoğundur.
gidip kendini patlatacaksın sonra bizim dinimiz sevgi dinidir diye ortada dolanacaksın.
gayet de haklı karikatürdür efendim. terörist islamcılara batmıştır.
Ben bu derginin olayını anlamıyorum.
Tekerleği tekrar tekrar icat ediyorlar. Zaten duruma objektif bakan Herkesin düşündüğü şeyler bunlar.
Sonuç. Onlarca kişi öldü.

Güldürmeme açısından da misvakla yarışır.
charlie hebdo dergisinin son sayısının kapağıda yer alan karikatürdür.
barcelona saldırısının işlendiği kapakta yine islam düşmanı ifadeler ön planda yer almış.

kapakta ironik bir şekilde; "islam barış dini, daima..." yazılarak barcelona saldırısı resmedilmiş;
(img:#1514762)

not: ne yani adamlar yalan mı yazmış? terörist müslüman değil miydi?