bugün

semtteki imama sorduğum bir başka soru. diğeri için: (bkz: dinde zorlama yoksa dinden çıkan neden öldürülüyor)

aslında sorumun tamamı şu şekildedir: "hocam, islam madem eşitlik dini, islamiyetin yayılmasında en az ebubekir kadar çaba sarfeden ve bu uğurda malını mülkünü hibe den bir hatice veya fatıma neden bu 10 kişilik kadroda yer almıyor? daha doğrusu cennetle müjdelenenler arasında neden bir kadın yok? yoksa islam dini gibi cennette mi erkeklerin tekelinde?

direkt ve beklenen cevap; cennet anaların ayakları altındadır yavrum. siktir ordan gebeş, 3 kızını doğrayan ananın cennette ne işi var? veya kadın kısırsa ne olacak?
kontenjan koy dedim ben zamanında. bak işte arkadaşların kafası karışıyor.
oysa dedim ben bir kontenjan koyalım şu işe ama aldığım yanıt ''madem kadın erkek eşit o halde olayı kadın erkek olarak neden düşünsünler? yani 10 kişi cennetle müjdelenmiş işte'' diye bir cevap aldım hocadan.

kadın erkek eşitse bu durum niye göze batar, nasıl bir ayrıcalık beklersin ki?
bizim başımız döndü aklımız karıştı ama kesin imam bayıldı. çok düşünme sıyırırsın. ben öyle yapıyorum inancım sarsılmasın diye napim çaresizim. (yav bi ayrıl şu imamın yanından amma soru geliyo aklına, sana cevap vercez diye helak oldu sözlük ahalisi yav. herkes kitap karıştırıyor yemin ederim)
bize de nuri varmış merak etme hem!

edit: imam dediğin sakın müslüm gündüz olmasın? iyi araştır. imam canımı sıkmaya başladı çünkü. bir soruyu da adam gibi anlatmaz mı imamsa eğer. kaçamak cevap hep, e biz de merak içinde kaldık burada.
ilk müslümanın kadın olduğunu zannedenler tarafından anti argüman geliştirilen soru. halbuki bir sürü ilk müslüman vardır.

Enam-163. O'nun hiçbir ortağı yoktur; böyle emrolundum ve ben müslümanların ilkiyim. (Burda muhammed ilk müslüman)
Araf-143. "Sen sübhansın", "tevbe ettim, sana döndüm ve ben müminlerin ilkiyim," dedi. (Burda musa ilk müslüman)
Ali imran- 67. ibrahim, ne Yahudi, ne de Hristiyandı. Fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslümandı, müşriklerden de değildi. (Burda ibrahim müslüman)

zaten kadın erkek eşitliği hak getire.
(bkz: bilmem ki neden yok)
ona buna sorup kur an okumaz, allah ın sana verdiği aklı fikri kullanmazsan daha çok soracağın sorulardan biridir. maksadı akıl karıştırmak, şüpheye düşürmek olan sorulardandır...
nedeni bellidir. islam kadını erkeğin hizmetçisi bir mal olarak görür.
kadınlar aptaldır zira. müjdeden falan anlamaz. neden? kadına dayatma yapar, kadın sorgusuz sualsiz bunu kabul eder. aklen ve dinen eksiksin, tarlasın, dayağa açıksın, anasının şeysi falan. bu yüzden diyoruz ki (bkz: türbanlılar aptaldır).
hazreti ria der ki; bir kadının kendisini bir bez parçasına hapsetmesinde mantık zaten aran-a-maz..velev ki bunun dışında bu bez parçasını baba, eş ve ya toplum baskısından takıyorlarsa kendi kendilerini öldürmüşler demektir. bir insanın kendi haklarına tecavüze göz yummasında ki akıl nerede?

hangi kadın kendisini bir parça altında gizlemek ister ki? hiçbir aklı başında ve hakları ile özgürlüğünün farkında olan eğitimli kadın bunların hiç birisine razı olamaz.

razı olanlar zaten, korunamayan kadınlardır. kurtarılmayı bekleyecek kadar, iç gıcıklayıcı..

şimdi bu kadar basit bir denklemde bile dayatılan her şeyi, sualsiz kabul eden bir kadının cennet denen o yerde ki güzelliklerde ne işi var arkadaşım. gitsin köle olsun, satılsın falan.

bitti.
çok vardır efendim.

http://www.payidar.net/is...-mujdelenen-hanimlar.html

(bkz: hani yok mu başka teziniz biz bekliyoruz)
bakara suresi 223 kadınlarınız sizin tarlanızdır. o halde tarlanıza dilediğiniz şekilde varın.
kuran kadını meta olarak gördüğünden mi acaba.
(bkz: bakınız allah demiyorum)
(bkz: bakara 223)
imama sorulup sorulmadigi da mechul ama; zor olmayan sorular soruldugu kesin. cennet kadinlari arasinda olan kadinlari muslumanlar bilir zaten. dinimizin kadinlara verdigi degeri de bilir. ille de tek hadiste peygamberimizin sav her konuya deginmesini bekleyemezsiniz.

