bugün

çaresiz erkeklerdir. kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırlar yalanına inanmış ama komik olmadığının farkında olan erkektir. ne yapsın o da mecburen başkalarının esprilerini yapmak zorunda kalır.

ben kızmam onlara, tiksinçte gelmezler bana. severim hatta onları içten içte, ama belli etmem pek fazla. sevgimi gösteremiyorum ben. sadece onlara değil ama genel anlamda böyle bir problemim var benim. hani severim ama sevdiğimi belli edemem. hoş belli etmeyede çalışmam, belki bundandır. ama sevgisini belli eden insanada içten içe bir kıskançlık beslerim. bulsam bir kaşık suda boğarım.

misal kayahan, adam sevgisini belli ediyor bence. çok kıskanıyorum ben kayahan ı işte. onun gibi şarkı sözleri filan yazmam gerek diye düşünüyorum ama olmuyor bir türlü. sevgilisi kayahan olan kızlar ne kadar şanslı dimi.

şans deyince o da apayarı bir konu. inanıp inanmamak arasında gitgeller yaşıyorum. tam olarak tanımlanamayan bir şey di mi bu şans? en azından ben tanımlayamıyorum, yani birisi gelip bana şans nedir diye sorsa apışır kalırım oracıkta, büyük ihtimalle ilk başta açıklamak için bir kaç kem küm ederim sonra baktım olmayacak hemen sorana saldırırım ki konu kaynasın arada. milli piyangoyu kazanmak, büyük şans. ben hiç kazanabileceğimi düşünmüyorum zaten hiç milli piyango biletide almıyorum. birileri kazanıyor ama. şanslı insanlar işte onlar.

şans demişken,şans kapıyı kırınca diye bir film vardı hatırlarsanız. tayfun güneyer yazıp yönetmişti filmi. bende ferhan şensoy kötü filmde oynamaz kardeşim düşüncesiyle sinemada izlemiştim bu filmi. çok kötü bir flimdi yahu. zaten bu tayfun güneyer kişisinin yaptığı iyi bir iş görmedim ben daha.ne hikmetse yapımcılar çok seviyor bu çocuğu. çektiği dizi ve filmlerde bol bol espri filan da yapıyor arkadaş. ne bilim bana pek komik gelmiyor onun esprileri ama tutuyor sanırım ülkemizde.

sanırım bu da şans.

keşke o da cem yılmaz ya da şahan gökpınar esprileri yapsa diyorum bazen.
zamanında zeki alasya metin akpınar esprileri yapan babaların oğullarıdır.
baştan kaybetmiş erkektir ya da hiç ayrıma gitmeyelim baştan 1-0 yenik başlamış insandır. sağlam espri yapmak ince zeka gerektirir. yapamıyorsan yapmaya çalışma kardeşim. olmuyorsa olmuyordur. çalıp çırpmaya ne gerek var. espride yapmayıver.
hem güldürüp hem düşündürmek yerine hem güldüremeyip hem de nasıl adam lan bu diye düşündüren erkeklerdir.
kendilerini acayip şekilde belli eden adamlar silsilesidirler.yazık onlara...
bu erkekler herkese cem yılmaz ve şahan gökbakar izlemiş muamelesi yaparlar. ve karşılarına -nadir de olsa- bu ikisini izlememiş kişiler çıktığında espiriyi yapıp sadece kendileri gülerler. göt gibi kalma dediğimiz. şen kahkahayla başlayıp karşıdakinin, suratına çevrilen anlamsız bakışlarıyla karşılaştıktan sonra yavaştan sakinleşme ve sapasakin kesilme bir anda! günün geri kalanını bir göt* olarak yaşamak ve bünyenin tastamam göt kesilmesinden kelli içine sıçılası bir gün geçirmek... gerçekten kahredici bi durum.

(bkz: kendimden biliyorum)
PiYASAYI TAKiP EDEN ERKEKTiR. MANiTA YAPMAK iÇiN YETENEKSiZ DE OLSA CARESiZ DEGiLDiR. BUGUN SAHAN OLUR YARIN BEYAZ OLUR BiRiLERiNiN VESiLE OLMASIYLA MANiTA YAPIYOSA ARAÇ DEGiL AMAÇ ONEMLiDiR HELAL OLSUNDUR.

- ALKIŞLAYIN LEN ABiNiZi
bahsi gecen insanlarin hergun yeni espriler yaptigini dusunurseniz, insanlarin da onlarin esprilerini yapmamak icin, lugatlarindan hergun bir espri kalibini cikarmasi gerekecegi durumdur. bence insanlari bu kadar ezmeyin. insanlara illa ... gibi demeyin. herkes ozel olmak, olmasa bile oyle zannetmek ister.
cem yılmaz, şahan gökbakar arasında dağlar kadar fark olduğunun farkında olmayan erkektir. ikisini birden yaparsa combo olur.