bugün

son günlerde el altından tüm cemaatçilere türbanla ilgili bir ajitasyon yapılacağı zaman okyanus ötesindeki heriften "türban yerine başörtüsü diyin" emri mi gelmiştir bilinmez, türban türban diye kendini parçalayan suratsız şakirtlerin siyasi simge olmayan başörtüsünü sömürme eğilimleridir. kuran'da ayetlerde hiçbiryerde geçmeyen din dışı "saçının tek teli görünmeyecek" yobazlığı ile erkekliğe ve kadınlığa hakaret sayılacak şekilde sıkılan kafanın, anneannelerimizin örttüğü hiçbir art niyet taşımayan örtü ile bilinçlerimize masum gibi sokuşturulmasından hazzetmiyorum.
arkasından çarşafı sokuşturma kurnazlığı gelecektir...

http://www.facebook.com/v...deo.php?v=158194364216866
dini yozlaştırmaya çalışma başlıkları. kapanmanın adı ne olursa olsun niyetin önemli oldugunu unutan şahıs düşünceleri.
yahu türbanı ben bu iktidara kadar bu kadar sık duymuyordum.başörtüsünün ismi sonradan türban oldu ama bu türbanın din için yapılmış bir değişiklik değildi.bu bir siyasi malzemedir.
laik sistemi savunan insanları elitist olmakla yargılayıp halktan kopuk olduklarını ima ederler ama halkı asıl tanımayanlar kendileridir. bu ülkede yaşayıp başörtüsü-türban farkını bilmiyorsan, kendini bu ülkeden biri olarak görüp 'türban bu ülkenin bir gerçeğidir' deme hakkın da yoktur.
üniversitede türbanı savunurken, bu ülkenin kadınlarının %60'ı başını örtüyor derken üniversite öğrencileri olan kızlarda ne kadar oranda türban takıldığını gözlerden saklarlar. kaldı ki taş çatlasa günde ortalama 4 saat başını açıp derse girecek olan az oranda türbanlı öğrenci için koparılan fırtınanın kime hizmet ettiği açık...
(bkz: reactionary detected headline)
Kurnaz bir cemaatçi neden türbana başörtüsü deyip cemaatçi olduğunu belli etsin ki. Bu olsa olsa embesil bir cemaatçidir.
Misal ben cemaatçiyim kod adımda "kurni":) ve her zaman başörtüsüne türban derim, şekil sakal yaparım, gitar çalarım ve seçtiğim kurbanları sinsice ve işleye işleye cemaatime katarım.
arasında pek fark olmadığı için önemli olmayan durum.
a şekli ile bağlayınca güzel b şekli ile bağlayınca şeriat tehdidi diyebilecek kadar çağ dışı kalmış postalcılara buradanda pek malzeme çıkmaz kısacası.
asıl kurnazlık; şarlatan kemalıst ulusalcı tayfanın yaptıgıdır.
şöyle ki: ev hanımı temızlıkcı ya da esnaf karısı olarak basınızı ortersenız bunun adı basortusu ama unuversıte ogrencısı basbakan esı ,bakan esı ya da memur olarak basınızı ortersenız bunun adı turban olur.yanı ozetle evde oturursanız basortusu ama mevkı sahıbı olmak ıstersenız turban ortmus olursunuz.ıste kemalızmın pencesınde kıvranan zavallıların sahene turban basortusu ayrımı budur.
*
araştırsaydınız türbanın sarıkla aynı manaya geldiğini öğrenirdiniz,ülkemizde tartışılan konu başörtüsü konusudur,dolayısıyla başörtüsüne başörtüsü demek kurnazlık değil,neyin ne olduğunu bilmektir.asıl kurnazlığı başörtüsüne türban demek suretiyle konunun çözülmesini istemeyenler yapmaktadır.
diğerlerinin başörtüsü yerine ''türban'' deme kurnazlığıyla eş değerde bir kurnazlıktır.

sadece cemaatçiler başörtüsü demez.
diyanet işleri başkanı bile türbanın müslümanlıkla ilgili temel bir kavram olmadığını söylediği bir konuda, kara cahil, mankurt zihinlerinde türban takmayı müslümanlıkla eşdeğer gören şark kurnazlarının hoşuna gitmeyendir. halen ev hanımı, temizlikçi ya da esnaf karısının(türbansız esnaf karısı mı arar la bazarda) örttüğü örtüyü kabul etmeyip (ne ala halkın yanında bunlar hiç hakir görmezler mesela) siyasi simge olduğu ayan beyan bir bez parçasının bir mevkide dalgalandırmanın önemi üzerinde duruyorlar. allah'ın üzerinde açık bir emrini gösteren ayet yokken bunu görüp diğer ayetleri es geçmek bu kurnazlığa yakışır...

buyrun; azıcık vicdanınız, haysiyetiniz ve onurunuz varsa bu ayetlerin gereğinin yapılmasını savunun yandaşınız olsa bile...

"insanın saygı duyulması ve korunması gereken diğer bir manevi yönü de şahsiyeti ve haysiyeti ile ırz ve namusudur. Dinimiz bunlara karşı işlenen suçları aynı zamanda kul hakkı olarak kabul etmektedir. Konu ile ilgili olarak Yüce Rabbimiz Hucurat Suresi'nde insanın şahsiyetine zarar veren, alaya alma, kötü lakap takma, kesin bilgiye dayanmayacak şekilde yani zanna dayalı hüküm verme (*1), insanların kusurlarını araştırma(*2), gıybet ve insanlar arasında ırka ve soya dayalı ayrımcılık (*3) yapmayı yasaklamıştır.(Hucurat 10-13) Her müslüman başkalarının ırz ve namusunu kendi ırz ve namusu gibi değerli bilecektir."

Diyanet'in 22 ekim 2010'daki cuma hutbesinden...

(*1)Ergenekon davasında yalan haberlerle sonradan düzmece olduğu ortaya çıkan üretme delillerle insanların özgürlüklerini ellerinden almak. bülent arınç'ın bana suikast düzenleyeceklerdi yalanı...

(*2)Deniz baykal'a ait kaseti(?) referandumda malzeme yapıp bıyık altından güldürmek. son günlerde kemal kılıçdaroğlu'na dansöz, ağzı bozuk gibi hakaretler bunları alkışlamak.

(*3)"Önemli olan boy değil soooooooyyy soooooooooooooyyyyy"
kendileri için türbanla başörtüsü arasında fark varmış gibi düşünen, aslında din ile ilgili herşeye ağız burun salyalar saçarak hakaret eden zihniyetin son söylemi.

türban bu iktidara kadar yoktu diye düşünen beyinde çalışma problemi vardır. türban bu ülkede hep vardı. türban bayanların tesettürünü sağlamak için sadece bir araçtır. bunu yaşmakla da yapsa, başörtüsü ile de yapsa, bere ile de yapsa, aynıdır. siyasi simgedir diyenin aklına edeyim. türbanla örtünüp herhangi bir partiye oy veren nice insan var ülkemde. sadece akpartiye endeksleyen dimağ at gözlüklerini de yanlış takan, gözlerinin yanını değil önünü kapatacak şekilde takan bünyenin ürünüdür bu söylem.

cehepenin ex başkanı türbanlı bir vatandaşımıza rozet takmıştı geçtiğimiz seçimlerden önce. bu hareket dahi türbanın siyasi bir simge olmadığının kanıtıdır.
--spoiler--
kurtla kuzu

kuzu dereden su içerken;
- kuzu kardeş ben seni yiyeceğim
- neden ki?
- ben de su içiyordum sen benim suyumu kirlettin.
- iyi de kurt abi ben derenin alt tarafından su içiyorum. su senin tarafından akıyor. ben senin suyunu nasıl kirletebilirim ki
- olsun ben seni yine de yiyeceğim.
--spoiler--
bırakın bu palavraları. sanki normal yaşmakla üniversitelere girilmesine sıcak bakıyormuşunuz ayaklarını. hürriyetin milliyetin türbanın üzerine peruk takarak üniversiteye giren kızların fotoğraflarını çekip türban yasağı deliniyor haberleri yaptığını ne çabuk unuttunuz. biz unutmadık.
herkes kendine göre yorumluyor işi her kafadan bir ses çıkıyor. cemaatçilere kalsa erkekler bile kapanmalı ama boyle yarı kapalı yarı alttan veren bir şekilde gezen çok cemaatçi olduğu için dinin adını kötüye kullanıyor bu haysiyetsiz bi-şerefler ama onlara göre türban = baş örtüsü ,bize göre kesinlikle değildir. türban onların kendi kendini kandırmasınınn ürünüdür
ülkede bir neslin büyük bir kısmının kayıp olma sebebidir. türban denilen siyasi simge ile anneannelerimizin başlarına örttüğü örtüyü bir gören, bağlanma şekli bir yana amaçları bambaşka iki görünüşte aynı anlama gelen örtünmeyi hala masum, özgürlük gibi gösterme çabaları varya helal olsun denir ancak. bu kadar kıvırtmayı dansöz bile beceremez. kaldi ki bu zevatın son günlerde hoşlaştığı yansıtma kavramı var ki evlere şenlik... kendilerine söylenen, ya da söylenecek her türlü tanımlayıcı sıfatı karşılarındakinin ağzından alıyorlar. bu kadar da akıllılar... tahminlerle, varsayımlarla, koyun kafalarıyla çobanlarından ne ezberledilerse robot gibi cümle kurmak bu zevatın "hitap" yeteneği...

birgün tüm islamcılar türbanı bırakıyoruz, saçının tek teli görünmeyecek safsatasını bir kenara atıyoruz normalce kafaları sıkmadan başı örtüyoruz(tabiki aksesuar olduğunu dini bir gerekliliğinin olmadığını da kabullenip) dediği vakit bu ülkede türban sorunu bitecektir.

öncelikle din tüccarlarının sermayelerinden vazgeçmesi gerek...

tesettür mü?
tesettür bir kadının şehvet uyandıran am, göt, meme gibi uzuvlarını kapatmasıdır. eğer saçtan tahrik olan varsa ivedilikle sikini kestirsin...
kurnazlıkla alakası olmayan durum.
sen ister türban de ister başörtüsü, o kadın takacak onu. doğru mu, yanlış mı orası ayrı konu, uzun uzun tartışılır fakat verilen isim neyi değiştirir ki?
fetullahçılardaki islamofaşizme demokrasi deme kurnazlığına benzer bu.
radikal islamın üniformasını normalleştirme çabasıdır. türk halkı cahil ama medeni dünya bu numaraları yemiyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar