annemin tarifidir ama suçlamıyorum çünkü santralle konuşurken hep öyle konuşurlarmış.
alışkanlık işte ne eylersin.*
parayı sonradan bulan tiptir. muhtemelen arama özelli dışında başka bir özelliğini bilmediği iphone 4 ü vardır. telefon çalınca masadan yavaşça kalkılır ve böğüre böğüre içinde dolarların, avroların geçtiği iş görüşmeleri yapılır. son model hanzodur.
bütün konuşmayı dinletmekten neden zevk aldığı bilinemeyen hiçbir zaman da bilinemeyecek olan tip.
Babam olur kendileri maalesef. Çok utanç verici bir durumdur. Hele o milletin içinde zaten... neyse konuşmuyorum yahu, moralim bozuldu yine.
(bkz: bu adam benim babam)
karşısındakinin sağır olduğunu düşünen kimsedir.
gergin ve stresli bir konuyu konuşan insan.
cep telefonu sağırdır.
konuşmak için cep telefonuna ihtiyacı yoktur bu zatı muhteremin zira sesini telefonsuzda duyurabilir.
bütün dikkatleri üzerine toplayan insandır. o kendini biliyor.
Bu olay mesafe arttıkça daha da belirginleşmektedir. Almanya' daki oğlunu arayan ve bağırarak konuşan dayı; bil ki teknoloji gelişti, ses oraya da gidiyor. Saygılar.
annem olur kendisi.
telefonla konuşurken gaza gelirler böyle, karşıdaki sesini duymuyor zanneder, bağırır da bağırır.
(bkz: canımsın)
neden bilinmez kendini otobüstekilere duyurmayı sever. belki de " ben de bi bireyim" diyerek dışlanmış havası yaratmaya çalışıyordur.
makina imalat sanayi atölyesinde bulunan veya sadece hödük olduğundan bu duruma düşen bir tiptiptir.
doğuştan sesi kalındır onun, o yüzden bağırıyor zannedilir, aslında o çok sakindir.
karşısındakine sanki duyma ihtimali vermemecesine var gücüyle çığıran şahsiyettir.
ama ne olur. telefonun diğer ucundaki vatandaş da senden.
bağırmasan da seni duyabilir.
duydun muuuuu !
karşısındakine sağır muamelesi yapan ve çevresini rahatsız eden potansiyeldir. bir an önce durdurulması gerekir.
"yıl 2011 lan öküz", diyerekten kınanılası tiptir.
işitme özürü yada kapsama alanı dışında olduğu için sesin gelmemesinden dolayı bağırarak sesin daha iyi gelebileceğini düşünen kişi.
Kendilerine göre stilleri oymuş. Ve bence telefondakini duymayıp bagırarak acıgı kapatan tiptir.
(bkz: dedem)

Lokantada oturulmaktadır, dedemin telefonu çalar çalar... duyunca açar, bağırarak konuşmaya başlar.
'Dede bak herkes rahatsız oldu biraz daha sessiz konuş' dememle beraber dedem etrafına dönüp, 'Napabilirim benim stilim bu' der ve konuşmasına devam eder.
Metrobüs hatlarında rastlanılan cinslerini otomatik kapı acılır acılmaz tekmelemek gerekir...
Bir de bunların otobüste, metroda, minibüste konuşanları vardır.Konuşmaları da uzun sürer, bitmez bir türlü...
Bunlar konuşur, bütün yolcular zorunu olarak diner. Çok saygısızca davranırlar, herkesi rahatsız ederler...
farklı bir yaptığını zannedip anlaşılmadığını düşünen ve sesini yükseltme heyecanına kapılan kişidir. ingilizce konuşamayıp bir turiste yol tarif etmeye çalışan muhterem ile aynı insandır.
tramvayda telefondaki ile konuştuğunu sanan ama yanılandır. tüm yolcular durumdan haberdardır artık. *
site içerisinde üstelik balkonda sen buraya gel diye başlayıp küfür ederek devam ediyorsa acayip dikkat çeken insanımsıdır.