--spoiler--
çok merak ediyorsan aç da oku,

dinden imandan çıkarma adamı!
--spoiler--
peygamber efendimizin, cennetle müjdelediği hanımlar; hz. hatice, hz. fatma, ümmü eymen vs birçoğu yukarıda yazılmış zaten. ayrıca cennetle müjdelenenlere, efendimiz direkt olarak sen cennetliksin dememiş, bunu ima edecek konuşmalar yapmıştır. yani aynı durum hanımlar içinde geçerlidir. *. bunun dışında, kuranda, ismini içindeki mevzudan alan surelerin hepsi, peygamberlerin isimleridir * * * * tek istisna meryem suresidir. bilmem anlatabildim mi?
peygamber efendimizin eşi anne ayşemizden rivayet edilir ki, bir gece efendimiz ibadet ederken uzun süre secdede kalır ve doğrulduğunda da sakallarının ağlamaktan ıslandığı görülür. bu olay üzerine ayşe annemiz efendimize "ey allah'ın resülü! senin gelmiş ve gelecek tüm günahların affedilmedi mi, neden kendini bu kadar harap ediyorsun?" diye sorar. alemlere rahmet olarak gönderilen efendimiz de "evet ya ayşe benim tüm günahlarımı rabbim affetti ama ben dahi sonumun ne olacağını bilmiyorum!" diye cevap verir. "sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" iltifatına mazhar olmuş efendimiz dahi sonunun ne olacağını bilemezken bazılarının eline liste alıp burda kimler var kimler yok diye çetele tutması akıl ve gönül karı mıdır asıl bunu sormak gerekir!
nisa suresi 3. yetimler konusunda adaleti koruyamayacağınızdan korkarsanız, sizin için temiz kılınan kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikâhlayın.
4 eşli olmak için ne kadar da basit bir gerekçe. basitleştiriyor kadınları da. onun için ikinci sınıf insan muamelesi vardır kuranda kadınlara.
-gene mi siz lan
-abi şimdi bu cennette neden uyunmu....
- la siktir git.
-ama abi yusuf sure..
-lan kaybol!!

(bkz: hiçbirşey yapamıyorsan googleden araştır gel)
başlığını açan zat-ı muhteremi cennetle müjdelemeyi şiddetle istemek,

Hz.Hatice cennetle müjdelenen ilk kadındır.
(bkz: nisa suresi 11)
(#6156858)
hurilerle rekabet edemeyeceklerindendir...

Ya da... gay lord, zaman kotu, kolla gotu.
"şımarmasınlar diye." şeklinde cevaplanmayı hak eden bir sorudur. peygamber, kızına "seni ben bile kurtaramam." diyorsa nedir bu müjde aramak, kolay yoldan zengin olma hayalleri kurmak? cennet ucuz değil cehennem de gereksiz değil.
saçma bir sorudur.

bunu sorana şunu derim;
kuranı açıp okumayı neden denemiyorsun?
(bkz: çünkü eşşeğin şeğinden dolayı)
cennetle müjdelenenler arasında kadın olmaması kadınların cennete giremeyeceği anlamına gelmediği gibi, cennet erkeklerin tekeli altındadır anlamı da çıkmaz. Cennete girmesi garanti olanlar diye bir liste de yoktur. Yaptıkları iyi işler nedeniyle cennete gireceği kesin olan bazı kişiler işaret edilmiştir o da örnek olsunlar diye. Ayrıca cennetle müjdelelen kadın olduğunu da tahmin ediyorum sadece hatırlayamıyorum.
süper bir soru. sözlükte bunun gibi parlak zekalara rastlamak çok hoş oluyor. vizyonum genişledi, dünya görüşüm değişti. ayrıca aldığımız yanıtın sahibine hitabımız da süper. adam bizi kale almış, yanıtlamış. takdir ettim bu başlığı açan zihniyeti ve ikamet ettiği organizmayı.
(bkz: hanım koş sözlükte din dersi başladı)**
hz. musayı büyüten kişi ve firavunun karısı olan hz. asiye de cennetle müjdelenen kadınlardandır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar