bugün

geçen gün akdeniz üniversitesi'ne kayıt olurken yanıma defalarca gelip kalmam için ikna etmeye çalışan yurtlardır. peşini de bırakmazlar, illa gidelim görelim... aşırı da ucuzdurlar.

lakin bi tanesi öyle bi girdi ki konuya ne diyeceğimi bilemedim; kardeşim biz cemaat yurdu değiliz yani öyle paralel falan değiliz ha ama herkesin bi ideali vardır bi görüşü vardır bizde islami değerleri ön planda tutuyoruz bize it kopuk gelemez şartlarımız sabah ve yatsı namazlarını birlikte kılıyoruz haftada 1 saat çay sohbeti yapıyoruz...

ee konuşma nasıl başladı nasıl bitti lan?

paralel değil süleymancı mısınız onu mu ima ettiniz falan diye uzatacaktım konuyu da uzaklaşım oradan...
elemanları eger 1.sınıfsanız hafifte safsanız sizi radarlarına alırlar.enaz bir yıl kardesim nasılsın,devlet yurdundan memmun musun,bizim eve gel bir haftasonu falan derler.aman diyelim onların yurtlarıdan 300m. uzak durun.
bu sene boşalan yurtlar...
Ne zaman lafı geçse şu elemanı hatırlatan yurtlardır. (bkz: (vid #123505))
Başbakanın * diye tanımladığı garip kokulu yerler.
dünyanın en sıkıcı yeri .dünyadan haberinizin olmadığı ve herşeyin kısıtlı olduğu ortam.
hocaların sürekli baskısı ve dayak sonucu oluşan psikolojik travmaların yanı sıra okula giden arkadaşlar için
okuldan döndükten sonra üzerine işlenen din dersinin verdiği sıkıntıyı anlatmak bana acı veriyor
3 yıl kaldığım için tecrübeliyim.
Biz arkadaşla orda v.i.p takılıyoruz.

ordakilerin beyinlerini yıkıyormuşuz bide. " bu işte bi terslik var"

1.5 ay sonra gelen edit: eleman bastı gitti artik tek tabanca takılıyorum.
sayelerinde dini çok iyi öğrendim. kuranı çok iyi okudum. yasin tebareke amme ne varsa ezberledim. emsile bina maksut avamil nuril izah ne var ne yok okudum. şimdi ise akibetim az çok tahmin edilebilir.
(bkz: inlerine gireceğiz inlerine)
sözündeki dolaylı tümleç.
ilk kez ot içtiğim, tütün sarmasını öğrendiğim yer. bu arada biraz kafanız çalışıyor ise söyledikleri saçmalıklar ile dini ciddi anlamda sorgulamaya başlıyorsunuz.

insan sobayla konuşur mu amk?!
Kyk çıkmayanlar için fiyat bakımından en uygunu.

Sabah namazına kalkabiliyorsanız gidin yani.
sene 99 kaldım bu yurtlarda. ilk ispirtoyu o zaman içmiştim hahah.. yani düşün ortamı..
ilkokul ve liseliler için tehlikeli yurtlardır. ama aynı şeyi üniversite ögrencileri için söyleyemem. senin karşındaki 20 yaşındaki adama emir vermezsin , erken yat , namaz kıl , saçma sapan şeyler yapmayı denersen yurdun dışında bir yerde o yurdun abilerini mahvederler. küçük yaştaki çocukların beyni yıkandığı dogrudur ve bunu ucuz fiyat çekerek yurtlarını çekici kılarak yaptırıyorlar.

