bugün

görüntü kirliliği yaratan insandır. Cep telefonlarının ilk çıktığı zamanlarda, gösteriş yapmak amacıyla takılmasını anlıyorum da, bu zamanda bu ne şimdi be adam.
yaşlı insandır çokta abartılması gereken bir olay değildir.
cebine koymayı sevmeyen amcalardır. evet bu babam. ne yapsın adam, cebinde bi dünya şey var.
1950-60 yılı mahsulüdür... amcadır dededir dayıdır. yaş olarak bayağı ilerlemiş kişidir.
(bkz: cep delik)
(bkz: yurdum insanı)
Kaldı mı bu modellerden yaa, antika değeri vardır bu kişilerin.
(bkz: ağzında sigarayla mangal yelleyen ak atletli baba)
(bkz: babam lan bu)
demode tip insan.
en güzel duyguların insanıdır. pratikte özgüven sahibiyim mesajı veren bu insanlar, özgüven tanımının içini doldurur nitelikte ve buna rağmen kibirli/ukala görünmeyen dolayısıyla itici olmayan insan tipdir.

çünkü bu şekilde, topluma mesaj veren insanlar kendini beğenmiş, subliminal olarak "ben harikayım" diktesini verenlerden ayakları daha yeren basan ve mütevazi kişilerdir.

bu tipteki insanların bir başka versiyonu da olayları "camel'in camel olduğu zamanlar" ve camel'in bozduğu zamanlar olarak ikiye ayıranlarda görebilirsiniz.
dededir o genelde.
Eğer hava atmak için yapıyorsa bunu cidden Gerizekalıdır. Telefonla hava atan insan aldığı notla hava atan öğrenciden daha maldır.
bu gün itibariyle ön camın çizildiğini fark ettiğimde hak verdiğim insandır.
samimi insandır.zannedilenin aksine amacı hava atmak değil rahat hareket etmektir.
yaş ortalaması yüksek insan grubudur genelde.
yaşı ilerlemiş insandır. cep telefonunu oradan çıkarmadan önce gözlüklerini takar, usul usul çıkarır sonra telefonun içine girecekmiş gibi telefona bakar kim arıyor diye ve açar.

(bkz: bu benim babam)
cepteki metallerin telefon ekranını çizeceğini bilen insanlardır.
dokunmatik ekransa hak verdiğim insandır, amaç gösteriş değil telefona birşey olmasın.
örnek olarak galaxy s2 si varsa özel araç bile tahsis edebilir.* *
cep telefonunu elinde veya cebinde taşıyanlara tuhaf gözle bakan, piyasada satılan kılıflarının daha pratik ve daha koruyucu olduğunu bilen, malına değer veren insandır.
(bkz: bolu belediye başkanı)
cep telefonunun vücuda temas etmemesi gerektiğini bilmediği halde, kendini telefonun zararlı etkilerinden koruyan insandır, bilinçsiz bir şekilde doğru olanı yapmaktadır.
canım anadolu insanıdır. canandir. eski bir alışkanlığın devamı olarakta düşünülebilir. aynı şekilde çakılar taşınırdı. hâlâ taşıyanlarda var. bu amcalar paralarını da pantolon cebi yada cüzdan da değil, gomlek cebinde taşır. çokta garipsenmemesi gerekir.
babadır o. babamdır.candır.yenirdir.
90larda ilk cep telefonunu satın almış insandır.
o telefonun ekranındaki koruyucu filmi de çıkarmaz yıllarca.