bugün

hiç bir şarkıcı,komedyen,oyuncunun ibadet etmemesi sadece halktan öyle böyle kendi halinde insanların ibadet etmeleri hiç bir ünlünün camiye ayak basmamış olması camiye ayak bastığında paparaziler "(dann)camiye gitti iki raket* kıldı(dann)" şeklinde kötü bir şeymiş gibi anlatmalarından korkması yüzünden olabilir.
bu dünya aklıyla cenneti düşünme gafletine düşmüş insanın söylemi.
yanlış bir önerme.

müslüman adamın sosyal biri olması gayet doğal olduğu gibi, bir ünlünün de gayet ibadetini yerine getiriyor olması ihtimaller dahilindedir.

ayrıca: (bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
- tamam sen gelme ben giderim.
' yorgun değildi adem fakat yorgunmuş gibi uyuyordu , yorgun değildi adem ama uzanmak yıllarca koşan birine verebileceğinin en fazla rahatlamasını veriyordu , aç değildi adem ama yedikleri günlerce aç kalmışlığın ardından karnını doyurmuş gibi haz veriyordu ' diyor nazan bekiroğlu. cennet öyle bir yer ki deniliyor içtiğiniz su dünyada kana kana içtiğiniz su lezzetinde gelecektir. cennet tahmin edemiyeceğimiz kadar mükemmeldir efendim sıkılmanın söz konusu olabileceği fikriyatına kapılmak saçmadır. ayrıca tek olmayacağınız bir yerde yani sevdikleriniz yanınızda bulunacakken ne diye sıkılıyorsunuz ki ? gidip geldim mi ? hayır. okumak ve verilen bilgiler üzerine düşünmek yeterli olacaktır.

daha fazla bilgi için
(bkz: hadisi şerif)
(bkz: kuranı kerim)
(bkz: nazan bekiroğlu / la)
bu düşünceyle cehenneme rezervasyon yaptıran kişidir.
(bkz: kedi ulaşamayacağı ciğere mundar der)
şöyle ki dünya üzerinde her zaman bir tık fazlası için çalışmış bir ruh, cennette her şey elinin altına geçtiğinde nasıl bir psikoloji etkisinde olacaktır?
aklım almıyor. kadın diyeceksin kadın gelecek, yemek diyeceksin yemek gelecek. peki sonra? sonra ne olacak ulan?
din benim için burada tıkanıyor işte. öteye gidemiyor.
ayrıca dünya üzerinde yaşanılan her şeyin önemsiz bir yansıma gibi gösterilmesi de iğrenç bir düşünce bana göre. hissediyorsun lan işte. karşındaki insana bir şeyler hissettirebiliyorsun. istersen üzüyorsun, istersen mutlu ediyorsun, istersen canını acıtıyorsun...onlar isterlerse bu sefer de senin canın yanıyor. gerçek işte.
yani mesela, henry ford'un oğlunun "ulan ne şımarttın beni be, bir isteğimi de geri çevirseydin, her şeyim var" tadında bir not bırakarak intihar ettiği söylenir. ne kadar doğru bilmem tabii.
ben şahsen, her şeyin elimin altında olduğu bir sonsuzluk hayal edemiyorum. evet hep bunu istedim. her şey bir parmak şıklatması ötede olsun istedim. herkes bunu ister.
ama hayal edemiyorum öyle bir şeyi.
birisi açıklasın, cennet böyle bir yerse bir yerden sonra bön bön dolanan bireyler olmaz mıyız? amaçsız, faydasız olmak bir eziyet değil midir ulan? bunun neresi ödül?

edit: dünyada her istediğim olmadığı halde yaşamak istiyorum çünkü o olmayan istediklerimin olma ihtimali var. umut denilen bir şey var yani. her istediğimin olması demek umut denilen bir şeyin de olmaması demek. o zaman neden devam etme isteğim olsun ki?
harbiden ya eğer lunapark yoksa çok sıkıcı olur. cehennem ise çok kötü. sırf lunapark için cenneti görmek isterim.
ulan amk, dünya da her istediğin olmadığı halde yaşamak istiyorsun, cennette her istediğin olacak sıkıcı diyorsun, düşünsene amk istemediğin şey olmayacak işte.

dünyada vakit güzel geçerken yani her şey rayında giderken nasıl mutluysan orada da öyle olacak.
Sıkılma duygusunuda allah yarattığı için problem yoktur. Çünkü cennette sıkılma diye bir duygu yoktur.
dünyevi zevke dalmış kendini avutmaya çalışan kişisin söylemidir. merakı illa günün birinde giderilecektir.
bakalım ordada aynı şeyi söyleyecekmi.
Cehennem daha sıkıcı.
bu nasıl bir başlık anlam veremedim doğrusu allaha isyanmı yoksa cahil bir davranışmı..

Not:
cennet umdugunuzdanda güzeldir..
Cehennem sandıgunuzdanda yakıcıdır..
Unutmayın öyle ha diyede cennete girilmiyor allahla aranız iyimi ona bakın cehenneme girmek kolay zaten..
o kadar güzel yiyecek var yersin ama sıçamazsın. göğüsleri yeni tomurcuklanmış huriler var değişik pozisyon yaptıramazsın. derelerinden şarap akıyor ama bira bulamazsın.

ohooo şimdiden sıkıldım.
(bkz: sen gelme ulan o zaman ayı)
sabahtan akşama mangal, şarap, kaz tüyuyle yelleyen huriler, elmalar, vişneler. anca tumblr kızı, erkeği olmak lazım burdan sıkılmak için.