bugün

başlığı açan mala sesleniyorum burdan; türkçede ''ha'' diye bir harf yok..
Akp zihniyetinin değiştiği gibi değişen zihniyettir. Bu değişimler akp’yi dibe çekerken, chp’yi zirveye taşıdı.
siyaset sarmayım diyorum ama içine çekiyor.

birkaç gün önce çalıştığım kurumda yanıma kadroya geçirilen işçilerden biri geldi. hal hatır sorduğum için bir sorunları ya da yardıma ihtiyaçları olduğunda yanıma uğrarlar. her neyse bir dilekçesi varmış yazdım verdim. kadroya geçen işçilerin maaşında yol parası diye bir kalem olduğu için personel servislerini kullanmamaları kararı almıştı idare. Lafı oraya getirdi işte cehape zihniyeti, bunu yapan onlar falan dedi. ne alaka daire başkanı akpartili, kurum başkanı akpartici ne alaka dedim. temizlik personeliyle ilgilenen bir memur varmış, seçim arefesinde bu konuyu o gündeme getirmiş ve kulis yapmış. bunlar servise binemesinler de kızıp ak partiye oy vermesinler diye. işte cehape zihniyeti ama biz bu numaraları yemeyiz diyor. kovdum. yanımdan tabi.
80 yıl önce kayan şirazesini bir türlü toparlayamayan zihniyet.
uzak durulması gereken tehlikeli zihniyettir. evet..
çuval ile ineği karıştıran orul orul orospu çocuklarınca iftiraya maruz kalmıştır. bilmem neredeki camiyi depo olarak kullananlarsa elbette caminin müslümanlarıdır.
Ezelden beri insanların giyimiyle, çatalı nasıl tuttuğuyla, sakal tıraşıyla yargılayan dünyanın en gerici zihniyetidir.

Daha bugün sinek kaydı tıraş oldum, dün bir etkinlikte takım elbise giydim. Ama sizi sevmiyorum.
içi geçmiş küflü zihniyettir. net..
budur.

görsel
Atatürk zamanında da cehape zihniyeti vardı... Atam, cehapeliler yüzünden iPhone üretemedi. Evet.
Suları kesmek mi ?
görsel
soran ve sorgulayan zihniyet...

görsel
(bkz: akp zihniyeti)
görsel
sokak itleri için 38 milyon lira harcayan zihniyet.

görsel
Köpeklere yuva yapmış, sokakta insanları kovalamasın diye yine laf ediyorsunuz.

Katletmelerini mi bekliyordunuz amk…
(bkz: sarı muhalefet)
bana en yakın zihniyet.
Ayet hadis siyasete karıştırmaz.
Dini kullanmayan tertemiz bi zihniyet kuşkusuz..
mutfakta aleviyim videosu çekenler, seçimden önce camide yasin okuyanlar türkiye komünist partili zağar.
Nursel teyze çok iyi bilir.