bugün

seroklar.**
(bkz: billim adamları)
(bkz: george w bush)
insanlar cehennem için yaratılmaz. insanın iradesiyle alakalıdır bu. tercih meselesi.
(bkz: madımak)ta insan yakan güruh. zira yakarak cezalandırmak sadece allah'a mahsustur. uygulamalı şirk eylemişlerdir.

kul hakkına giren, çıkmayan güruh.

halk arasına nifak tohumları ekenler.
Hitler ve stalindir.
Yanlış bir düşüncedir.

Bu mantalite o insanlardan neredeyse suçlarının sorumluluğunu alıyor.

Kader yoktur, kaderler vardır.
Yapacağın en ufak seçim bile hayatını değiştirir.

Önceden yazılmış hikayeler arasından seçimlerin dolayısıyla bir tanesini tercih edersin.

Gelecek henüz yazılmadı. Geleceğe şekil veren sizsiniz.

iyi veya kötü bir insan olmak senin elinde.

Düşünmek veya boşvermek senin elinde.

Kötü karakter doğuştandır, ama kötü davranmak seçimdir.

Hayat hikayen bir seçim kompilasiyonundan ibaret. Ve seçim hakkı yalnızca sende.
hiçbir insan cehennem için yaratılmaz. insanlar kendi yaptıklarıyla cennet yada cehennem' e gider.
yezid muaviye ebu süfyan üçlüsü.
Şakilerdir.
Ya böyle asidir bilmediği pozisyon yoktur ortamın böyle anasını beller istediğini alır ama allahın işine karışılmaz affederse ki affetmeyi çok sevendir.
katiüt tarika dırlar.
kimse cehennem için yaratılmaz insanlar cehennemi hakkeder.
bu durumun baştan söylenmesi gereken insanlardır.
saçma sapan ateist argümanıdır bunu kuran inkar etmez. (bkz: ebu leheb suresi) ne der ebu lehebin iki eli kurusun.kurudu da diye başlar. ve bu sure ebu leheb yaşarken inmiştir. şimdi ebu leheble empati yapın. eğer ebu leheb bu sureye tepki olarak ' doğru yolu buldum müslüman oldum' deseydi günümüzde ne islam kalırdı ne de son peygamber. benim düşüncem takım dengeleme gibi bişey bu cehennemlik insanlar. sonuçta insan iyiye eğilimlidir.
El diablo'nun yolunda yürüyen kutsal insanlardır. Aptal müminlere her zaman elmayı yedirecek ve her zaman güleceklerdir.
allah ın bazı yarattıklarını pek de çekinmeden sonsuz acıya mahkum ettiğini anlayabiliyoruz. bu konuyu aslında allah ın nefret dolu olması ile bağdaştırmak da çok kolay.

sonra niye atayizm yükselişte. kulakları var duymazlar kalpleri var atmaz dasdasdasdasd...
Ateistler.
Beşar Esad.
olduğu gibi görünmeyen insanlar, leş siyasetçiler, menfaatçi ve çıkarcı insanlar, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı insanlar, yobazlar vs. uzadıkça uzar. cehennem epey kalabalık olacak.
Yanlış!
insanlar için yaratılmış cehennem. !
hiç kimse cehennem için yaratılmaz. insanları yapmaması gerekirken yaptıkları ya da yapması gerekirken yapmadıkları cehennem'e sokar. yoksa her insan yaratılıştan eşref i mahluktur.
yoktur. insanlar cennete gitmek istemezlerse, cennete gitmek için gerekeni yapmaz, allahın her devirde gönderdiği halifesine tabii olmazlar ise gitmek zorunda oldukları yerdir cehennem. Tamamen insanların hatası.
Israrla allah yoluna girmeyen, küfretmeye, hakkı taşlamaya devam eden kimselerdir.
Bu selia da dindar ateyiz.