bugün

tdk sözlüğüne göre Öldükten sonra yerinin cehennem olacağı sanılan, cehenneme layık (kimse) anlamına gelir.
Peygamber Efendiniz tarafından cehennemlik olanların en önemli özellikleri katı kalplilik, kabalık, cimrilik ve kurularak yürümek diye belirtilmiştir. Bunlar kendilerini diğer insanlardan farklı gören, halkı aşağılayan, onlara sevgiyi, ilgiyi ve sahip oldukları maddî ve mânevî şeyleri lâyık görmeyen kimselerdir.

haydi dürüst olun bu metni okuyunca aklınıza kim geliyor?

cevap verecek yürek, bıraktım yüreğinizi bir köşeye, g.t var mı sizde dürüst cevap verecek?
kimin cehennemlik olduğunu sadece Allah bilir.
Cehennemde yanmaya müstahak anlamına gelen bir sıfattır. Tabii sözlüklerde biraz farklı tanımları ve yazarlardan örnek cümleler olabilmektedir bu kelime ile ilgili.
Zamanında bir papaza yaptıklarımı anlattım. Cehennemlik olduğumu söyledi sonra günahlarımı affetti. Amen.
Hristiyanlık çok güzel din, beklerim hepinizi.
Not: herhangi bir tanrıyı tutmuyorum.
türk hamamlarında dumanın biriktiği kanallara denir.
Cehennemden çıkmaması gereken. Ebedi olarak orada kalacaklar ve biz de cennetül ala'da rahat ve sefa içerisinde yaşayacağız inşaallah.
kpss sorularını çalan varsa ona denebilir.
atesten korunmak icin giyilen kiyafet .orada yiyecek bulamayiz belki diye yanimiza aldigimiz erzak da olabilir
insanların günah işleyen herkese biçtiği sıfat.
sahi; sana insanları cennetlik, cehennemlik sınıflarına ayırma hakkını kim verdi?