bugün

bu dönem işletme doktorasına başlayan yazar.
şu an amerika'da müzik hayatlarını prodiktör ve kayıt sorumlusu olarak yürüten ikili.
şimdi hayallerdesin ve sever misin o zaman adlı şarkılarıyla yüreklere kazımıştırlar adlarını. bir de aşık mahsuni şerif'in yuh yuh adlı şarkısını youh youh olarak söylemişlerdi, bu adlandırmanın albümlerinin amerika'da da çıktığından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. ayrıca bu türküyü hem alevi oldukları için, hem de türkiye'deki yolsuzlukları eleştirmek istedikleri için söylediklerini dile getirmişlerdi. bu müzik piyasasına bir kaç gömlek büyüktüler ve bol geldikleri piyasanın üzerinden hemen düşü verdiler...
kökenler hakkında takdire şayan merak ve bilgisi olan yazarlarımızdan.
http://www.dailymotion.co...li-duymak-istiyorum_music
girdiği bilgi entryleriyle saygı duyulası yazar.
doktora derslerini vermiş ve bilimsel yeterliliğe hazırlanan yazar.
futbol konusunda bilgi veren entryleriyle zevkle takip edilen bir yazar.
cemali nin müzik piyasasından silinmesinin tek sebebi 15 yıl önce bugüne hitap eden şarkilar yapmalarıdır. 1995 yılına bi gömlek fazla geldiler. en çok sevilen parçaları: (bkz: duymak istiyorum) , (bkz: dön bana), bir de şimdi uzaklardasın vardır ki tadından yenmez.
ada futboluyla yakından ilgilenen yazar.
duymak istiyorumla 90lı yıllara damgasını vurmuş protest ezgiler ve sözlerde barındaran, devam etselerdi çok şey yapmış olurlardı diye düşündüğüm küçük grup.
alt liglere ilgi duyan, futbolun sadece istanbul takımları ve süper ligden ibaret olmadığını bilen yazar.
burada yazar olanının, grup olanından daha çok sözü edilendir.

sonra bu kişiler gidip, bahsi geçen kişilerin "duymak istiyorum" şarkısını yeniden yorumlayan emre aydın hakkında "becerememiş, yorumlayamamış, içine sıçmış" tarzında tanımlar yaptıklarını hepimiz görmekteyiz.
(#8211086) nolu entrysinde de gözüktüğü gibi Hayko Cepkin'in yıllar önce ''eğer katılırsam mutlaka Türkçe söylerim. yıllardır biz onların sözlüklerini karıştırdık anlamak içinn, biraz da onlar karıştırsın.'' sözünden bihaber yazar.
objektif olabilen nadir yazarlardan. saygı duyuyorum.
(bkz: #10534704)
'duymak istiyorum' şarkılarını hatırladığım güzel 2 kişilik grup.

ve tabikisi (bkz: dön bana!)
artık doktorasında tez aşamasına geçen yazar.
90'li yillarda amerikadan turkiye'e gelip herkese muzik dersi vermis muhtesem kardesler. donence, duymak istiyorum gibi super otesi parcalari vardir.

amerika'ya donduler, ortalik yine ucuz sarkicilara kaldi.

Bu kadar kaliteli soz yazan, beste yapan insanlarin daha fazla olmasi dilegiyle.
bir döneme sessizce damga vurmuş ikili.
şu anda dinlemekte olduğum "dön bana" parçasını söyleyen kişi. Güzel günlerdi artık böyle sanatçılar yok demeyeceğim, var ama sayılıdır diyebilirim.

http://www.youtube.com/watch?v=fv3cBvcFtjo
türk pop müziğine kalite getirmiş ve türkçe yapılmış en iyi parçalardan bazılarına imza atmış ikilidir. günümüzde "pop müzik" yatığı iddia edilen pek çok kişi ile karşılaştırıldıklarında ne derece kaliteli iş yapmış oldukları ortaya çıkar. ancak pek çok kişi, müzik piyasasından neden bu derece çabuk çekildiklerine bir anlam veremiyor. sanırım bu cıvıklık bize göre değil dediler.
hayal meyal hatırladığım 90ların işkinci yarısına damga vurmuş müzik grubu. şimdi uzaklardasını ne zaman üst üste 3 kere dinlesem böyle birşeyler ağır gelir bedenime. hayır bir maziside yok ki olsa tamam diyeceğim. ama öyle bir şarkı ki etkilenmemek mümkün değil.

son olarak dönün be amına koyim. özledik sizi.
dün akşam izlediğim bir dizide duydum "şimdi uzaklardasın" parçasını.cemali mi söylüyor bunu acaba dedim -ki 15 yıl olmuştur seslerini duymayalı- doğru tahmin etmişim cemalinin sesiymiş.merak ediyorum şimdi ne yapıyorlar,çocuk halimle dinlerdim o vakitler.ama kaliteli bir gruptu ki çocukluktan bu yana seslerini,yorumlarını unutmamışım.
para kazanmak için değil de sadece şarkılarını söylemek için albümlerini yapıp sessizliğe bürünen ikiz kardeşler.

(bkz: şimdi uzaklardasın)
(bkz: duymak istiyorum)
http://www.youtube.com/watch?v=nPHhh45wi5I
http://www.youtube.com/watch?v=yisjWWt29OE
(bkz: duymak istiyorum)
18 mart'ta yaptığı kaza nedeniyle sol elimin tarak kemiğini kıran ve bu nedenle sevdiği 2 tekerinden 1,5 aydır uzakta olan yazardır.
güncel Önemli Başlıklar