(bkz: cennete gidemiyoruz bari cehennemi garantileyelim)*
(bkz: ümitsiz vaka)
bu bahaneye sığınarak hayatının geri kalanını pic eden insan.
inanan kişi müslümansa doğru bir inanıştadır. zira meryem suresi 71. ayette allah(c.c.) der ki;

--spoiler--
Sizden ona* girmeyecek hiç kimse yoktur. Bu, Rabbinin kesin olarak üzerine aldığı bir karardır.
--spoiler--
tevazu göstermek.
kuruntu yapmak (bkz: kendini hakir görme arkadaş)
cehenneme gideceği düşüncesi ilahi kökenli bir dine iman gerektirir.

islam dini için konuşmak gerekirse;

islam, müntesiplerini belirli bir vasattan +/- bir standart sapma içerisinde tutma gayretindedir. islamdan kopma noktasına getirene kadar yemek-içmek, uyku, konuşmaya varana kadar birçok noktada müslümanlar kısıtlanmıştır. ancak kopma noktasında ise "allah'ın rahmetinden yalnızca kafirler ümidini keser" ya da "ey nefislerini israf eden kullarım.. "la başlayan zümer suresindeki bilinen ayet ve benzerleriyle mürtedliğin kesin olarak önüne geçilmiştir.

hülasa birisinde cehenneme gideceği düşüncesindeki kadar hüşyar bir kalp var ise en azından bir "vahşi"(özel isim) olmaya çalışmalı. mehmet akif okumalı filan.

amin.
yanlış yoldur.
kul hata da işler, kul nefsine uyup karakterinden de sapar.
ama, yezid miyiz, muhammed torunu, ali oğlu hz.hüseyin'i öldürdük?

eğer denildiği gibi rahmet sahibiyse bizi bizden iyi bilen,
affeder *, belki aylar sonra, belki yıllar sonra, uzunca dert çektikten sonra kul.
hayat felsefelerinin en güzelidir, carpe diem yaparsın.
işsiz bir vakitte, yapılan matematiksel işlemler sonucu ortaya çıkan durum.

her insan cennete gitmek ister, hatta bir ateistte cennetin var olma durumunda giriş kartını ister. lakin işlemler yanılmaz sayın halk. hesaplarıma göre toplumun yüzde 98,7'si topluca cehenneme gidiyor.
nedense hiç inanmıyorum ya, hem kapalı alan gibi geliyor bana, ben kapalı alanda sıkılırım.
Bir insan samimi olarak la ilahe illallah muhammeden rasulullah derse ALLAH ona cehennemi haram eder. Hadis buhari ilim 53
Şirk disinda bütün günahları ALLAH affedebilir. Asla umidinizi kesmeyin. Elinizden geldigi kadar dua edin ibadet edin asla cehennemi istemeyin. Asla ALLAH ın rahmetinden umidinizi kesmeyin.