1. 1.
  verilen somut örneklere karşılık, somut belge ve bilgilerle karşıt görüş sunmaktansa, somut olarak verilen bilgileri ve o bilgiler ışığındaki eleştiriyi hazmedemeyen zihniyettir.

  muhalefetin eleştirilerini önemsemek yerine, muhalif sesi susturmak için mücadele ederler.

  anca çıkıp, "5 yılda yapılanları göremiyor musun?" der, "ne yapılmış?" dersin, "sen göremiyorsan ben ne yapayım" derler.

  siyaseti 1950'li yıllardaki gibi düşünürler.

  not: ulan verdiğim örneklere karşılık "yalan söylüyorsun ulan" deyip, somut bir şey sunun. ha yok sunamayıp, sadece tukaka gözüyle bakıyorsanız da, bazı olaylar konusunda hakikaten ülke sevgisi konusunda ciddi şüphelerim var.
  17 -7 ... paleface
 2. 2.
  vatanı karış karış sattıklarından korktuğum zihniyet.
  11 -3 ... ihtiyar
 3. 3.
  Sadece "biz doğruyu biliriz" zihniyetidir. Kendilerinden olmayanı "tehdit" etmek en büyük özellikleridir.
  16 -3 ... i belong to che
 4. 4.
  1 mayıs 2008'den de anlaşıldığı üzere kesinlikle faşist bir zihniyettir. bunların büyüdükleri evlerde otoriter bir baba ve onun kesin kuralları vardır, çocuklara söz hakkı verilmez, kişilikleri gelişmez. bu tipler iktidarda da halka aynı babalarından gördükleri muameleyi yaparlar. sıkışınca biber gazı atarlar, baş kaldıranın anasına dümdüz de gidebilirler.

  öte yandan abd ile yapılan gizli anlaşmalar ve bop eşbaşkanlığı itirafı dikkate alındığında, kesinlikle mandacı bir zihniyettir. ülke kaynaklarını ve çıkarlarını kendilerini iktidara taşıyan emperyalistlerin çıkarlarına peşkeş çekerler.

  ve muhakkak ki bir de takiyeci zihniyettir; at yalanı seveyim inananı, ancak cahil koyunlar bu memlekette çoktur, sabah birşey derler akşam tersini, sağlam iddialara verirer 'iftira' fetvasını, her şekilde artırırlar oylarını.

  cumhuriyete bağlılık problemi olan bir zihniyettir de aynı zamanda, said adındaki bir kürt'ün saçmalıklardan oluşmuş (ama dine dayanan) felsefesi ile harmanlanmış bu zihniyet, kürt said-abd çıkar birlikteliğinin de en önemli unsurudur.

  meclise amerikan vatandaşları sokmaya kalkan, çocuklarını amerika'da okutan bu zihniyet atatürk devrimlerine kesinlikle karşı bu bahsedilen tarikatla (ki lideri de abd vatandaşı olup abd'de yaşamaktadır) içiçe yaşar, ya da ta kendisidir, bilen bilir.
  8 -4 ... basri
 5. 5.
  dünyada eşi benzeri olmayan zihniyettir.
  5 -1 ... andjusticeforall
 6. 6.
  akp zihniyetinin temeli şudur: alınlarını secdeden kaldırmayan bu ak yüzlü nur suratlı ince bıyıklı müslümanlarımız için her türlü yolsuzluk, peşkeş, rant ve çalma-çırpma mübahtır. şaşırmayın lütfen, şu sebeple mübahtır: ülke şeriat ile yani allah'ın kanunları ile yönetilmemektedir. onlara göre şeriat ile idare edilmeyen bu ülkede kadrolaşmak, babalar gibi satmak, devletin malını aile yakınlarına peşkeş çekmek "ve adeta" pazarlamakla mükellef olmak mübahtır, haktır. hatta bunun sevap olduğunu düşünürler, bundandır ikide birde ortaya çıkan yolsuzluk skandalları, yakınlara peşkeş çekilen ihaleler, arap şeyhleriyle olan içli-dışlı ilişkiler; ve hatta hayatlarını yahudi düşmanlığıyla geçirmiş bu imamhatipli bu kırmızı yanaklı utangaç müslümanların yahudi kuruluşarından liyakat madalyası almaları önlerinde el pençe divan durmaları hep bundandır. evet gerçekten değişmişler.