şimdi size birşey diyecegim çogunuz inanmayacak belki , komşumuzun uzaktan akrabası ankarada tıpı kazandı. ( bunu liseli saydım üstteki entrye itafen) cemaat yurduna girdikten sonra çocuk bölümü bıraktı. sebebi ise şuydu: sen kadınlarıda tedavi edeceksin bu günah diyerek çocugun beyninin yıkadılar. şu anda ya ziraat ya makine mühendisligi okuyor olması lazım. Eğer karakteriniz saglam değilse yada pısırıksanız sokakta kalın daha iyi yada kyk misafirhanesinde.

ve son olarak bu yurtların palazlanmasında 11 yıl boyunca birbirine destek çıkan akp hükümeti sorumludur.
ben de üniversitemin ilk senesinde kalmıştım bu yurtlarda.
sıkıntılı yerler allah düşürmesin diyebilirim, hatta atarsalarsa atsınlar moduna girerseniz benim gibi, trol kafasıyla eğlenceli bir yere bile dönüşebilir.
neden gidiyorsun mecidiyeköye diye saçma sapan hesap soran yurt müdürünü sen kimsin hesap soruyorsun diye kantin ortasında köpek götüne mi sokmadım, sabah namazına ısrarla kaldıran Afgan oda abisine cenabetim kalkamam mı demedim, son girişin 8 olduğu halde gece 1 2 sarhoş mu gitmedim, herkes sohbet saatinde hoca efendiden feyzli kitaplar okurken envayi çeşit solcu kitapları gözlerine soka soka mı okumadım ne kadar pislik yaparsam yapayım atmadılar aq jsjsjsjsjeh.
he şimdi dersin madem böyle bi adamsın orda işin ne diye, hayatın bana attığı kazığı ben de başkasına atarım yapı meselesi beyb.
tehlikeli yurtlardır.

borun pazarı geçmeden uzaklaşmakta yarar vardır. birkaç haftaya sizler de fetocu olabilirsiniz.

iyi bir fetocu olursanız fetoyu bile görebilirsiniz *.
devletin kyk yedek sıralamasını açıklayıp benim sıralamami degistirmeyerek git pis fakir cemaatte kal dedigi yurt.
Paraleller yazıcı nur cemaati. Birde Said nursinin okuyucular olan cemaati var. Okuyucular paralel olana karşı ama halk bunu bilmediği için fişlenme tehlikesi olan cemaattir.
hiç kalmadım. kalsam acaba bu durumlarda ben ne yapardım.
bi denesem mi acaba ?
kaldım. bir gün tahammül edebildim. bok gibi bir yer. geri zekalı kızlar tuvalete ped atılmayacağından dahi bihaber olduğundan 10 günde bir tuvalet tıkanır. temizlik gibi güzel şeyler geçmesin aklınızdan. zira yurdu bok götürüyor. ama akşam olur çay saati yapılır. konu: temizliğin dinimizdeki yeri. temizlik imandan gelir evet.
Olumsuz yönleri çok fazla ama yine de kendilerine bir minnet borçluyum zira onlar olmasa asla devlet yurduna geçiş yapamazdım. Her şerrin içinde bir hayır varmış demek ki.
Uzak durun,bu yurtlarda
tv yok
internet yok
gazete (sadece zaman şeyşi,yada dergiler falan).
her akşam sohbet
saçma sapan konuşmalar..

Allah korusun,uzak durun.

not:ben kalmadım,ama bizim sınıfta bir çocuk kaldı bu yutta.çocuğun hayatını söndürdüler,sınıfta kaldı.okulu bırakıp memlekete gitti.
Allah belalarını versin.mahvettiler çocuğu..
Çok pisler be temizliğin ne olduğunu bilmiyorlar. Giriş çıkışlarda çok katı davranıyorlar, akşam normal giriş saatinden önce çıkmana bile laf ediyorlar sürekli bi hakimiyet kurmaya çalışıyorlar. Feşik fetoşun foşik yurtları işte hiç bulaşmayın derim.
Uzak durun. Bildiğin beyin sikme yerleridir.
kardeşim kalk sabah namazının vakti geçiyo kardeşim kalk kardeşim...
sabah namazi vaktinde ilginç konuşmalar döner.
"sabah sabah namaz mı kılınır ya".