bugün

Norwich City ile harikalar yarattığım oyun.
su ana kadar gördügüm acik ara en iyi android menajerlik oyunudur. fm serisi zaten cogumuzun vazgecilmezlerinden olmustur. az cok fm oynayan kisinin sevecegi bir uygulamadir. kendi serüvenimi kisaca aciklayayim;

ılk olarak premier league'den 75 puana sahip olan everton ile kariyerime basladim(70 puanin üzerindeki takimlari yönetmek icin manager badge özelligi gerekiyor. onu da kücük takimlari üst liglere cikararak veya 70 puanin altindaki takimlari 1-2 kez sampiyon yaparak alabiliyorsunuz. bunlarla hic ugrasmak istemezseniz 5 arkadasiniza facebook üzerinden istek göndermeniz yeterli -istek gönderenlere bir ara küfür ettigim halde bu oyun icin istek gönderilir demekten kendimi alamadigimi belirtmek isterim-)

everton'un kadrosu gayet iyi olsada premier league sampiyonlugu icin elbette yetersizdi. ancak takimimin 4 tane vazgecilmez oyuncusu vardi. bunlar; sag bek seamus coleman, sol bek leighton baines-korner ve frikiklerde usta, sürekli asist yapiyor bu yüzden-, orta sahada ross barkley-orta saha olmasina ragmen sutlari cok iyi oldugu icin skora sürekli katki yapiyor, bir orta sahadan daha fazlasi- ve son olarak forvette romelu lukaku-tam bir forvet, gol makinesi- , ve elimdeki transfer bütcesiyle yalnizca 1 oyuncu transfer ettim. o da roma'dan sol acik gervinho. bu senede amacim uefa ligine katilmaya hak kazanmakti ve gelecek para ile tottenham'in süperstari ve ilerde gittigim tüm takimlara birlikte götürdügüm forvet harry kane'i alabilmekti. neticede ben zar zor 5. sirada ligi bitirdim. tabi bunda diger forvetim steve naismith'in de emegi cok büyüktü.

neyse sezon bitti ve gayet cömert bir transfer bütcesi elime gecti. buna ek olarak naismith transferde de bana cok yardimci oldu ve 17m gibi iyi bir rakama sunderland'e sattim. elimdeki toplam 55m gibi bir bütce ile aslan parcasi harry kane'i 35m e son denemede, tam bir kapi olan guarin'i de inter'den 24m e transfer ettim. böylece orta saha ve forvetim cok iyi seviyeye geldi. ben mutlu mutlu takilirken sag bek'im seamus coleman'a borussia dortmund'dan geri cevrilemeyecek bir teklif geldi ve onu da iyi bir fiyata satip, fenerbahce'den gökhan gönül'ü 9m e sag bek'e, kaleye de diego alves'i aldim. neticede o sene ross barkley,leighton baines,harry kane ve lukaku'nun inanilmaz performansi ile ve manchester city'nin son haftada chelsea'i dagitmasi ile premier league'i, liverpool'u 2-0 geriden gelip 2-2 yaparak ve penaltilarda 4-3 gecerek fa cup'u ve finalde juventus'u gecerek champions league'i kazandim.

tabi ardindan cok iyi bir transfer bütcesi daha elime gecti ama hocasindan memnun olmayan real madrid'e teklif yolladim(burada siz teklif yolluyorsunuz). onlar da kacirir mi bu firsati, elbette kacirmadilar ve kabul ettiler rma'in basina gectim böylece. akabinde harry kane'i yanimda getirdim, juve'den pogba'yi 100m e aldim -degeri 49m idi- ve defansa gelecegin terry'si olan athletic bilbao'lu aymeric laporte'yi aldim. james rodriguez'i ben gelmeden önce sattiklari icin de sag aciga alexis sanchez'i cekerek ölümcül vurusu da yaptim tabi.

2 yil her kupayi aldiktan sonra fb'e gectim ve yaptigim transferlerle puani 81 olan bir takim haline dönüstürdüm -manu,chelsea,rma 80-85 arasi degisiyor- kariyerime burada devam ediyorum ve slim fit vitor yerine fb'nin t.d adayligi basvurusunda aziz'e bu cv'mi mutlaka göstermeyi düsünüyorum.

edit: taktik ( 4-4-2 atak)
pres:yüksek
anlayis:normal
duran toplar: sut
ortalar: karisik veya derin

en önemli kisim:tempo!
eger oynadiginiz takim sizden cok iyi ise tempo-düsük, sizin seviyenizde ise tempo-orta, sizden kötü ise tempo-yüksek yaparsaniz istediginiz sonuclari alirsiniz.
ayrica gol durumuna göre de bunu degistirin. mesela geride iseniz tempoyu yükseltin. önde iseniz mutlaka tempoyu düsürün yoksa maksimum 30dk icinde gol yersiniz. cünkü karsi takim bastirirken tempo düsük olmazsa sürekli atak yiyorsunuz. tecrübe ile sabit.
Göztepe'yi zorlu ve başarılı bir süreçten geçirdiğim oyun. Oyunda insanı sıkan fazlalık ayrıntının olmaması en iyi yönü. Oyun 2015-16 sezonu ile başlıyor, tabi Göztepe o sezon 2. Ligde.

Göztepe'yi ilk sezon derme çatma kadro ile üçüncü yaptım. Play off ta izmir'in bir başka güzide takımı altınordu'ya penaltılarla elendim (sağlık olsun). ikinci sezon beşinci olduk. Takım Play off larla süper lige çıktı.

Üçüncü sezon Süper ligde Göztepe 13. Oldu. Tam takımı toparladım derken dördüncü sezon fiyasko gibi başladı. Son haftalara kadar yaşanan düşme korkusu son maçlarda alınan seri galibiyetlerle atlatıldı ve Göztepe 40 puan barajını aşarak 10. Oldu.

Beşinci sezon 4 büyükler dışında her takıma karşı başarılı geçti. Takım o sezonu 65 puanla 5. Bitirdi ve türkiye kupasında çeyrek final oynadı. ilk defa Avrupa ligine katılmaya hak kazandı. Altıncı sezon kadro oturdu ve takım çekişmeli bir süreç ardından 86 puanla ligi lider bitirdi. Kupada yine çeyrek final aşamasında elendi. Avrupa Ligi'nde yarı final oynadı. ilk defa şampiyonlar ligine katılmaya hak kazandı.

Göztepe ile son olarak 7. Sezona başladım. Takım şu an gelene gidene gol dersi veriyor. Kadro seviyesi 50 lerden 80 lere çıktı. Büyük ihtimalle bir iki sezona şampiyonlar ligini alacak seviyeye gelir. Gerçi daha türkiye kupasını bile alamadı ama nazar boncuğu olsun o da.

görsel