  bu zihniyetin destekçilerinin en büyük savunma mekanizması da şu oldu: halkın iktidara gelmesini sindiremiyormuşuz, emeklinin, zanaatkarın, çiftçinin, köylünün, memurun devrimiymiş bu, halk iktidarı oligarkların elinden söküp alıyormuş. hellloooooo, dostum hangi halktan bahsediyorsun, uganda halkı mı? ama anlıyorum sizi, akp'nin dağıttığı rakılar sahte çıktı, bir gecede "kör" oldunuz hepiniz. ya da kömürler sahteydi, dumandan zehirlenip akli melekelerinizi yitirdiniz. yoksa pirinçlerin genleriyle mi oynanmıştı lan? ben böyle zihniyeti s.verim.
  9 -4 ... pisluk
 7. 7.
  chp zihniyetinin tam karşısında olan zihniyettir.atatürk diye diye malı götürünlerden,ihanetin üstünü gazi ile kapatanlardan,insan hakları bakanı olan algan hacaloğlunun öldürülen pkk lının evine yaptığı ziyaretin sahip olduğu zihniyetten daha farklı ve iyi bir zihniyettir.diğer marifetleri için bakınız tarihe.
  3 -3 ... teoberk10
 8. 8.
  http://www.koomik.com/logazette.php?id=43&q=akp
  1 -1 ... kizkaciran damat
 9. 9.
  koy götüne gitsin zihniyetidir.
  1 -4 ... djarumturk
 10. 10.
  çoğu sol görüşlü kişilerin * her zaman subjektif olarak değerlendirdiği, hiç bir zaman sindiremiyeceği zihniyettir.

  bu ülkenin başbakanı hiç bir zaman televizyona çıkıpta 'kapanın lan, örtün o başınızı !' şeklinde beyanat vererek bu tarz icraatlarda bulunmamıştır.

  bu parti hiç bir zaman bazı kurum ve kuruşları 'ooohh.. nasılsa iktidar değil miyiz, satın lan toprakları' bu zihniyet doğrultusunda satışa çıkarmamıştır. 'hehe sallama lan satıyonuz işte' diyen arkadaşa sesleniyorum burdan; yıllardır o kurum ve kuruluşlarda kıçını devirip yatan benim mağdur olan memurum değil miydi ? hani sadece maaşını alırken ve para sayarken yorulan memurum ? ee peki özelleştirilince ne oldu bu kurumlarda çalışan memurlar ? kıçından ter akarcasına çalışmak zorunda şimdi. varmı öyle kıçını devirip maaş almak ? kimin işine gelmiyo parmak kaldırın hadi... *

  6 yaşındaki çocuğun diline pelesenk olmasının dahi bıkkınlık verdiği durmak yok ülkeyi satmaya devam espirisinden ne zaman kurtulupta yeni yeni fikirler üretebilceksiniz geçrekten merak ediyorum.

  abicim, gelin bu halka adam gibi alternatif gösterin madem. var mı planladığınız birisi ? kim ? baykal mı ? * kim o zaman abicim ? bu halk oyunu kime versin söyle. hatta oturduğun yerden yazmak kolay ya, çık sen aday ol bağımsız olaraktan. ulan herkes kendi ütopyasını bi kenara not ediyo, sonra başbakan onu yapmadı mı ? hemen eleştiriyorlar. sen kolay mı sanıyosun israil, abd, iran, rusya, almanya * gibi g-8 üyesi olan devletlerin kıskacı altında kalmış bir ülkeyi o kadar eleştiriye rağmen yönetmenin ne demek olduğunu ?

  biriniz çıkıp ta bu partiye diyemez ki, ''2002'de devraldığınız hükümet, başına geçtiğiniz şu ülke güllük gülistanlıktı, herkes para sıçıyodu, kimsenin ekonomi bazında derdi yoktu, diplomaside tavan yapmıştık, tam avrupa birliğine giriyoduk, amerika birleşik devletleri tam da ayaklarımıza kapanmışken, herşeyi gelip siz bok ettiniz.'' diye bilir misin ? diyemezsin. çünkü ak parti bu hükümeti devraldığı zaman ülkenin havasında milletin açlıktan engel olamadığı ağız kokusu yüzünden oksijeni kalmamıştı. * *
  çocukça espiriler yaparak dalga geçtiğiniz şu partinnin ilk önce hükümeti devraldığı zamana bi bakın, sonra gelin burda adam gibi eleştirin. 6 senede ne olmasını bekliyosunuz siz ? kişi başına düşen gayrisafi milli hasılanın 45 bin dolar olmasını falan mı ?

  kapatma davası,eregenekon davası, yapılamamış darbeler, türban meselesi 367 meselesi avrupa birliği terör
  bu tür meselelerle kim uğraşıyor ? ragıp abin mi ? mustafa amca mı ilgileniyor ? hükümetin yakasını bıraktığınız mı var ekonomiye dönsün, istikrarı yakalasın...

  sen bunları düşünme, sonra bol keseden atıp tut. ne güzel istanbul be
  3 -6 ... ashaf