1. 1.
  tam adı süleyman cem duna olan eski trt genel müdürüdür. mülkiye kökenli olup dışişlerinde memur olarak çalışmaya başlamış ve büyükelçiliğe kadar yükselmiştir. 80 li yılların sonunda bir yıl civarında trt genel müdürlüğü yapmıştır.
  ... imhotep
 2. 2.
  aldığım duyumlara göre ki sağlam yerlerden; muhtemel cumhurbaşkanı adaylarımızdan. büyükelçilik, trt genel müdürlüğü yapmış, sosyal demokrat, ismail cem çizgisinde düzgün bir isim.
  ... leggare
 3. 3.
  "AB Danışmanlık" adındaki lobicilik dahil olmak üzere çeşitli konularda hizmet veren danışmanlık firmasının ortaklarındandır.
  "1968 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuş ve 1969 yılı başında Dışişleri Bakanlığına girmiştir. Amsterdam Üniversitesi'nde Ekonomik Entegrasyon Teorisi (AB) konusunda Master yapan Cem Duna 1975-1985 yılları arasında TC Kopenhag Büyükelçiliğinde Başkatip, Lahey , Cidde ve Londra Büyükelçiliklerinde Müsteşar olarak görev yapmıştır. 1985-1988 yılları arasında Başbakan Turgut Özal'ın Dış Politika Danışmanlığında bulunmuştur. 1988-1989 yılları arasında TRT Genel Müdürlüğü görevini yapan Cem Duna, 1989 yılında Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdinde Daimi Temsilci-Büyükelçi görevine atanmış ve bu dönem içinde GATT Uruguay Round çok taraflı ticaret müzakerelerinde Baş Müzakereci görevini de üstlenmiştir. 1991 yılında Avrupa Birliği nezdinde Büyükelçi- Daimi Temsilci olarak atanmış, 1995 yılında Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği müzakereleri tamamlanana değin bu görevini sürdürmüştür. 1995 yılında Dışişleri Bakanlığından ayrılan Büyükelçi Duna halen AB Danışmanlık ve Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır. AB Danışmanlık, Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki ekonomik / mali ilişkiler ve doğrudan yabancı sermaye yatırımları konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Büyükelçi Cem Duna, Türk ve yabancı şirketlerdeki yönetim kurulu üyeliklerinin yanısıra Türk Sanayicileri ve işadamları (TÜSiAD) derneğinin de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Avrupa Birliği ile ilgili çeşitli yayın ve makaleleri bulunmaktadır"
  Kaynak: http://www.ab.com.tr/biz.asp
  Diğer ortaklar: (bkz: Pars Kutay) (bkz: Can Paker)
  ... joanna